Сторінка 1 з 1

Реформування ЖКГ - законопроекти у Парламенті

Додано: 19 вересня 2014, 10:01
Брусенцова Яна
Нацрада з питань створення та діяльності ОСББ має намір звернутися до ВРУ з проханням першочергово розглянути законопроекти з реформування ЖКГ

Проблемні питання діяльності ОСББ обговорили на засіданні Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорія Семчука.

Зокрема, мова йшла про вдосконалення нормативно-правової бази у сфері реформування житлово-комунального господарства. За словами Григорія Семчука, Мінрегіон напрацював низку законопроектів, два з яких вже зареєстровано у Верховній Раді України («Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (реєстр. № 4463а від 11.08.2014), «Про житлово-комунальні послуги» (реєстр. № 4563а від 29.08.2014). На розгляд Кабінету Міністрів України направлено три законопроекти щодо ЕСКО-механізму. На погодженні у центральних органів виконавчої влади - законопроект «Про енергетичну ефективність будівель».

На засіданні розглянули також особливості фінансового механізму державної підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, в тому числі і в проведенні заходів з енергозбереження.

«Одним з найважливіших питань діяльності ОСББ є проведення заходів з термомодернізації та енергозбереження у будинках. З метою вирішення цього питання Мінрегіон із залученням міжнародних донорських організацій, фахівців та експертів галузі розробляє схему фінансового механізму підтримки ОСББ в частині надання пільгового кредитування для проведення заходів з енергозбереження із можливістю залучення коштів державного та місцевого бюджетів, - акцентував директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Сергій Кушнір.

Учасники зібрання обговорили також питання стимулювання населення до створення ОСББ, взаємовідносин ОСББ з підприємствами-монополістами, питання відшкодування ОСББ втрат від надання пільг та призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у повному обсязі.

За результатами зауважень та пропозицій, напрацьованих тематичними та експертними групами при Національній раді, учасники обговорення ухвалили протокольні рішення. Зокрема, домовились провести публічні заходи щодо обговорення напрацьованих нормативно-правових актів, а також звернутися з відповідними листами до Верховної Ради з проханням першочергово розглянути законопроекти, розроблені в рамках реформування галузі ЖКГ.

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіона http://www.minregion.gov.ua)