Сторінка 1 з 1

Зміни до Типового договору оренди землі

Додано: 20 липня 2015, 14:02
Брусенцова Яна
Хочу нагадати, що 05.04.15 р. набув чинності Закон України від 12.02.2015 р. № 191-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)". Цим документом в тому числі були внесені зміни до Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі". Зміни, зокрема, в більшості стосуються укладення договорів оренди земельних ділянок. Як наслідок, відповідного оновлення має зазнати і Типовий договір оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220.

Тепер увага!
На офіційному сайті Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру розміщено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Типового договору оренди землі”.

Проектом постанови передбачено внести зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04 р. № 220, з метою приведення його у відповідність із чинним законодавством України.

Для досягнення цієї мети пропонується "оновити" Типового договору оренди землі, зокрема:
- у тексті договору передбачити можливість укладання договору на декілька земельних ділянок одного орендодавця;
- у пункті 8 передбачити встановлення строку оренди земель сільськогосподарського призначення не менше ніж 7 років;
- у пункті 9 визначити форми та розміри внесення орендної плати;
- у пунктах 20, 43 визначити, що передача земельної ділянки орендодавцем орендареві здійснюється з моменту державної реєстрації права оренди земельної ділянки відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, а договір оренди землі набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Також з тексту Типового договору оренди землі пропонується виключити перелік невід’ємних частин договору та розділ про його державну реєстрацію.

Рекомендую відстежувати "долю" проекта цього документа.
З текстом проекта та усіма супутніми документами можна ознайомитись за посиланням: http://land.gov.ua/zakonotvorcha-diialn ... rmativeact