Матеріальна допомога на оздоровлення

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2476
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 425 разів

Повідомлення yaoleg »

Olga S. писав:Працівниця написала заяву на відпустку з 03 вересня + мат. допомога. І відпускні і допомога були виплачені, потім 31 серпня вона написала заяву на звільнення, чи потрібно їй повертати мат. допомогу чи тільки переплачену частину відпустки, якщо вона в підсумку не відгуляла жодного дня відпустки?
Так, як працівниця не була у відпустці, то має допомогу на оздоровлення повернути. Якби вона перервала відпустку, то тоді потрібно повернути зайво виплачені відпускні.

Natalija13
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 08 липня 2018, 14:47
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Natalija13 »

[font="Noto Sans", sans-serif]Доброго дня!!!! Секретар ради виконує обов'язки голови і йде в відпустку, скажіть яким підтверджуючим документом ми маємо користуватися при випплаті відпускних, наданні матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально- побут. питання???[/font]

Валерій Валерійович
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 01 липня 2016, 15:38
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Валерій Валерійович »

Умови та розміри оплати праці фахівців, службовців, робітників бюджетних установ, закладів та організацій культури врегульовані наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. N 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" 

Відповідно до пункту 3 Наказу N 745 керівник установи має право надавати працівникам, в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі, матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік.

Відповідно до ПКМУ № 109 від 03.02.2010 до вищезазначених працівників які мають статус академічні застосовується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів, максимальний розмір якого не перевищує 2, а інших працівників цих закладів -1,3.

Питання: з якого посадового окладу необхідно виплачувати допомогу на оздоровлення? зі стандартного чи з посадового окладу до якого застосували коефіцієнт підвищення ???

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8791
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1190 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Валерій Валерійович писав:Умови та розміри оплати праці фахівців, службовців, робітників бюджетних установ, закладів та організацій культури врегульовані наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. N 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" 

Відповідно до пункту 3 Наказу N 745 керівник установи має право надавати працівникам, в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі, матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік.

Відповідно до ПКМУ № 109 від 03.02.2010 до вищезазначених працівників які мають статус академічні застосовується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів, максимальний розмір якого не перевищує 2, а інших працівників цих закладів -1,3.

Питання: з якого посадового окладу необхідно виплачувати допомогу на оздоровлення? зі стандартного чи з посадового окладу до якого застосували коефіцієнт підвищення ???
А що у вас в штатному розписі?

Валерій Валерійович
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 01 липня 2016, 15:38
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Валерій Валерійович »

EVGENIY писав:
Валерій Валерійович писав:Умови та розміри оплати праці фахівців, службовців, робітників бюджетних установ, закладів та організацій культури врегульовані наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. N 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" 

Відповідно до пункту 3 Наказу N 745 керівник установи має право надавати працівникам, в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі, матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік.

Відповідно до ПКМУ № 109 від 03.02.2010 до вищезазначених працівників які мають статус академічні застосовується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів, максимальний розмір якого не перевищує 2, а інших працівників цих закладів -1,3.

Питання: з якого посадового окладу необхідно виплачувати допомогу на оздоровлення? зі стандартного чи з посадового окладу до якого застосували коефіцієнт підвищення ???
А що у вас в штатному розписі?
а в штатному розписі посадовий оклад*коеф. 2 тобто грубо кажучи подвійний ПО, але на 2018 рік ФОП затверджений кошторисом передбачав МД в розмірі 1 ПО, але є економія ФОП який дозволяє виплатити МД у розмірі подвійного ПО, але чи є це законно? адже в в наказі 745 написано не більше ніж 1 ПО.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8791
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1190 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

С другой стороны спрошу, каким документом у вас утвержден посадовый оклад? Всегда думал что это штатный розпис!

Валерій Валерійович
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 01 липня 2016, 15:38
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Валерій Валерійович »

EVGENIY писав:С другой стороны спрошу, каким документом у вас утвержден посадовый оклад? Всегда думал что это штатный розпис!
Правильно, це штатний розпис.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8791
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1190 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Валерій Валерійович писав:
EVGENIY писав:С другой стороны спрошу, каким документом у вас утвержден посадовый оклад? Всегда думал что это штатный розпис!
Правильно, це штатний розпис.
От виходячи із окладу в штатному розписі і треба платити матеріалку!

mil
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 11 січня 2018, 13:59
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення mil »

Добрий день! Підкажіть будь-ласка , чи має право на виплату матеріальної допомоги при виході у відпустку медична сестра, яка працює у гімназії і в якому розмірі?. Дякую.

kate-yacenko2013
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 20
З нами з: 04 січня 2017, 14:48
Регіон: Сумская область
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення kate-yacenko2013 »

Працівник ішла у відпустку з 02.05.2019 на 14 к. днів разом з грошовою допомогою на оздоровлення. Наказ був від 17.04.2019. В розрахунок  Грошової допомоги ввійшли два місяці березень, квітень.У травні  на працівника(керівник) надійшов дозвіл з вищестоящої організації на виплату надбавки за інтенсивність праці за квітень м-ць. Відпускні перераховуємо, а грошову допомогу? Дочиталась що грошову непотрібно перераховувати. Чи так це?  Де це почитати? Підкажіть.  Буду дуже вдячна!

Nata-77
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 15 грудня 2015, 09:40
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Nata-77 »

Підскжість, будь ласка, чи можна працівникам бухгалтерії відділу культури (освіти)  виконавчого комітету селищної ради виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі середньомісячної ЗП за рішенням керівника, погодження голови ОТГ та наявності коштів, чи лише у розмірі посадового окладу?

Yanochka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 118
З нами з: 16 жовтня 2012, 11:06
Регіон: Днепропетровская область
Звідки: Дніпропетровськ
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Yanochka »

Доброго дня. Підкажіть будь-ласка. Пед.працівник працює на 0,85 посадового окладу., йде у  відпустку з виплатою матеріальної допомоги. В якому розмірі повинна бути виплачена матеріальна допомога на оздоровлення : посадовий оклад чи місячний?

mil
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 11 січня 2018, 13:59
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення mil »

а якщо працює на 0,5ставки  - у якому розмірі маю платити  матеріальнц допомогу на оздоровлення оклад чи 0,5 окладу.

mil
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 11 січня 2018, 13:59
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення mil »

ніхто не знає? підкажіть будь-ласка

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8791
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1190 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

mil писав:ніхто не знає? підкажіть будь-ласка
0,5

fadej
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 31 жовтня 2019, 11:47
Регіон: Запорожская область

Повідомлення fadej »

[font=roboto, "helvetica neue", helvetica, arial, sans-serif]Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи маємо право виплатити мат допомогу державному службовцю за попередній період: приведена дата 20.04.2017р., у 2017 році не отримав грошову допомогу, у 2018-2019 роках - допомога виплачувалась (планується звільнення 28.02.2020 у зв'язку з скороченням штату)?[/font]

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам”