Лікарняний по догляду за хворими дітьми: деякі робочі ситуації

Як довго мати, у якої часто хворіє дитина, може лишатися на лікарняному? Як бути у ситуації, коли захворіла спочатку одна дитина, а потім друга? Чи зможе мати знаходитися на лікарняному, поки обидві не одужають?


Допомога з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною надається матері з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як на 14 календарних днів (ч. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі  – Закон про соцстрах).

Якщо дитина продовжує хворіти, то особі, яка здійснює догляд за нею, після закінчення максимального терміну листка непрацездатності, передбаченого законодавством України, видається довідка за формою, встановленою Міністерством охорони здоров’я (далі − МОЗ) України (ф. N 138/0) (п. 3.4 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455, далі – Інструкція № 455).

Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, допомога виплачується застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною. Після виписки із стаціонару в гострому періоді захворювання листок непрацездатності видається або продовжується до одужання дитини, але в межах установленого терміну з урахуванням днів листка непрацездатності, що був виданий для догляду за дитиною до стаціонарного лікування (п.п. 3.4, 3.8 Інструкції № 455).

Крім того, якщо після виписки в дитячий дошкільний заклад або школу в дитини виникає ускладнення захворювання, за яким видавався листок непрацездатності та довідка, і лікарсько-консультаційна комісія (далі – ЛКК) визначає його як продовження першого захворювання, то про догляд за дитиною видається довідка (п. 3.7 Інструкції № 455).

Якщо в матері захворіла спочатку одна дитина, а потім друга, їй обов'язково мають видати лікарняний. Підпунктами 3.5–3.7 Інструкції № 455 установлено, що якщо:

  1. у сім’ї хворіють двоє дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності;
  2. діти захворіли в різний час, то листок непрацездатності й довідка про догляд за хворою дитиною видаються для кожного конкретного випадку окремо.

Також слід звернути увагу, що якщо в період звільнення від роботи на підставі довідки по догляду за хворою дитиною захворіла друга дитина – довідка закривається, і видається новий листок непрацездатності.

 

DeVisu.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
777
14.02.2017
Вопрос : А Довідку кто будет оплачивать?
Марія 777
14.02.2017
А довідка не оплачується. Це документ, який підтверджує відсутність працівника на робочому місці з поважної причини.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі