445 0

Актуально з форуму: розраховуємо суму вихідної допомоги

Спеціаліст держустанови звільняється з посади за п. 2 ст. 40 КЗоТ 8 січня 2015 року. З 3 вересня по 31 грудня 2014 року він був на лікарняному; у вересні нарахована заробітна плата (173,85 грн.) та премія (500 грн.) за попередній місяць, у жовтні нарахована премія за вересень (86,92 грн.). Яким буде розрахунковий період для нарахування вихідної допомоги?

Середня зарплата для вихідної допомоги розраховується за 2 календарних місяці роботи, що передують звільненню, тобто листопад — грудень 2014 року.

Оскільки протягом останніх двох місяців працівник не працював (хворів), середню зарплату визначають виходячи з виплат за 2 попередні місяці: вересень — жовтень 2014 року (абз. 4 п. 2 Порядку № 100).

Спершу потрібно визначити розмір премії, який включатиметься в розрахунок.  Робиться це тому, що працівник не повністю відпрацював норму робочого часу, встановлену в такому розрахунковому періоді: (500+86,92) : (22+23) х 2=26,09 грн.

Середня зарплата: (173,85 + 26,09) : 2= 99,97 грн.

Визначимо середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді: (22+23):2=22,5

Сума допомоги становитиме: 99,97 х 22,5 = 2249,33 грн.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)