Індексація

katrin
Новачок
Новачок
Регіон: Харьковская Область

Повідомлення katrin »

Статья Жанны Лаврентьевой о фиксированной сумме в месяце отпуска
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Тиманова
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: Николаевская Область

Повідомлення Тиманова »

Людина працює в штаті, фіксована сума індексації в липня складає 200 грн. В липні з цим робітником була укладена угода ЦПХ на суму 1500 грн. Чи вважається сума винагороди по угоді ЦПХ збільшенням доходу з усіми наслідками? Мені здається, що ні

Добавлено (23.07.2012, 15:42)
---------------------------------------------
katrin писав:Может я чего-то не понимаю???

Мені здається, що ні. Індексується сума заробітної плати, відпускні не індексуються, про яку суму індексації може йти мова?

katrin
Новачок
Новачок

Повідомлення katrin »

Тиманова, спасибо!!! А как вы считаете, если несколько рабочих дней - фиксированную сумму надо платить пропорционально рабочим дням???

Тиманова
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: Николаевская Область

Повідомлення Тиманова »

katrin писав:Тиманова, спасибо!!! А как вы считаете, если несколько рабочих дней - фиксированную сумму надо платить пропорционально рабочим дням???

Так

Елена777
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Елена777 »

Тиманова писав:Quote (katrin)
Тиманова, спасибо!!! А как вы считаете, если несколько рабочих дней - фиксированную сумму надо платить пропорционально рабочим дням???

Так

На мою думку-ні. Фіксована сума вона і є фіксована.

Машенька
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: Житомирская Область

Повідомлення Машенька »

Доброго дня. Скажіть будь ласка чи існує роз’яснення що відносиця до постійних виплат для визначення базового місяця в органах місцевого самоврядування? В нашому випадку надбавка за високі досягнення в праці визначена в розпорядженні міського голови на рік, та затверджує ця на квартал наказом по установі, Чи є це постійна виплата?

OksanaS
Новачок
Новачок
Регіон: Тернопольская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення OksanaS »

Помогите пожалуйста, как считать фиксированную сумму индексации в июле 2012, если з/п стала меньше чем в июне 2012???

янадя
Новачок
Новачок

Повідомлення янадя »

считать ли постоянной велечиной надбавку за высокие достижения в труде или за выполнение особенно важной работы, если ее процент устанавливается каждый месяц. и будет ли премия считаться постоянной величиной если устанавливается приказом каждый месяц в фиксированой суме?

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1193 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

OksanaS писав:если з/п стала меньше чем в июне 2012
смотря за счёт чего стала меньше, если оклад вырос или ранг или надбавка за выслугу, а сняли надбавку за напруженисть то нужно считать фиксированую суму, а если оклад и ранг и надбавка осталась та же то ничего считать ненужно продолжайте индексировать как и раньше!!
янадя, НЕ СЧИТАЕТСЯ постоянной величиной и премия тоже!!!

янадя
Новачок
Новачок

Повідомлення янадя »

а как доказать это проверяющему? что не считается?

Муракасі
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: New York

Повідомлення Муракасі »

На мою думку, фіксована сума індексації повинна виплачуватися пропорційно до відпрацьованих днів, але з врахуванням мін. з/п. Тобто, якщо працівник 7 днів відпрацював, а решту днів був у відпусці чи хворів і його зарплата за 7 днів менше 1102 грн., то розрахована фіксована сума індексації платиться пропорційно до відпрацьованого часу, а якщо більше 1102 грн., то тобі платиться вся сума фіксованої індексації (Так було в попередньому порядку, а зміни в цей пункт не вносились). А якщо працівник цілий місяць був у відпусці, то фіксована сума не платиться (відпускні індексації не підлягають). А Ви якої думки? Як хто буде рахувати зарплату, бо терміни вже піджимають?

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Еще статьи про индексацию, читаем разбераемся

753
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: Киев

Повідомлення 753 »

С этой индексацией , по новому, мы еще намучиемся, !еще сейчас за июль сделать это пол беды, а что потом?????? вот туту и ерунда какая то, в одном я согласна со всеми, сколько ни читай, понять не возможно ту ерунду которую "кто то" придумал! повышение з/платы, !!!! как вот такую ерунду объяснить работнику! когда сам туго понимаешь смысл своих действий!

Добавлено (27.07.2012, 11:58)
---------------------------------------------

Irchik
Новачок
Новачок

Повідомлення Irchik »

Уточните ще раз, пожалуйста, премия из экономии фонда заработной платы влияет ли на изменение базового месяца?

