На форумі розглянуті питання індексації, виплати лікарняних та декретних, правові питання та багато важливого для працівників бюджетної сфери України. Приєднуйтесь! https://buhgalter.com.ua/forum/
Як здійснюватиметься виплата компенсацій середньої зарплати мобілізованим працівникам за 2014-2015 роки. Порядок затверджений, але ніде не зутрічається .
Про затвердження Порядку виплати компенсації
підприємствам, установам, організаціям у межах середнього
заробітку працівників, призваних на військову службу
за призовом під час мобілізації, на особливий період
Тепер виходить, що за попередній період, за який компенсують витрати на сер. з/п мобілізованих, потрібно буде провести перерахунки по ПДФО, військовому збору та ЄСВ як в частині нарахувань так і утримань. Отже, виникне переплата по всім цим податкам, а ще потрібно буде провести коригування у звіті з ЄСВ за компенсовані періоди. І як на таке коригування (переплату), цікаво, подивиться податкова? Ніхто ще не зустічав, часом, якихось роз"яснень з цього приводу? Та як правильно провести коригування звіту з ЄСВ?
termv писав:Тепер виходить, що за попередній період, за який компенсують витрати на сер. з/п мобілізованих, потрібно буде провести перерахунки по ПДФО, військовому збору та ЄСВ як в частині нарахувань так і утримань. Отже, виникне переплата по всім цим податкам, а ще потрібно буде провести коригування у звіті з ЄСВ за компенсовані періоди. І як на таке коригування (переплату), цікаво, подивиться податкова? Ніхто ще не зустічав, часом, якихось роз"яснень з цього приводу? Та як правильно провести коригування звіту з ЄСВ?
Поддерживаю вопрос. Если я корректирую налоги за март 2015 года, то как отражать в отчете по ЕСВ и 1ДФ, по которым граничный срок подачи еще не наступил, как было на 1 апреля, или уже отткоректированные суммы?
Kolya911 писав:
Поддерживаю вопрос. Если я корректирую налоги за март 2015 года, то как отражать в отчете по ЕСВ и 1ДФ, по которым граничный срок подачи еще не наступил, как было на 1 апреля, или уже отткоректированные суммы?
Я знайшла "геніальне" роз"яснення ДФУ "Щодо оподаткування компенсаційних виплат" від 02.04.2015р., дик у ньому кажуть, що (цитата) "Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця. ". Виходить, що коригування податків за січень і лютий 2015р. проводити не треба, :shock: (що абсолютно нелогічно), а сер. зар.моб. прац. за березень уже потрібно було не обкладати. На момент надання цього роз"яснення моє підприємство вже виплатило людям з/п за березень, і я нарахувала всі податки мобілізованим працівникам у загальному порядку. Тепер от думаю, що потрібно зробити перерахунок нарахувань і утримань з мобілізованих за березень, і у звіті з ЄСВ, вже показати ці виплати без обкладання податками, а людям утримані суми податків повернути. І в 1ДФ за перший квартал 2015р. теж, з ознакою 101, покажу загальну суму нарахованого доходу за січень-березень, а ПДФО та військовий збір виходить буде лише за січень-лютий. Якось так. Залишається відкритим питання про компенсування роботодавцям сум нарахованого ЄСВ на сер.з/п мобілізованих за січень-лютий. Але маю підозру, що коли підприємствам нарешті фактично почнуть надходити суми компенсацій на рахунки, та наша ДФСУ із посиланням на ст. 165 ПКУ та Закон "Про збір ЄСВ.." таки надасть роз"яснення про перерахунок по податкам і за ці два місяці. А отже і доведеться робити коригування по звітності. Це щоб не нудно було бухгалтерам :)
Ось причитала ще таке : у разі проведення коригувань у бік зменшення сум утриманого із зарплати мобіл.працівників ПДФО та повернення цих сум працівникам при поданні уточнюючих податкових розрахунків за Ф -1ДФ за минулі періоди установі доведеться сплатити штраф 510 грн на підставі п.119.2 ПК. Так як помилка призведе до зменшення податкових зобов"язань платника податку.
у нас аналогічна ситуація-за 03.2015 нарахували середню з/пл мобілізованим із місцевого бюджету і нараховано, і утримано все. за 04.2015 нанахували як із держбюджету (тобто без нарахувань та утримань), але виплатили ж за рахунок тих коштів, що маємо (місцевого бюджету). по мобілізованим подали належно оформлені документи за січень-березень 2015 ( за кожен місяць окремо). якщо буде надходження коштів ДБ-то проведемо відповідні коригування по МБ в тому місяці, в якому надійдуть кошти і відповідно відобразимо в звітах того періоду як перерахунки, а не уточнення чи коригування данних попередніх звітів. за 04.2015 і в подальшому будемо подавати по мобілізованим дані і виплачувати із МБ з подальшим відшкодуванням вісх затрат із ДБ. хочеться як можна менше- щоб закінчилось би вже все це та настав би мир у нашому спільному домі.
tatyana19 писав:Ось причитала ще таке : у разі проведення коригувань у бік зменшення сум утриманого із зарплати мобіл.працівників ПДФО та повернення цих сум працівникам при поданні уточнюючих податкових розрахунків за Ф -1ДФ за минулі періоди установі доведеться сплатити штраф 510 грн на підставі п.119.2 ПК. Так як помилка призведе до зменшення податкових зобов"язань платника податку.
В налоговом кодексе есть статья, которая предусматривает, что плательщик налога освобождается от ответственности если действовал в соответствии разъяснениями, которые потом были изменены. А налоговая как раз и «колебалась»… то не облагать, то - облагать. А теперь, и правда, полнейший бред… Порядок вступил в действие… на какой период он распространяется написать «забыли», а в Кодексе нет привязки к дате вступления Порядка… а имеет значение факт возмещения из бюджета! А если возмещение за январь-февраль поступит, то основания для действия статьи о льготе соблюдены!
А вот как дальше быть… апрель и далее… Платить за счет организации и облагать, а при возмещении пересчитывать или начислять и не облагать, а выплачивать при поступлении возмещения (и работник из зоны АТО будет останется без зарплаты!), а это нарушение трудового законодательства!
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 24.04.2015 р. № 8720/6/99-99-17-03-03-15 Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/viplati-p ... izovanimi/
И в итоге не поняла… делать та что?
Виплата середньої зарплати мобілізованим працівникам
Додано: 17 травня 2015, 21:59
Goldfish
У меня возникла ОЧЕНЬ спорная ситуация с мобилизованным работником. За мобилизованным работником в 2015 году сохранялся средний заработок, который рассчитан в 2014. В связи с действием в январе – марте 2015 года ограничения на максимальную зарплату 7 мин. з/пл. (10 мин. з/пл.) необходимо ли было применять такое ограничение к средней зарплате мобилизованного (ведь такая выплата не обозначена в исключениях)? А теперь ситуация усложнилась. Работник демобилизовался, отработал один день в марте с ограничение зарплаты 10 мин.з/пл. и ушел в отпуск, а затем в конце апреля опять был мобилизован. Получается, что для всех п. 10 об ограничениях перестал действовать, а для мобилизованного работника - нет, так как средняя зарплата для него будет рассчитана исходя из одного рабочего дня марта с учетом ограничения?
Re: Виплата середньої зарплати мобілізованим працівникам
Додано: 19 травня 2015, 09:37
Алексей_ІТ
Goldfish писав:У меня возникла ОЧЕНЬ спорная ситуация с мобилизованным работником. За мобилизованным работником в 2015 году сохранялся средний заработок, который рассчитан в 2014. В связи с действием в январе – марте 2015 года ограничения на максимальную зарплату 7 мин. з/пл. (10 мин. з/пл.) необходимо ли было применять такое ограничение к средней зарплате мобилизованного (ведь такая выплата не обозначена в исключениях)? А теперь ситуация усложнилась. Работник демобилизовался, отработал один день в марте с ограничение зарплаты 10 мин.з/пл. и ушел в отпуск, а затем в конце апреля опять был мобилизован. Получается, что для всех п. 10 об ограничениях перестал действовать, а для мобилизованного работника - нет, так как средняя зарплата для него будет рассчитана исходя из одного рабочего дня марта с учетом ограничения?
