miroslava5888 писав:"Офіс" КП буде розміщений тільки у населеному пункті де розміщена рада-центральна садиба.
Оскільки Ви не відповіли на моє друге питання - щодо напрямку діяльності такого КП, я надам відповідь, виходячи з того, що воно не має "подвійного підпорядкування" - тобто не є закладом, скажімо, освіти.
Отже, як заснувати КП, питання створення якого не потрібно погоджувати з жодним іншим органом?
Згідно з п. 30 ч. 1 ст. 26 ЗУ № 280 прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади належить до виключної компетенції відповідної ради.
Тому рішення про створення КП має прийматися виключно на пленарному засіданні Вашої ради.
Було би доцільно, аби моменту винесення цього питання на розгляд депутатського корпусу у відповідній профільній депутатській комісії (виконавчому органі ради або спільній робочій групі) вже були проведені попередні підрахунки: яка кількість послуг надаватиметься, якщо мова йже про обслуговування чогось, послуга має бути "виміряна" - у кілометрах, кількості приватних садиб чи багатоквартирних будинків тощо. Також слід розрахувати, якою кількістю фахівців будуть надаватися відповідні послуги, скільки знадобиться техніки та ресурсів для її утримання, чи є відповідне приміщення для розташування КП, і найголовніше - за рахунок яких коштів КП буде існувати.
Звісно, усе це робити не обов'язково - закон таких вимог не встановлює. Хочете створити КП, належить це повноваження до компетенції ради - вперед! Але якщо завтра доведеться це КП закрити чи розглядати на сесії рішення про знаходження коштів на його утримання, бо воно не виявилося самоокупним - виглядатимете ви перед громадою не дуже...
Отже, на пленарному засіданні приймаєте рішення про створення КП, затвердження його статуту та уповноваження якоїсь посадової особи на вчинення реєстраційних дій.
Вам знадобиться ознайомитись зі ст. 87-93 ЦК України (а краще взагалі "полистати" усю Главу 7 Розділу 2 Книги 1 ЦК України). Також при підготовці установчих документів та рішення про створення КП необхідно користуватись Розділом 4 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та Порядком державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженим наказом Мінюсту від 09.02.16 р. № 359/5.
У цей же день можна прийняти рішення про призначення керівника КП та укладення з ним контракту (тоді процедура реєстраційних дій буде простішою), можна пізніше (тоді доведеться додатково звертатися до реєстратора та подавати інформацію про особу, уповноважену на вчинення дій від імені підприємства, т.зв. "підписант").
Було би доцільно, щоб усе ж був проведений якийсь конкурс і кандидатури на посаду керівника КП та їхні пропозиції щодо питань управління цим КП були проаналізовані публічно. Водночас питання призначення на посаду та звільнення з посади КП, що належить до комунальної власності відповідної територіальної громади (крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів), віднесені до компетенції відповідного сільського, селищного чи міського голови (п. 10 ч. 4 ст. 42 ЗУ № 280), а отже, можна обійтися без публічності, якщо, звісно, у вас немає відповідного Положення про порядок укладення трудових контрактів з керівниками КП.
Також треба вирішити питання управління відповідним КП, але зміст цього рішення та порядок його прийняття залежить від напрямку діяльності цього підприємства.
Далі вчиняються реєстраційні дії, керівник КП погоджує з органом управління штат та стркутуру підприємства, набирає людей і КП починає працювати.
Звідки взяти гроші для старту, поки КП не почне забезпечувати себе саме? А про це ви також маєте подумати до моменту прийняття рішення про утворення підприємства та у разі необхідності - прийняти відповідне рішення на пленарному засіданні ради.