2231 0

Актуально з форуму: як відобразити в бухобліку модернізацію комп’ютера, та за яким КЕКВ здійснювати видатки?

Бюджетна організація провела модернізацію комп’ютерної техніки (знос 100%), а саме: заміна материнської плати, процесора, оперативної пам’яті, встановлення відеоадаптера на суму 625 грн. Яка кореспонденція рахунків? За яким КЕКВ здійснюються видатки, якщо послуги надала стороння організація?

Згідно з п. 3 розд. VI Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11 витрати на поліпшення об'єкта основних засобів (реконструкцію (реставрацію), модернізацію, добудову, дообладнання) збільшують його первісну вартість.

Вартість робіт, що приводять до збільшення очікуваних майбутніх вигод від об'єкта основних засобів, включається до капітальних інвестицій з майбутнім збільшенням первісної вартості основних засобів. Підставою для визнання таких витрат є пов'язане з їх здійсненням зростання очікуваного терміну корисного використання об'єкта, кількості та/або якості робіт, послуг, які надаються цим об'єктом.

Що до відображення операцій з модернізації комп'ютерної техніки на рахунках бухгалтерського обліку, то тут все залежатиме від способу проведення такого поліпшення (власними силами чи сторонньою організацією). Загалом кореспонденція рахунків буде такою:

1. Відображено суму поліпшення (модернізації) комп'ютера: Дт 141 Кт 675 (364);

Водночас відображено фактичні видатки на поліпшення: Дт 801 (802) Кт 402;

2. Перераховано кошти підрядній організації за виконані роботи: Дт 675 Кт 321;

3. Віднесено суму ПДВ (якщо ПДВ не включено до податкового кредиту) на капітальні інвестиції з поліпшення основних засобів: Дт 141 Кт 675;

Водночас відображено фактичні видатки: Дт 801 (802) Кт 402;

4. Збільшено вартість комп'ютера на суму поліпшення (суму без копійок): Дт 104 Кт 141;

Одночасно відображено зміни в капіталі: Дт 402 Кт 401;

Списано суму копійок: Дт 402 Кт 141 (цієї проводки у Вашому випадку не буде).

Усі видатки, пов’язані з модернізацією та дообладнанням комп’ютерної техніки (у тому числі на придбання комплектуючих засобів та оплату послуг з їх установлення), слід проводити за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів».

Слід також мати на увазі, якщо підтвердний документ (акт виконаних робіт) містить вартість модернізації однією сумою, яка включає вартість придбаного обладнання та вартість виконаних робіт, то первісна вартість необоротного активу збільшується на зазначену (загальну) суму. У випадку, коли установа придбає окремо додаткове укомплектування або його вартість у документах зазначена окремо, то первісну вартість слід збільшувати тільки на вартість додаткового укомплектування необоротних активів (відповідно до підтвердних документів).

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сферизагрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)