15103 19

Мінфін щодо оприлюднення інформації про використання публічних коштів

Мінфін в листі від 15.06.2016 р. N 31-20040-07-10/17399 відповів на питання  щодо оприлюднення інформації про використання публічних коштів

Чи дійсно інформацію на веб-порталі установи повинні оприлюднювати самостійно?

Відповідно до п. 3 ст. 1 та п. 1 ст. 2 Закону інформація, що оприлюднюється згідно з цим Законом, готується і оприлюднюється розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевого бюджетів України, органами Пенсійного фонду, суб'єктами господарювання державної та комунальної власності, Національним банком України, державними банками, державними цільовими фондами, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону відповідальність за порушення вимог Закону (неоприлюднення інформації, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, несвоєчасне оприлюднення інформації) несуть керівники.

Чи дійсно розпоряднику необхідно створити власний профіль "Службовий кабінет"?

Так. Для звітування та оприлюднення інформації на веб-порталі необхідно створити власний профіль "Службовий кабінет", інструкцію розміщено на веб-порталі за адресами http://e-data.gov.ua, http://spending.gov.ua у розділі "Допомога / Інструкції створення та управління кабінетом". Інформація на веб-порталі оприлюднюється (публікується) шляхом накладання на неї електронного цифрового підпису.

Чи дійсно для реєстрації "Службового кабінету" має бути наявний ключ ЕЦП?

Для реєстрації та оприлюднення інформації необхідно мати ключ електронно-цифрового підпису (далі - ЕЦП). На даний момент можливо використовувати ЕЦП таких акредитованих центрів сертифікації:

  • Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС;
  • АЦСК органів юстиції України;
  • АЦСК ТОВ "Центр сертифікації ключів "Україна";
  • ЦСК "MASTERKEY" ТОВ "АРТ-МАСТЕР";
  • АЦСК ТОВ "КС".

Перелік актуальних центрів сертифікації ключів викладено у інструкції за адресами: http://e-data.gov.ua, http://spending.gov.ua у розділі "Допомога / Інструкції створення та управління кабінетом".

Чи доцільно використовувати ЕЦП, виданий АЦСК ДФС?

Для роботи з веб-порталом можна використовувати ЕЦП будь-якого центру сертифікації ключів, вказаних в п. 3.

На веб-порталі використання публічних коштів доступна можливість розміщення як зведеної звітності, так і в розрізі бюджетних програм. Реалізована можливість завантажувати форми звітності у файлі .dbf, який автоматично завантажується на портал в розрізі бюджетних програм.

До повноважень якого органу віднесено перевірку оприлюднення інформації?

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України N 972 від 29.10.2015 р. Портал знаходиться у дослідній експлуатації до 30 червня 2016 року. Окремий орган, на який буде покладено повноваження щодо перевірки оприлюднення інформації на веб-порталі, поки не визначено.

На розгляді у комітетах Верховної Ради України знаходиться законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за порушення вимог Закону України "Про відкритість використання публічних коштів", яким пропонується доповнити статтю 2123 "Порушення права на інформацію та права на звернення" КУпАП новою часиною, яка включає адміністративну відповідальність та сплату штрафу посадовою особою у разі неоприлюднення, оприлюднення недостовірної інформації, несвоєчасного оприлюднення інформації відповідно до Закону.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про доступ до публічної інформації" громадський контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації здійснюється депутатами місцевих рад, громадськими організаціями, громадськими радами, громадянами особисто шляхом проведення відповідних громадських слухань, громадської експертизи тощо.

Чи є робота відповідного веб-порталу "в тестовому режимі" підставою не виконувати вимоги Закону?

Функціонування веб-порталу в "тестовому режимі" не звільняє від виконання норм Закону та постанов Кабінету Міністрів України. За період дослідної експлуатації здійснюється інформаційне наповнення веб-порталу, доопрацьовується функціонал веб-порталу, зміни, які відбуваються, відображаються у Інструкції користувача. Повторно вносити внесену раніше оприлюднену інформацію не потрібно.

