запит прокуратури про надання оригіналів декларацій

Зачепилівська рр
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 11 квітня 2014, 14:20

Повідомлення Зачепилівська рр »

Прокуратура надіслала запит про надання оригіналів декларацій посадових осіб ради та депутатів для вивчення при підготовці до проведення перевірки додержання вимог антикорупційного законодавства у термін до 14 квітня. Як відповісти на запит?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Спробуйте надати відповідь, що до 22 квітня триває перевірка своєчасності подання декларацій відповідною уповноваженою особою вашої установи, тому до закінчення цього періоду інформація у повному обсязі не може бути надана.
По-друге, чинне законодавство не передбачає передання оригіналів декларацій - вони мають зберігатися у особових справах суб"єктів декларування, а у періоди перевірок можуть передаватися уповноваженим особам установи згідно з порядками, затвердженими у відповідності до постанови КМУ № 706.
Тому на вимогу органів прокуратури можуть бути надані лише копії відповідних документів або довідки. Оригінали декларацій надаються виключно на підставі ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів у рамках здійснення кримінальних проваджень.
Не забувайте, що оригінали декларацій містять конфіденційну інформацію, тому певні відомості на запит прокуратури, не пов"язаний з провадженням у кримінальних справах, взагалі не можуть поширюватись без згоди суб"єкта декларування.


Таталька
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 18 березня 2014, 14:01
Регіон: Киевская область

Повідомлення Таталька »

Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо до 22 квітня триває перевірка декларацій уповноваженою особою, то до цього часу прокуратура має право прийти зі "своєю" перевіркою? І чи несе відповідальність така уповноважена особа, якщо з її подачі було не вірно заповнено декларацію і це виявила прокуратура? Дякую.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Щодо останнього запитання. Хотілося б побачити постанову прокуратури на проведення перевірки. Щодо відповідальності за "неправильні інструкції" - не вистачає інформації, щоб надати вам відповідь. Напишіть свої контакти на пошту: v.kozina@id.factor.ua.
Інформація запитується для здійснення нами журналістської діяльності - написання статей без позначення прізвища, посади запитувача та місцевості, з якої надходить запит. Це формулювання підтверджує Ваше право на анонімність та не дозволяє без вашої письмової згоди поширювати одержану нами інформацію, у тому числі і правоохоронним органам, навіть у рамках кримінальних проваджень. Не говорячи про звичайну прокурорську та міліцейську діяльність. Тобто я це написала спеціально публічно, щоб вас убезпечити.

Зачепилівська рр
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 11 квітня 2014, 14:20

Повідомлення Зачепилівська рр »

Прокуратура надіслала запит про надання інформації про результати перевірок декларацій на наявність конфлікут інтересів, логічного та арифметичного контролю декларацій до 06.05 2014 р..Як відповісти на запит?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Як передбачено ч. 8 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206, перевірка декларації на наявність конфлікту інтересів суб'єкта декларування здійснюється протягом тридцяти днів з дня подання декларації і полягає у порівнянні службових обов'язків суб'єкта декларування з його та членів його сім'ї фінансовими інтересами.
Водночас ч. 4 ст. 14 зазначеного Закону передбачено, що методичне забезпечення діяльності уповноважених підрозділів з питань запобігання, виявлення та урегулювання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної служби.
Логічний та арифметичний контроль декларації згідно до ч. 9 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206 здійснюється протягом тридцяти днів з дня подання декларації у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, відповідальним за формування державної податкової політики, та Міністерством юстиції України.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки механізми та порядок здійснення цих видів контролю уповноваженими центральними органами виконавчої влади не затверджений, ви поки що не маєте права їх здійснювати через відсутність встановлених законом процедур. Така "самодіяльність" може привести до зловживання владою або ще гірших наслідків.
Фактично на разі ви зобовязані були здійснити лише один вид контролю, передбачений ч. 7 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206 - а саме перевірку своєчасності подання декларацій.
Ось це і потрібно відповідати.

Андрій Приймак
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 19 лютого 2014, 09:48
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення Андрій Приймак »

Прокуратура надіслала вимогу: У зв'язку з проведенням перевірок та на підставі ст.ст. 8, 20 Закону України «Про прокуратуру» прошу направити на адресу прокуратури список депутатів місцевих рад та інформацію щодо подання (неподання) ними декларацій про майновий стан та доходи за 2013-2014 роки до 10.02.2015 року.
Прошу допоможіть грамотно надати відповідь.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Добрий день!
Поки що прокуратура має право здійснювати такі перевірки, оскільки є одним із спеціально уповноважених суб'єктів, які безпосередньо здійснюють у межах своєї компетенції заходи щодо виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень.
Однак, запит складений дещо некоректно.
По-перше, термін подання антикорупційних декларацій за 2014 рік спливає лише 01.04.15 р. Крім того, згідно з ч. 7 ст. 12 Закону № 3206 перевірка факту своєчасності подання декларації здійснюється протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, у який така декларація повинна бути подана. Тобто інформація про подання або неподання суб'єктом декларування антикорупційної декларації за 2014 рік має бути підготована до 22.04.15 р. включно. Вимагати від суб'єктів декларування дострокового виконання обов'язків немає підстав.
По-друге, інформація про осіб, які є депутатами ради не належить до інформації з обмеженим доступом, а тому цей перелік має бути або розміщений на сайті ради, або його можна надати без проблем.

Щодо інформації про подання декларацій за 2013 рік. У вас може бути наявна інформація про подання або неподання декларацій депутатами, які є безробітними, самозайнятими, тимчасово не працюючими та пенсіонерами. Саме вони подають декларації до апарату (виконкому) ради.
У внутрішніх докумнтах ради має бути визначено, яким чином перевіряється факт подання декларацій іншими депутатами, які подають свої декларації за місцем роботи (служби). Від того, як у вас визначена ця процедура, залежить ця частина відповіді. Якщо такий порядок є - скиньте мені його у приват, я подивлюся і обговоримо. Якщо немає - також напишіть у приват, обговоримо, як з цим бути.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”