Сторінка 1 з 1

Про незаконне збагачення

Додано: 16 січня 2015, 10:10
Козіна Віра
У попередній підгілці я розповіла про посилення відповідальності за вчинення корупційних злочинів.
Але одну з новацій, які також внесені Законом України від 14.10.14 р. № 1698-VII "Про Національне антикорупційне бюро України", хочу розглянути окремо, щоб закцентувати на ній особливу увагу. Адже вже розпочався період антикорупційного декларування. І хоча ми подаємо декларації за попередній період, але подаючи їх після 26 січня з порушенням, яке охоплюється новим складом злочину, передбаченим ст. 368-2 КК, можна вчинити корупційний злочин.
Отже, з 26 січня зміниться визначення складу злочину, що охоплюється ст. 368-2 КК (незаконне збагачення).
Так, ч. 1 ст. 368-2 КК передбачає відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність майна, вартість якого значно перевищує доходи особи, отримані із законних джерел, або передача нею такого майна близьким родичам.
Значним перевищенням у цій статті є сума, що в два або більше рази перевищує розмір доходу, зазначеного в антикорупційній декларації за відповідний період.

Для осіб, які займають відповідальне (а це керівники усіх підрозділів ОМС) та особливо відповідальне становище (посадові особи ОМС 1 та 2 категорії), покарання за це порушення буде на порядок суворішим: позбавлення волі на строк від двох до п'яти років та від 5 до 10 років відповідно.
У якості додаткової санкції застосовується позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, спеціальна конфіскація та конфіскація майна. Тож будьте уважні при заповненні декларацій!