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Irchik, не влияет!!!!

user
Мешканець
Мешканець
Регіон: Полтавская Область
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

З цього приводу в "бюджетній бухгалтерії" було не одне роз'яснення, немає часу шукати. Висновок був такий: при прийомі на роботу або переведенні в законодавстві чітко не передбачено платити індексацію чи ні, тому все віддано на розсуд керівника, він має в наказі про прийом на роботу визначити з виплатою індексації чи без. І це не буде суперечити чинному законодавству.

orif
Мешканець
Мешканець
Регіон: Луганская Область
Подякували: 1 раз

Повідомлення orif »

Жанна Лаврентьева теперь считает что : Учитывая что работник отработал в июле только 3 рабочих дня, фиксированная сумма индексации, которую он получит за этот период, будет равна 47,63 грн. (365,19 грн. : 23 р. д. х 3 р. д.). Статья в Баланс-Бюджет № 32 от 06.08.12.

я при расчете зарплатыза июль всем полностью фиксированную сумму начислила. Удерживать теперь или нет? Сижу и думаю.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

valic
Квартирант
Квартирант
Регіон: Одесская Область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення valic »

Буду очень благодарен за ответ на мой вопрос!
Из этой же статьи цитирую:"заработная плата (должностной оклад) работника 10-го тарифного разряда с 01.07.12 г. повысилась на 15 грн. (1 460 грн. - 1 445 грн.)" а если работник работает на 0,9 ставки и у него еще 30% надбавка за выслугу + надбавка за престижность 20%, получается что з.плата повысилась на 0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)+ 0,5(надбавка)*0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)=20,25 грн. или сумму повышения считать 15грн*0,9ставки грн, не учитывая надбавок?

orif
Мешканець
Мешканець
Регіон: Луганская Область
Подякували: 1 раз

Повідомлення orif »

если надбавки носят постоянный характер, то, я думаю. их надо учитывать для вывода фиксированной суммы индексации

mulberry
Місцевий
Місцевий
Регіон: Cortés
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Шановні форумчани, допоможить розрахувати індексацію за липень.Базовий місяць для нарахування індексації-лютий 2008 року.В червні-серпні 2012 року( в час дії нових правил нарахування індексації) заробітна плата цього працівника не підвищувалась. В червні індексації не нараховувалось( працівник цілий місяць був у відпустці). В липні відпрацьовано 20 роб. днів із 23 днів по графіку установи ( 3 дні відрядження нараховувались по середньому заробітку). Індексацію нараховано в розмірі 553,20 (1102*50,2%=553,20). Чи потрібно цю суму було виводити пропорційно, тобто:553,20/23*20 ?
В серпні така ж картина, працівник відпрацює неповний місяць( відрядження + відпустка ).Як нараховувати цю індексацію? Буду дуже вдячна за обгрунтовані відповіді.
Пропорційний розмір індексації випливає із статті Ж.Лаврентьєвої, спеціаліста Мінсоцполітики, журнал Баланс-бюджет, № 32, стор.31. Раніше в журналі Все про бухоблік було роз"яснено, що фіксована сума індексації платиться працівнику незалежно від того, чи всі дні місяця відпрацьовані повністю( за винятком повного місяця перебування працівника у відпустці)

мене цікавить ситуація із днями відряджень , коли ці дні розраховуються по середньому заробітку (в моєму випадку- по більшій величині порівняно із заробітною платою за умовами трудового договору). Чи виключати в цьому випадку дні відряджень із розрахунку пропорційної індексації ? В моєму випадку- в червні- 3 дні відрядження із 23 робочих днів. За ці 3 дні нараховано зарплату по середньому заробітку( за два останні місяці, в які вже автоматично ввійшла індексація) .То в цьому випадку нараховувати всю належну фіксовану суму за липень, чи брати її пропорційно: фіксована сума індексації х 20/23 ? Думаю, що на багатьох підприємствах працівники були у відрядженнях в липні, чому ніхто не ділиться думками? Дякую.
Чому так все запутано в цьому порядку нарахування індексації?

Dashunя
Новачок
Новачок
Регіон: Донецкая Область

Повідомлення Dashunя »

однозначно учитываются изменения в размерах всех постоянных выплат. У вас поднялся оклад, от него (вместе с рангом) поднялась и надбавка и выслуга. Таким образом, вы имеете общую сумму повышения так скажем фонда оплаты труда вашего сотрудника. На эту сумму повышения вы и уменьшаете сумму индексации, не учитываете в это повышение только увеличение премии, если, конечно, размер ее колеблется из месяца в месяц, т.е.если это текущее колебание размера премии. А на счет пропорционального начисления фиксированной суммы в месяце повышения тоже сомневаюсь: у меня сотруднику оклад повышен в июле, в июле она же была в отпуске. В июле я ей вывожу фиксированную сумму, которую собираюсь начислять до момента "Ч". Специалисты Минтруда пишут, что надо фиксированную сумму брать пропорционально отработанному времени в месяце. Мои программисты из интеллект сервиса утверждают, что были на семинаре у Подлужной и поняли ее так, что в месяце повышения это еще не фиксированная сумма, а просто сумма индексации, уменьшенная на сумму повышения и надо платить ее полностью. Я с ними не согласна, пока еще веду дебаты, считаю, что если я начислила индексацию, уменьшила ее на сумму повышения, то у меня уже в июле фиксированная сумма появилась и должна я ее выплатить за фактически отработанное время.

