Сторінка 1 з 1

Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 24 лютого 2014, 16:02
FunnyGirl
На протязі якого часу студент, який має статус дитини-сироти, може подати документи про своє прцевлаштування після випуску?

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 25 лютого 2014, 15:31
Вітковська Ольга
Відповідно до постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.94 р. № 226 студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі - нмдг), а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття (п.п 4 п. 13 постанови № 226);
Підкреслимо: на даний час порядок надання і виплати одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після закінчення навчального закладу за умови працевлаштування не затверджений.
Тому виплата допомоги здійснюється до кінця поточного фінансового року вищим навчальним закладом на підставі:
- заяви особи;
- копії паспорта та довідки про працевлаштування (або копії трудової книжки, завіреною в установленому порядку).
- ідентифікаційного номера.
На це звертало увагу Міносвіти у листі від 08.07.2009 р. № 10/2-490.
Отже, термін протягом якою студент-сирота повинен надати до навчального закладу довідку про працевлаштування, законодавством не встановлено. Проте оскільки державний бюджет формується на відповідний рік виплата допомоги випускникам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування здійснюється до кінця поточного фінансового року, надати такі документи треба в найкоротший термін після працевлаштування.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 03 квітня 2014, 12:54
FunnyGirl
Чи виплачується допомога студентці, як дитині-сироті, якщо після закінчення технікуму вона не працевлаштовується, а вступає в інший навчальний заклад ? (

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 03 квітня 2014, 15:05
Вітковська Ольга
За роз’ясненнями представників Міносвіти (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2014 р.. № 10) виплата одноразової грошової допомоги може здійснюватись без дотримання умови працевлаштування за таких поважних причин*:
1) встановлення інвалідності 1 або 2 групи, внаслідок чого випускник не може виїхати на роботу за призначенням;
2) якщо випускник - вагітна жінка; жінка, яка має дитину у віці до трьох років, або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку);
3) випускникам навчальних закладів, призваним на строкову військову службу у Збройні Сили та інші військові формування;
4) особам, які закінчили навчальний заклад, та звернулися за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості і зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Отже, якщо особа не працевлаштовується, а вступає в інший навчальний заклад, права на допомогу вона не має.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 05 травня 2015, 20:41
Вітковська Ольга
на думку міносвіти - підлягає. Див. попередню відповідь

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 20 травня 2015, 15:20
Natallka
Добрий день! У нас є одна студентка-сирота ,яка народила! Тобто я зрозуміла,що одноразова допомога виплачується їй, а от вона має принести довідку якусь,що вона стала матірью, або свідоцтво про народження або що саме вона має принести?? Бо довідку про працевлаштування вона не принесе..

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 21 травня 2015, 16:56
майстер
Зараз суди, з подання прокуратури, масово присуджують виплату допомоги у розмірі 6 прожиткових мінімумів дітям-сиротам, які поступили в інші навчальні заклади (училища) після закінчення школи-інтернату. Хотілося б почути вашу думку.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 21 травня 2015, 21:24
Вітковська Ольга
Natallka писав:Добрий день! У нас є одна студентка-сирота ,яка народила! Тобто я зрозуміла,що одноразова допомога виплачується їй, а от вона має принести довідку якусь,що вона стала матірью, або свідоцтво про народження або що саме вона має принести?? Бо довідку про працевлаштування вона не принесе..
Доброго дня! Законодавством чітко не встановлено, який саме повинен бути документ - головне підтвердити. Тож свідотцтво про народження підійде.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 21 травня 2015, 21:45
Вітковська Ольга
майстер писав:Зараз суди, з подання прокуратури, масово присуджують виплату допомоги у розмірі 6 прожиткових мінімумів дітям-сиротам, які поступили в інші навчальні заклади (училища) після закінчення школи-інтернату. Хотілося б почути вашу думку.
Дійсно, є таке. Їх аргументи наступні. В ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 р. № 2342-IV, зазначено про виплату 6 прожиткових мінімумів. При цьому ч. 2 Прикінцевих положень цього Закону, яка передбачає, що закони України та інші нормативно-правові акти, ухвалені до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
А тому абз. 1 п.п. 1 п. 13 постанови № 226, де зазначено про виплату 6 ПМ при працевлаштуванні не застосовується.
Проте, ст. 8 Закону № 2342 - загальна, вона встановлює взагалі виплати, які можуть бути виплачені сиротам. А ось в статтях 25 та 39-9 Закону № 2342 мова йде про відшкодування витрат на виплату одноразової грошової допомоги саме при працевлаштуванні, а не просто при випуску. Міносвіти також дотримується думки, що виплачивати потрібно тільки при працевлаштуванні.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 22 травня 2015, 10:56
майстер
Дякую. Але дивна позиція суду і прокуратури. Деколи наше законодавство кожний розуміє по своєму, де ж знайти правду.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 24 травня 2015, 15:41
Вітковська Ольга
Нажаль, таке законодавство...

