1179 0

Норми витрат ПММ: роз’яснення від Мінфінфраструктури

Мінфінфраструктури торкнулося питання щодо чинності Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтрансу України від 10.02.1998 р. № 43 (далі — Норми витрат ПММ).

В Міністерстві зазначили, що вказані Норми витрат ПММ було розроблено для методичного забезпечення планування потреб підприємств, установ і організацій у паливі та мастильних матеріалах при експлуатації автомобільного транспорту, ведення звітності, контролю витрат і запровадження режиму економії та раціонального використання нафтопродуктів і базується на вдосконаленій системі коригування нормативних витрат палива залежно від умов експлуатації КТЗ й обладнання та достатньо повно враховує специфіку експлуатації КТЗ як загального, так і спеціального та спеціалізованого призначення.

Крім того, Норми витрат ПММ чітко визначають порядок встановлення базових лінійних норм на основі об'єктивного підходу (без конфлікту інтересів зацікавлених сторін: користувачів, водіїв та власників) і централізовано зібраних даних із застосуванням механізму попередньої апробації в різноманітних природно-кліматичних, дорожніх та інших умовах в цілому в Україні. При розробці норм враховуються чисельні параметри конструкції та показники паливної економічності в різних умовах експлуатації КТЗ. Норми витрат палива дорожньо-будівельними машинами, технікою сільськогосподарського призначення тощо поширюються виключно на виконання спеціальних технологічних операцій, що не пов'язані із здійсненням транспортного процесу на дорогах загального користування КТЗ загального, спеціалізованого та спеціального призначення.

У нормативному документі наведено базові лінійні норми витрат палива для більш ніж 1500 моделей (модифікацій) автомобілів, норми витрат палива на виконання транспортної роботи та на роботу спеціального обладнання, що встановлюється на КТЗ, систему коефіцієнтів коригування нормативних витрат палива залежно від умов експлуатації, норми витрат мастильних матеріалів і порядок їх застосування. Конкретні величини коригуючих коефіцієнтів у регламентованих межах та терміни їх дії встановлюються безпосередньо керівниками підприємств і затверджуються наказом (розпорядженням) по підприємству.

Для моделей (модифікацій) автомобілів, що не увійшли до цього нормативного документа, встановлюються тимчасові індивідуальні базові лінійні норми витрат палива. Порядок розробки цих норм визначено п. 2.1.5 нормативного документа.

Також Мінінфраструктури зазначило, що Норми витрат ПММ є актом нормативно-технічного характеру та держреєстрації в Міністерстві юстиції не підлягає і є чинним без такої.

Норми витрат ПММ застосовують міністерства, центральні і місцеві органи виконавчої влади, підприємства, а також суб'єкти господарювання незалежно від форми власності.

Такі роз’яснення надало Мінінфраструктури в листі від 17.02.2014 р. № 1545/25/10-14.

 

Теги: паливо


загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)