mulberry
Місцевий
Місцевий

Повідомлення mulberry »

Dashunя , якщо Ви відповідали мені, то мене не це цікавило. Відносно пропорційного нарахування фіксованої індексації є вже роз"яснення в Балансі-бюджеті та Бюджетній бухгалтерії, хоча остання якраз місяць тому писала цілком протилежне. Але мене цікавить саме дні відряджень в місяці нарахування фіксованої суми індексації, коли за ці дні нараховується заробітна плата по середньому заробітку.Чи виключати їх із числа відпрацьованих днів для виведення пропорційної суми індексації.

Dashunя
Новачок
Новачок
Регіон: Донецкая Область

Повідомлення Dashunя »

нет, я не вам отвечала. о командировках сама не знаю еще

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

mulberry писав: В липні відпрацьовано 20 роб. днів із 23 днів по графіку установи ( 3 дні відрядження нараховувались по середньому заробітку). Індексацію нараховано в розмірі 553,20 (1102*50,2%=553,20)Чи потрібно цю суму було виводити пропорційно, тобто:553,20/23*20 ?
однозначно не потрібно, індексувати треба в межах 1102 грн як і раніше, адже у працівника базовий місяць не змнився і індексація не стала фіксованою сумою!!!!!
mulberry писав:В серпні така ж картина, працівник відпрацює неповний місяць( відрядження + відпустка ).Як нараховувати цю індексацію? Буду дуже вдячна за обгрунтовані відповіді.
отже якщо в серпні теж не буде підвищення то так само в межах 1102 грн.

mulberry
Місцевий
Місцевий

Повідомлення mulberry »

EVGENIY , дякую! Отже, продовжуємо індексувати по- старому для тих працівників, у яких не було підвищення зарплатні? Наче все логічно та лежить на поверхні, але ж все так запутано, що , мабуть, мізки мені сплавились. Ну із цим працівником зрозуміло. А як бути із рештою загалу, яким в липні підвищили зарплатню до рівня мінімалки, а вони теж були у відрядженні? Зарплата за дні відрядження також нараховувалась по середньому заробітку. Чи потрібно в цьому випадку брати пропорційний результат індексації( виключаючи із розрахунку дні, які припадають на відрядження) - по аналогії із першим прикладом?

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

mulberry писав:А як бути із рештою загалу, яким в липні підвищили зарплатню до рівня мінімалки, а вони теж були у відрядженні? Зарплата за дні відрядження також нараховувалась по середньому заробітку. Чи потрібно в цьому випадку брати пропорційний результат індексації( виключаючи із розрахунку дні, які припадають на відрядження) - по аналогії із першим прикладом?
ну судя по последним розьяснениям то да нужно брать пропорционально отработаному времени!

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Юляша31 писав:Чи можна тепер з червня чи липня при нарахуванні індексації повернутися до базового місяця лютий 2008р (для держслужбовців) і що для цього потрібно. Дякую за відповідь.
закон обратной силы не имеет, конечно уже так нельзя! Нужно было сразу при переводи просить чтоб в приказе указали базовый месяц, а сейчас уже поздно!

Интересующаяся
Мандрівник
Мандрівник
Регіон: Полтавская Область

Повідомлення Интересующаяся »

"Буду очень благодарен за ответ на мой вопрос!
Из этой же статьи цитирую:"заработная плата (должностной оклад) работника 10-го тарифного разряда с 01.07.12 г. повысилась на 15 грн. (1 460 грн. - 1 445 грн.)" а если работник работает на 0,9 ставки и у него еще 30% надбавка за выслугу + надбавка за престижность 20%, получается что з.плата повысилась на 0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)+ 0,5(надбавка)*0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)=20,25 грн. или сумму повышения считать 15грн*0,9ставки грн, не учитывая надбавок?"

А какую статью Вы имеете в ввиду. Очень интересует фиксированная разница индексация в случае работы на 0,75 ставки.

sveta29
Новачок
Новачок
Регіон: Черниговская Область

Повідомлення sveta29 »

Допоможіть будь-ласка!!! Працівниця (спеціаліст 1 категорії) вишла з декретної відпустки 1 серпня 2012 року. Базовий місяць індексації був серпень 2008 р. як тепер розрахувати індексацію? вона буде фіксованою чи рахувати індексацію виходячі з базового місяця серпень 2008 року??????????

EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Интересующаяся, учитывается только надбавка за выслугу лет, за престижность вроде устанавливается ежегодно (вобщем не считается постоянной выплатой)

Відповісти

Повернутись до “Індексація і компенсація заробітної плати”