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 17 листопада 2015, 11:57
kmvpuzt@gmail.com
Вітковська Ольга писав:на думку міносвіти - підлягає. Див. попередню відповідь
Доброго дня! Прошу Вашої допомоги. Дитина - сирота закінчив ПТУ в червні 2015 року. Працевлаштуватися не може, тому що 18 років виконується тільки в січні 2016 року. Чи має право навчальний заклад виплатити йому матеріальну допомогу при працевлаштуванні в наступному 2016 бюджетному році при наданні усіх відповідних документів, хотя він випустився в 2015 році?

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 08 грудня 2015, 16:23
NIKI2366
Випускник ПТНЗ працевлаштувався (згідно наданих документів) 27.08.2015р., наказ про виплату допомоги 6-ти прожитк. мінімумів по установі - 07.12.2015р. Який прожитковий мінімум беремо до розрахунку: станом на 27.08.15 1218р. чи станом на 07.12.2015р. 1378грн?

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 21 січня 2016, 11:13
Мария_86*
Вітковська Ольга писав:Відповідно до постанови  КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.94 р. № 226 студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також  студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі - нмдг), а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття (п.п 4 п. 13 постанови № 226);
Підкреслимо:  на даний час порядок надання і виплати одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після закінчення навчального закладу за умови працевлаштування не затверджений.
Тому виплата допомоги здійснюється до кінця поточного  фінансового року вищим навчальним закладом на підставі:
-  заяви особи;
- копії  паспорта та довідки про працевлаштування (або копії трудової книжки, завіреною в установленому порядку).
-  ідентифікаційного номера.
На це звертало увагу Міносвіти у листі від 08.07.2009 р. № 10/2-490.
Отже, термін протягом якою студент-сирота повинен надати до навчального закладу довідку про працевлаштування, законодавством не встановлено. Проте оскільки державний бюджет формується на відповідний рік виплата допомоги випускникам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування здійснюється до кінця поточного фінансового року, надати такі документи треба в найкоротший термін після працевлаштуван
А якщо студент-сирота довідку надав вже по закінченню поточного фінансового року, як бути??

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 27 вересня 2017, 10:49
Sirius
Підскажіть будь ласка, чи маю я право на одноразову допомогу в розмірі 6 прожиткових мінімумів, якщо 4 роки я вчився на державній формі (бакалавр), а на магістратурі (1,5 роки) на платній основі?(дитина-сирота, працевлаштований)

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 19 січня 2018, 17:01
Оксана Денисовна
Вка, Добрый день! Подскажите, пожалуйста, я тоже сирота и меня интересует вопрос единоразовой помощи. Ее выплачивают при трудоустройстве или можно принести справку с центра занятости, если не можешь сама трудоустроиться.? Как у вас было ,спасибо за ответ .

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 28 травня 2019, 11:56
Konstantinov.sergey
Допоможіть будь ласка. Дитина-сирота. 26 років. Ще не працевлаштований. Після закінчення магістратури в 25,  вступив до аспірантури того ж вузу. Оформлювати одноразову допомогу потрібно зараз, чи після закінчення аспірантури?

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 21 червня 2019, 15:38
Януля
Доброго дня, скажіть будь ласка дитина сирота при закінченні в навчальному закладі отримає стипендію і яка сума. Не при працевлаштуванні, а саме по закінченню.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 24 червня 2019, 09:49
Natalia5883
Януля, а що саме ви маєте на увазі? Якщо учень вже випустився, то він і нічого не отримує. Коли будуть документи про працевлаштування, і то в цьому бюджетному році, тоді він і отримає допомогу, а стипендія тільки до тих пір, поки він навчається.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 28 червня 2019, 19:30
tanyshapaderina
Добрий вечір! Поясніть,будь ласка. Якщо сирота працевлаштувався у приватного підприємця, у якого немає печатки, які документи необхідно надати до навчального закладу, щоб отримати виплати у разі працевлаштування.

Re: Допомога сиротам при працевлаштуванні

Додано: 02 лютого 2021, 17:54
Позбалена батьківськ
Здравствуйте, скажите пожалуйста,я лишена родительского попечения,у меня есть ребенок 10 месяцев,имею ли я право получить единовременну выплату если не трудоустроюсь после выпуска с техникума?