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (19)
Ірина
07.09.2016
Як можна працювати з цим порталом, якщо досі невдосконалена програма!!! Постійно якісь помилки, у звітах неможливо виправити цифри! Нарешті можна редагувати документи - але наприклад відрядження неможу ніяк ввести дані. Дублює кількість відряджень і та сама цифра вибивається на рядку кількості витрачених коштів на ці відрядження!!! Виходить що в мене 80 шт відряджень на які витрачено 80 грн. за квартал. Відредагувати неможливо. От і виходить вже восьма спроба виправити суму грошей "А воз и ныне там" :-( І ще - ні дозвонитись, ні на електронну пошту відправить скаргу для цього порталу НЕМОЖЛИВО!!!
Ірина
07.09.2016
Можливо хтось підкаже що робити? :-(
Вона
07.09.2016
Лиш доберешся до е-дата з інтернетом( бо не у всіх він є в наявності) , то сайт постійно підвисає, заносить некоректно і т.д.. І так немає часу ще й є-даті сидіти , але й ще і зробити там реально нічого неможливо !!!!!
Вероніка
07.09.2016
Працюю в Є-ДАТІ без проблем, тільки інколи не можу підписати документи, але потім пробую ще раз і все підписується. Із запитаннями звертаюся на гарячу лінію порталу - відповідають. Але теж маю ще купу питань, адже весь час якісь випливають нюанси. Попередня оплата, що оприлюднювати рахунок чи акт яким відчитуємся пізніше в казначействі, додаткові угоди про розірвання договору, яку суму договору проставляти в додатковій угоді і т.д. Де це написано, в якій інструкції?
Тетяна
07.09.2016
Все одно, це зайва робота для бухгалтерії!!! І кому від цього краще стало жити????
Natalie Тетяна
08.09.2016
Хто займається цим оприлюдненням бюджет спендінг у Європі? Точно, що не бухгалтер... З сайтом проблем немаю, окрім тої нещасної коми, що хоче бути крапкою - ну дууууже не зручно(( А якщо це звіт і вручну то там родити можна поки звіт набереш і перевіриш, інтерфейс "ЗВІТИ" дуже-дуже не зручний.
Олег
07.09.2016
Краще б написали до чиїх повноважень входить внесення даних до цього та інших порталів. Штати і зарплату постійно ріжуть, а от всякі портали плодяться як мухи .
Ірина
07.09.2016
В мене також виникає велике запитання - хто саме повинен вносити ці дані? І як повинна оплачуватись така додаткова робота, як надбавка? Цеж постійно і безперервно необхідно поновлювати інформацію. А це займає багато часу :-(( Мене попросили трохи допомогти і тепер сиджу не відриваючись від монітору. "Работа за себя и за того парня" :-((
Оксана
07.09.2016
Зачем это все?. Каким образом это прозоро?. Неужели кто то верит что перестали откаты получать те кто этим занимался? За бюджетный год у меня закупок на 25 тыс. Что мне там воровать. И так ищешь где подешевле. Из дому моющее носим. Как же я буду с директором воровать? А если и буду то как меня '' поймают'' через е дату? Бред полный. Сами воры и все это затеяли' чтобы гранты на эту фигню воровать. ! Зло берет!
Антоніна
08.09.2016
І до яких пір на бухгалтерію (і не тільки) буде добавлятися не потрібна додаткова робота. Можна подумать, що бухгалтери без розміру. Все нове вводиться і нічого не виводиться старе.
Natalie
08.09.2016
Я підтримую коментар за додаткову оплату по роботі внесення данних в Єдату, у 99% - це РУЧНА робота, що збільшує робоче навантаження - суттєва зміна умов праці. Чомусь упевнена, що всі, хто безпосередньо займаються цим проектом отримуюють за це ЗП ринкові, ще й в доларах по грантам, а як бухгалтеру дати копійку - то ні, працюй безоплатно, раб. Гроші - це сама перша мотивація роботи, бо навіщо ми всі на роботу ходим, щоб заробляти чи бо дома скучно?
Ольга Natalie
17.11.2016
Я підтримую коментар за додаткову оплату по роботі внесення данних в Єдату, Подробиці:
Ірина
08.09.2016
Так отож той воно - що 99% даних заносяться вручну :-( Ви Natalie праві на всі 250%
?????
08.09.2016
Повозмущались ...... и пыхтим дальше........
Ірина ?????
09.09.2016
Увы :-( так оно и есть :-(((
ирина
14.09.2016
*********
Світлана
19.09.2016
Що тут ще скажеш !!!
Марина
21.09.2016
А кто-то (кроме "озабоченных" бухгалтеров) читает все эти комментарии? Или просто - Вы говорите, говорите, а делать все равно придется и никого, кто это придумал совершенно не волнуют вопросы чьего-то неудобства.
Любов Марина
03.11.2016
На рахунок "чьего-то неудобства" оскільки є-дата вдень не працює, всю ніч заносила дані за 3-й кв.2016р. вдома, а зранку знову на роботу!!!! Хто оплатить мені "нічні години "роботи?????