1349 0

З форуму: Чи може бюджетна установа відшкодувати приватному університету його витрати на комунальні послуги у вигляді надання безоплатних інформаційних послуг, які вона зазвичай платно надає своїм користувачам?

Бюджетна установа (бібліотека) орендує в будівлі 186 кв. м площі за 1 грн відповідно до законодавства про оренду для бюджетних установ і використовує площу для зберігання частини фонду. Балансоутримувачем цієї будівлі є міністерство. Одночасно з бюджетною установою іншу (більшу частину будівлі) Орендує приватний університет, який відшкодовує Балансоутримувачу всі комунальні послуги в цій будівлі ( тобто платить, і за ту площу, яку орендує бюджетна установа). Питання: чи може бюджетна установа відшкодувати приватному університету його витрати на комунальні послуги у вигляді надання безоплатних інформаційних послуг, які вона зазвичай платно надає своїм користувачам?

Одразу зазначу, що відповідно до п.3. Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 04.10.95 р. № 786 (далі - Методика № 786) до плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов'язуються надавати орендарю державне підприємство, організація, господарське товариство, на балансі яких перебуває це майно.

Зазначене свідчить про те, що вартість комунальних послуг, спожитих орендарем, не може бути включено до суми орендної плати, і повинна сплачуватися орендарем окремо.
Таким чином, орендар повинен сплачувати комунальні послуги на підставі окремого договору, укладеного виключно з орендодавцем. Примірна форма такого Договору затверджена наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774.

Під час укладання такого договору орендодавець і орендар визначають порядок розрахунків за спожиті комунальні послуги.

В вашому випадку такий договір укладено орендодавцем лише з приватним університетом і на всю площу будівлі, що само по собі не вірно. 

Але ж це клопіт приватного університету, адже у разі проведення перевірки, питання щодо безпідставного відшкодування університетом коштів за фактично спожиті комунальні послуги іншою юридичною особою будуть лише до нього оскільки є договір укладений між ним і орендодавцем.

Крім того, приватний університет не може укласти з Вашою установою договір про відшкодування комунальних послуг в зв’язку з тим, що він не є орендодавцем або постачальником комунальних послуг і тим паче не можна замінити плату наданням інформаційних послуг, оскільки п.6 ст.45 БКУ забороняється проведення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, у тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартерних операцій та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за винятком операцій, пов'язаних з державним боргом, та випадків, передбачених законом про Державний бюджет України. 

В цьому випадку для приведення ситуації в законодавчу площину необхідно зробити наступне:
1. Внести зміни до існуючого договору про відшкодування комунальних послуг укладеного між орендодавцем та приватним університетом, в частині приведення розрахунків за споживання комунальних послуг виходячи з площі, яку займає університет.
2. Вашій установі заключити відповідний договір про відшкодування комунальних послуг з орендодавцем.
3. Передбачити в кошторисі Вашої установи кошти на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Як що ж приватний університет така ситуація влаштовує і він не вимагає від орендодавця змін, в частині оплати за комунальні послуги, в т.ч. спожиті Вашою установою і згоден в подальшому оплачувати комунальні послуги за бібліотеку, то таку оплату слід оформити університету як благодійну допомогу.

Форум для працівників бюджетної сфери

 

 

 

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)