30.05.17

Соціальна додаткова відпустка на дітей: з’ясовуємо усі нюанси

Чинним законодавством передбачено право працівників, які мають дітей, на оплачувану соціальну додаткову відпустку. Частіше за все цю відпустку працівники використовують влітку. Отже, сьогодні ми відповімо на усі запитання стосовно надання цієї відпустки.


 
Газета «Оплата праці»


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (33)
Катерина
30.05.2017
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, если я разведена, ребенку 5 лет, алименты получаю, но бывший муж в воспитании ребенка не участвует, как доказать, что попадаю под категорию "ОДИНОКАЯ МАТЬ" и получить законные 10 дней? Отдел кадров просто отказывается их давать, якобы я должна подать в суд и принести доказательства с суда.
ирина Катерина
30.05.2017
Катерина, можно взять справку из школы от классного руководителя, что отец не принимает участия в воспитании ребенка - довідка зі школи (садочка) про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з вихователями/вчителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах) тощо.

Листи Мінсоцполітики від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15, від 30.05.2014 р.

Наталія Катерина
01.06.2017
документи, що підтверджують факт відсутності участі батька у вихованні дитини. Такими документами можуть бути: — рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав; — ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів; — акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією чи будь-якою іншою комісією, утвореною в установі, або акт дослідження комітетом самоорганізації населення, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів у акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини; — довідка зі школи (садочка) про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з вихователями/вчителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах) тощо.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/oplata-praci/viplati-pratsivnikam/sotsialna-dodatkova-vidpustka-na-ditey-zyasovuyemo-usi-nyuansi/
Тетяна
31.05.2017
Я маю право на + 17 днів соціальної відпустки, якщо молодшій доньці- 14 років, а старшій 15 і вона є дитиною- інвалідом. Я одинока мати, в розлученні. Аліментівне отримаю?
Світлана
01.06.2017
Працівник , батько двох дітей, мама не працює, тому що доглядає дитину інваліда з дитинства категорії А1, якій в грудні 2016 року виповнилося 18 років. Другій дитині 12 років. Чи має право батько на соціальну відпкстку?
Тетяна Світлана
02.06.2017
див. п.5 даного роз'яснення
Лена
02.06.2017
Працівниця розлучена і має дитину від першого шлюбу. Одружилася вдруге і має дитину від другого шлюбу. Батько першої дитини нічим не допомагає. На яку соціальну відпустку має право працівник дітям 14 і 2 роки.
Вікторія
02.06.2017
Якщо працівниця будучи одинокою мамою, ще й взяла під опіку інваліда дитинства за 2 групою -олігофрінія) якому зараз 30 років, чи може вона скористатися додатковою відпусткою за 2-ма підставами- як мати одиначка яка виховує дитину до 14 років та як опікун за доглядом інваліда-дитинства? та використати 17 днів додаткової відпустки??
Наташа
02.06.2017
Якщо я маю одну дитину 6років я маю право на соціальну відпустку
Наталія
14.08.2017
Доброго дня ! У мене двоє дітей 4 і 11 років . Я працюю вчителем і проживаю з законним чоловіком. Чи маю право на додаткову оплачувану відпустку?відпустку
Наталія
14.08.2017
Доброго дня ! У мене двоє дітей 4 і 11 років . Я працюю вчителем і проживаю з законним чоловіком. Чи маю право на додаткову оплачувану відпустку?відпустку
Тетяна
15.08.2017
Я маю 2 дітей 3 та 9 років.на роботі працюю 4місяці чи можу взяти відпустку на дітей.на що послатися.
Юля
27.09.2017
Я перервали відпустку по догляду за дитиною до трьох років і вийшла на роботу і в мене є ще старша дитина 10 років.чи дозволяється мені відпустка соціальна?а меньшій 1 рік.
Оксана
06.10.2017
Працюю викладачем у коледжі. З 2006 року, діти 2000 і 2001 р.н. Використовую щорічну відпустку 56 календарних днів. Чи маю я право ще на соціальну відпустку? і чи треба всі дні брати за один раз чи можна поділити?
Юлія
14.10.2017
Працівниця має право на щорічну соціальну відпустку, як опікун, 10 днів. Але у 2017 році вона за сумісництвом проработала на новому місці 3 місяці та звільнилась. Яку кількість днів соціальної відпустки їй належить компенсувати роботодавцю, крім щорічної - усі 10 або пропорційну частину відпрацьованого часу?
Наталія
08.11.2017
Добрий день. В установі працює жінка — мати інваліда з дитинства І-А групи. Посада-заступник директора школи. Сім’я-повна, тривалість відпустки-59 календарних днів.
