627 0

Як архіви надаватимуть відповіді на запити юридичних і фізичних осіб: порядок від Мін’юсту

Мін’юст затвердив Порядок виконання архівними установами запитів юридичних і фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів).

Дія цього Порядку поширюється на центральні державні архіви, галузеві державні архіви, Державний архів в АР Крим, місцеві державні архівні установи, архівні установи органів місцевого самоврядування, архівні підрозділи державних наукових установ, музеїв та бібліотек, архівні підрозділи державних органів, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ та організацій.

Порядком встановлена особлива процедура оформлення архівних довідок, копій і витягів. Зокрема, архівні довідки про підтвердження трудового стажу оформлюються лише за той період роботи, відомості про який є в документах архіву. Водночас зазначаються точна назва посади, яку обіймала фізособа, і період її роботи на цій посаді. Відомості про роботу в різних установах надаються в одній довідці. Підставою для оформлення архівної довідки про підтвердження трудового стажу є накази (за відсутності наказів з особового складу можуть бути використані накази з основної діяльності), особові рахунки й відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відмітки про періоди роботи.

До архівної довідки для призначення пенсії або перерахунку пенсії входять відомості, визначені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 р. № 22-1.

Порядок затверджено наказом Мін’юсту від 02.03.2015 р. № 295/5, який набере чинність з дня офіційного опублікування. На день підготування замітки документ офіційно не опубліковано

Теги: архів


загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)