Доброго дня, для середньої зп мобілізованих не має виключень, однак є такий нюанс "Обмеження не стосується грошового забезпечення (зарплати) військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які беруть участь в АТО"
Вчера и сегодня общалась с работниками Минсоцполитики. Печалька… Толком пояснений дать не могут. В одном отделе, который курирует ограничения, сказали, что средняя зарплата не подлежит сравнению, в другом отделе, который курирует порядок 100 - подлежит…. А если вопрос расчета средней в апреле с учетом ограничения марта, то вообще «засада». Встретится два отдела и обсудить вопросы не могут… И это в случае, когда вопрос их профильный! А расчет делается для работника, который находится в таком месте… и времени упорядочить расчеты может и не остаться…
Re: Виплата середньої зарплати мобілізованим працівникам
Додано: 19 травня 2015, 21:34
Goldfish
Алексей_ІТ писав:
Goldfish писав:У меня возникла ОЧЕНЬ спорная ситуация с мобилизованным работником. За мобилизованным работником в 2015 году сохранялся средний заработок, который рассчитан в 2014. В связи с действием в январе – марте 2015 года ограничения на максимальную зарплату 7 мин. з/пл. (10 мин. з/пл.) необходимо ли было применять такое ограничение к средней зарплате мобилизованного (ведь такая выплата не обозначена в исключениях)? А теперь ситуация усложнилась. Работник демобилизовался, отработал один день в марте с ограничение зарплаты 10 мин.з/пл. и ушел в отпуск, а затем в конце апреля опять был мобилизован. Получается, что для всех п. 10 об ограничениях перестал действовать, а для мобилизованного работника - нет, так как средняя зарплата для него будет рассчитана исходя из одного рабочего дня марта с учетом ограничения?
Доброго дня, для середньої зп мобілізованих не має виключень, однак є такий нюанс "Обмеження не стосується грошового забезпечення (зарплати) військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які беруть участь в АТО"
Olga_K писав:у нас аналогічна ситуація-за 03.2015 нарахували середню з/пл мобілізованим із місцевого бюджету і нараховано, і утримано все. за 04.2015 нанахували як із держбюджету (тобто без нарахувань та утримань), але виплатили ж за рахунок тих коштів, що маємо (місцевого бюджету). по мобілізованим подали належно оформлені документи за січень-березень 2015 ( за кожен місяць окремо). якщо буде надходження коштів ДБ-то проведемо відповідні коригування по МБ в тому місяці, в якому надійдуть кошти і відповідно відобразимо в звітах того періоду як перерахунки, а не уточнення чи коригування данних попередніх звітів. за 04.2015 і в подальшому будемо подавати по мобілізованим дані і виплачувати із МБ з подальшим відшкодуванням вісх затрат із ДБ. хочеться як можна менше- щоб закінчилось би вже все це та настав би мир у нашому спільному домі.
добрий день,а як же з 1-дф за перший квартал? ви ж утримали та нарахували всі податки по мобілізованим,то як обійти штраф за 1кв.?тут з 6 додатком ми можемо зробити коригування в місяці надходження коштів із держ.бюджету, а в 1-дф-сумніваюсь, і ,як завжди, бухгалтер буде нести мат. відповідальність за проріхи в законодавстві!!! Чи може є якийсь вихід?
можна дізнатись, щоза журнал? Якщо ми в квітні нарахували компенсацію і в квітні заплатили із своїх грошей, тоді ми маємо показати дт заборгованість в 7 формі, так? я правильно розумію?
Luda_66 писав:а як же з 1-дф за перший квартал? ви ж утримали та нарахували всі податки по мобілізованим,то як обійти штраф за 1кв.?тут з 6 додатком ми можемо зробити коригування в місяці надходження коштів із держ.бюджету, а в 1-дф-сумніваюсь, і ,як завжди, бухгалтер буде нести мат. відповідальність за проріхи в законодавстві!!! Чи може є якийсь вихід?
Приклад. Найманому працівнику, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, підприємством нараховано середньомісячний дохід за I квартал 2015 р. у сумі 12 000 грн., з них відраховано податку на доходи фізичних осіб 1735,20 грн. та військового збору — 180 грн.
У податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за І квартал 2015 р.:
• у розділі I нарахування, виплата доходів (графи 3а, 3) та нарахування, перерахування податку на доходи фізичних осіб (графи 4а, 4) було відображено за ознакою доходів «101»;
• у розділі II зазначено суму нарахованого та перерахованого військового збору в сумі 180 грн.
Органами соціального захисту у ІІ кварталі проведено повернення коштів підприємству з державного бюджету на виплати компенсації у межах середнього заробітку працівника за І та ІІ квартали 2015 р.
У податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за ІІ квартал 2015 р.:
у розділі І відображаються сума нарахування та виплата компенсації: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн. за ознакою «128», без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — 0 грн., графа 4 — 0 грн. — виплати за І квартал 2015 р. При цьому необхідно провести сторно за ознакою «101» щодо сум, відображених у звітності за І квартал 2015 р., та проставити їх у звітності за ІІ квартал 2015 р. зі знаком мінус щодо сум нарахованого та виплаченого доходу: графа 3а — -12 000 грн., графа 3 — -12 000 грн., та нарахованого, перерахованого податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — -1735,20 грн., графа 4 — -1735,20 грн.; додати ознаку «128»: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн., без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — 0 грн., графа 4 — 0 грн. — виплати за ІІ квартал 2015 р.;
у розділі II у рядку «військовий збір»: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн. — виплати за ІІ квартал 2015 р., графи 4а та 4 зазначаються зі знаком мінус — -180 грн. — повернення за І квартал 2015 р.
Сергій Наумов,заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Luda_66 писав:а як же з 1-дф за перший квартал? ви ж утримали та нарахували всі податки по мобілізованим,то як обійти штраф за 1кв.?тут з 6 додатком ми можемо зробити коригування в місяці надходження коштів із держ.бюджету, а в 1-дф-сумніваюсь, і ,як завжди, бухгалтер буде нести мат. відповідальність за проріхи в законодавстві!!! Чи може є якийсь вихід?
Приклад. Найманому працівнику, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, підприємством нараховано середньомісячний дохід за I квартал 2015 р. у сумі 12 000 грн., з них відраховано податку на доходи фізичних осіб 1735,20 грн. та військового збору — 180 грн.
У податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за І квартал 2015 р.:
• у розділі I нарахування, виплата доходів (графи 3а, 3) та нарахування, перерахування податку на доходи фізичних осіб (графи 4а, 4) було відображено за ознакою доходів «101»;
• у розділі II зазначено суму нарахованого та перерахованого військового збору в сумі 180 грн.
Органами соціального захисту у ІІ кварталі проведено повернення коштів підприємству з державного бюджету на виплати компенсації у межах середнього заробітку працівника за І та ІІ квартали 2015 р.
У податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за ІІ квартал 2015 р.:
у розділі І відображаються сума нарахування та виплата компенсації: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн. за ознакою «128», без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — 0 грн., графа 4 — 0 грн. — виплати за І квартал 2015 р. При цьому необхідно провести сторно за ознакою «101» щодо сум, відображених у звітності за І квартал 2015 р., та проставити їх у звітності за ІІ квартал 2015 р. зі знаком мінус щодо сум нарахованого та виплаченого доходу: графа 3а — -12 000 грн., графа 3 — -12 000 грн., та нарахованого, перерахованого податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — -1735,20 грн., графа 4 — -1735,20 грн.; додати ознаку «128»: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн., без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — 0 грн., графа 4 — 0 грн. — виплати за ІІ квартал 2015 р.;
у розділі II у рядку «військовий збір»: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн. — виплати за ІІ квартал 2015 р., графи 4а та 4 зазначаються зі знаком мінус — -180 грн. — повернення за І квартал 2015 р.
Сергій Наумов,заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Дуже дякую за відповідь :) ;) А тепер хочу ще спитати, я бачила лист у журналі "Бюджетна бухгалтерія", де Державна фіскальна служба має дуже цікаву позицію по поводу компенсації-вони пишуть,що якщо організація спочатку платить гроші своїми коштами, а потім отримує компенсацію, то податки необхідно сплачувати в повному обсязі-як ви до цього відноситесь?
якщо нараховували за рахунок ФОП-то всі податки були наші. але ж при відшкодуванні коштів робимо перерахунок, а значить, і податки перераховуємо. ми нараховували так за 01-03 місяці. за 04 вже окремо без податків, але за кошти місцевого біджету. у травні нам відшкодували всі суми за 3 місяці-було зроблено перерахунок, в кінці травня перерахували і за 04-там просто відшкодування коштів з рахунку на основний наш рахунок. відповідні перерахунки відображаємо у звітах ЄСВ та у 1ДФ будемо як у прикладі(це приклад С.Наумова-заст.директора Департаменту-начальника Управління адміністрування доходів ДФСУ).
Оксана7278 писав:Підскажіть будь-ласка щодо цих проводок, дуже актуальне питання!!!!!
Я робила так : 801-661-нараховано серюзаробіток,661-321- перераховано сер. заробіток,642-801- віднесено на розрахунки факт. видатки на з/ту,що підлягає компенсації,321-642- отримано компенсацію, 701-321- відновлення касових видатків.
Laguna1978 писав:Як ви показуєте ДТ по зарплаті? в 7 формі?чи коригуєте 801 на нступний місяць?
Показувала в І кварталі у додатку 18 рядок 131 Виплати не передбачені кошторисними призначеннями КЕКВ 2111 та КЕКВ 2120 ( за 2014 рік) на початок року і за І квартал.
Приклад. Найманому працівнику, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, підприємством нараховано середньомісячний дохід за I квартал 2015 р. у сумі 12 000 грн., з них відраховано податку на доходи фізичних осіб 1735,20 грн. та військового збору — 180 грн.
У податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за І квартал 2015 р.:
• у розділі I нарахування, виплата доходів (графи 3а, 3) та нарахування, перерахування податку на доходи фізичних осіб (графи 4а, 4) було відображено за ознакою доходів «101»;
• у розділі II зазначено суму нарахованого та перерахованого військового збору в сумі 180 грн.
Органами соціального захисту у ІІ кварталі проведено повернення коштів підприємству з державного бюджету на виплати компенсації у межах середнього заробітку працівника за І та ІІ квартали 2015 р.
У податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за ІІ квартал 2015 р.:
у розділі І відображаються сума нарахування та виплата компенсації: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн. за ознакою «128», без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — 0 грн., графа 4 — 0 грн. — виплати за І квартал 2015 р. При цьому необхідно провести сторно за ознакою «101» щодо сум, відображених у звітності за І квартал 2015 р., та проставити їх у звітності за ІІ квартал 2015 р. зі знаком мінус щодо сум нарахованого та виплаченого доходу: графа 3а — -12 000 грн., графа 3 — -12 000 грн., та нарахованого, перерахованого податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — -1735,20 грн., графа 4 — -1735,20 грн.; додати ознаку «128»: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн., без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб: графа 4а — 0 грн., графа 4 — 0 грн. — виплати за ІІ квартал 2015 р.;
у розділі II у рядку «військовий збір»: графа 3а — 12 000 грн., графа 3 — 12 000 грн. — виплати за ІІ квартал 2015 р., графи 4а та 4 зазначаються зі знаком мінус — -180 грн. — повернення за І квартал 2015 р.
Сергій Наумов,заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Підкажіть де оприлюднено цю відповідь заступника директора департаменту?
Приклад. Найманому працівнику, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, підприємством нараховано середньомісячний дохід за I квартал 2015 р. у сумі 12 000 грн., з них відраховано податку на доходи фізичних осіб 1735,20 грн. та військового збору — 180 грн..........................
.......................
Сергій Наумов,заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Підкажіть де оприлюднено цю відповідь заступника директора департаменту?
Добрий день,мені також цікаво дізнатись де це надруковано!!! :?:
Оксана7278 писав:Підскажіть будь-ласка щодо цих проводок, дуже актуальне питання!!!!!
Я робила так : 801-661-нараховано серюзаробіток,661-321- перераховано сер. заробіток,642-801- віднесено на розрахунки факт. видатки на з/ту,що підлягає компенсації,321-642- отримано компенсацію, 701-321- відновлення касових видатків.
Доброго дня касові Ви відновили а фактичі витрати відновлювали якою проводкою?