Чи має вона право на додаткову соціальну відпустку. І якщо має, то чи можлива компенсація за невикористану відпустку за поточний рік. Дякую.
Марина
09.11.2017
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста - если работник находиться в отпуске по уходу за ребенком до 6-ти лет, который заканчивается 25.12.2017, при этом у работника 2-е детей до 15 лет и она хочет, отработав 1 день (25.12.17) оформить с 26.12 социальный отпуск ( как мать двоих детей до 15 лет ), из которого она должна будет выйти уже в 2018 году. Вопрос в том - когда у нее наступает право на данный вид отпуска за 2018 год, т.е. может ли она, не выходя из этого отпуска, уйти снова на 10 дней, но уже за период 2018 календарного года? Спасибо!
Вікторія
15.11.2017
Чи може вчитель використати соціальну відпустку під час навчального процесу?
Тетяна
17.11.2017
Доброго вечора. Скажіть будь ласка чи можна вважати участю у вихованні батька приходити до дитини у дитсадок, не на батьківські збори, та телефонуванням вихователя щодо виховання та потреб дитини на навчальновиховний процес?
Марина
24.11.2017
Доброго вечора! Скажіть будь ласка чи можу я не забирати соцвідпустку у 2017 році а перенести її на 2018 рік і чи вона не пропаде? Дякую
Олена
01.12.2017
Чи можу я брати додаткову відпустку на дітей в кінці року з 29 грудня чи є обмеження в який період дозволяється
Анна
03.12.2017
Доброго вечора! А якщо старшій дитині вже 15 р. я маю право на соціальну відпустку? Дякую!
Катерина
18.12.2017
Доброго дня! На сьогодні моїй донці 9.5 років. Я виховую її сама, але не маю статуса матері-одиначки (аліменти отримую з січня 2017року). Нажаль, до сьогодні я нічого не знала про моє право на соціальну відпустку на дитину до 15 років. З 14.11.2013 по 14.02.2014 року я працювала в організації "N", з якої була звільнена за згодою сторін. Мені виплатили компенсацію тільки за невикористану щорічну відпустку. Чи маю я право на отримання компенсаціїї за невикористану соціальну відпустку на дитину до 15 років від цієї організації "N", враховуючи те, що пройшло майжечотири роки після звільнення??? Дякую!
Петро
19.12.2017
маю дитину віком до 3 років. жінка доглядає за дитиною.
жінка поїхала на навчання в інше місто.
чи можу я взяти.відпустку за долгядом за дитиною віком до 3 років?
Надія
28.12.2017
Доброго дня! Я виховую одна доньку, якій 13 років, працюю держслужбовцем, за 2017 рік я не брала додаткову відпустку. Скажіть, будь ласка, чи маю я право взяти додаткову відпустку у 2018 році за 2017-2018 роки, і чи повинні складати графік на додаткову відпустку????? Дякую
Оксана
28.12.2017
В якому розмірі оплачується додаткова відпустка, я пів року працювала на півставки,а другу половину року на ставку
Оксана
29.12.2017
Доброго дня, у мене у ФОП звільнюється жінка яка перебуває у декретній відпусці ,чи потрібно їй надати відпустку за 2-х дітей?
Анна
02.01.2018
Чи має право батько використати соціальну відпустку, діти віком 7 і 11 років? Мама працює, відпустку не використовували протягом 3-х років. Дякую.
Оксана
04.01.2018
Я одинока мати , виховую доньку (,7 років) працюю. Маю я право на відпустку соціальну . І чи є вона оплатною.
Свiтлана
05.01.2018
Я виховую дитину-iнвалiда, працюю вчителем, чи можу взяти дану вiдпустку пiд час зимових канiкул?
Галина
25.01.2018
Підскажіть, я працюю і у мене є дитина- інвалід 4 років без групи, проживаємо з батьком. чи можливо мені надати соціальну відпустку, та які документи потрібні.
марія
07.02.2018
підскажіть будьласка я працюю
чи мені належиться 10 днів соцвідпустки коли дитині 16р і вже невчиться в школі а батько помер і я виховую дитину сама
Денис
08.02.2018
Не вводите людей в заблуждение относительно термина "одинокая мать". Согласно ст.18-1 Закона Украины "О государственной помощи семьям с детьми" и пункт 9 постановления Пленума Верховного Суда Украины "О практике рассмотрения судами трудовых споров" от 06.11.92 г. № 9, одинокая мать - только та, у которой в свидетельстве о рождении ребенка нет записи об отце или согласно справки органов РАГС запись сделана со слов матери. Минсоцполитики в своем письме от 05.08.2016 г. № 438/13/116-16 также придерживается такой позиции. Поэтому, если убедили работодателя дать дополнительный соцотпуск - хорошо, если же не убедили, то юридически оснований давать дополнительный соц отпуск, только на основании того, что отец ненадлежащим образом выполняет свои обязанности по воспитанию ребенка нет.


Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі