Відпустка без збереження зарплати у розрахунковому періоді

Відповісти
valentina ZVN
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 27 лютого 2015, 10:14
Подякували: 1 раз

Повідомлення valentina ZVN »

Як розрахувати середню зарплату для лікарняних, якщо робітник був місяць у відпустці без збереження і в цьому місяці йому нарахували матеріальну допомогу, дні із розрахунку виключаються, а матеріальна допомога?

Антон Янко
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 259
З нами з: 14 січня 2016, 17:37
Регіон: Полтавская область
Подякували: 6 разів

Повідомлення Антон Янко »

valentina ZVN, якщо працівник з 1 до 31 числа місяця був у відпустці без збереження з/п (або через інші поважні причини, визначені п. 3 Порядку 1266), тоді будь-які виплати за цей місяць не включаються у розрахунок лікарняних.

Krinevaelena
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 09 вересня 2015, 08:47
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Krinevaelena »

А якщо в місяці отримання матеріальної допомоги на оздоровлення не відпрацьовано жодного дня, включати суму матдопомоги до розрахунку?
1) всі дні відпустка (тобто не поважна причина),
2) всі дні - лікарняний.
В різних листах-роз'ясненнях різні коментарі.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

А якщо в місяці отримання матеріальної допомоги на оздоровлення не відпрацьовано жодного дня, включати суму матдопомоги до розрахунку?

1) всі дні відпустка (тобто не поважна причина),
2) всі дні - лікарняний.
1. МД при обчисленні лікарняного враховувати.
2. Якщо лікарняний з 01 по 31, то МД не враховувати.

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні та декретні”