Матеріальна допомога на оздоровлення при використанні щорічної відпустки частинами

У календарному році щорічну відпустку хочу використати частинами. Чи зможу отримати матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні кожної із частин основної щорічної відпустки?


Згідно зі статтею 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна, безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою її частиною

Зазначеною вище нормою передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

Оскільки остаточне рішення щодо надання працівникові відпустки приймає роботодавець, з метою недопущення втрат робочого часу, беручи до уваги виробничі обставини, він може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, а також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

У випадку поділу щорічної відпустки на частини, допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки.

 

Заступник начальника Управління Наталія Карп’юк 

Управління Держпраці у Рівненській областіПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (25)
Юлія Д
20.09.2016
Доброго дня! Потрібна допомога та кваліфікована консультація. В мене склалася така ситуація, і я не може правильно її вирішити. Працівниця з 02.06 пішла у основну щорічну відпустку на 30 днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення. Всі виплати здійснені належним чином. Але 14 .06. принесла лікарняний листок, що вона з 31 травня на лікарняному. Хворіла вона 4 місяц, іостаній лікарняний закритий 08.09. та встановлена 1 група інвалідності.Тепер працівниця з 09.09 пише заяву на звільнення. Як бути мені бухгалтеру? Чи потрібно робити перерахунок і як саме?
Буду вдячна за відповідь допомогу.
Яна Юлія Д
22.09.2016
працівник повинен повернути відпускні та оздоровчі
Оля Юлія Д
24.09.2016
вiдпускнi переглянути за який перiод(робочий рiк) i чи потрiбна ще компенсацiя.
ирина Юлія Д
27.09.2016
однозначно оздоровительные удерживать не надо, т.к. работник отгулял 12 к.д., а материалка дается один раз в год к любой части отпуска (желательно, конечно , чтобы 14 к.д.), а отпускные посчитать, сколько компенсации, может, и не надо будет удерживать.
Оксана Юлія Д
27.09.2016
Случаи, когда отчисления «незаработанных» отпускных делать не надо, названы в п. 2 части второй ст. 127 КЗоТ и частях второй и третьей ст. 22 Закона об отпусках.

ст.127 КЗоТ:
при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5, 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв'язку з переходом на пенсію;
Урльняете работника по ст.38 в связи с выходом на пенсию
Марія Юлія Д
27.09.2016
Здравствуйте. Сделайте перерасчет зарплаты с 31 мая(если оплачен как рабочий день-то удержите зп),удержите полностью отпускные, начислите бл. Если человек занимает не медицинскую должность, то материальную помощь можно не удерживать(п.5,11 Наказу308/519). Посчитайте компенсацию за неиспользованный отпуск, сделайте перерасчёт подоходного налога. И можете со спокойной душой отдавать трудовую книгу.
Коля
20.09.2016
Чи може вчитель , який був прийнятий по строковій угоді та звільняється у зв"язку з її закінченням, перед звільненням використати відпустку ? І чи надається йому грошова допомога на оздоровлення", якщо відпустка береться перед звільненням?
Оля
24.09.2016
ЮляД вiдпускнi переглянути за який перiод(робочий рiк) i чи потрiбна ще компенсацiя.
Людмила
27.09.2016
Юля Д. Відповідно до пункту 5.11 Умов 308/519 керівники мають право надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання.
Відповідно до пункту 4 Постанови 1298 керівникам бюджетних установ надано право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків:
а) установлювати працівникам цих установ, закладів та організацій конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок до них;
б) надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання. Якщо у Вас дозволяють фінансові можливості, матдопомогу можна і не утримувати, не обов"язково її називати на оздоровлення.
Юрий
27.09.2016
"Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка." В законі "Про відпустки" надання щорічних відпусток не обмежено ніякими термінами.
Людмила
27.09.2016
Добрый день,у меня вопрос - я работаю завхозом в школе,положено ли мне к очередному отпуску материальная помощь на оздоровление?Одесская обл.г. Килия
Марія
05.10.2016
Добрий день! Я працюю в бюджетній сфері. Підвищення окладів державних службовців відбулося з 1 квітня 2016р. У червні місяці я отримала матеріальну на оздоровлення в розмірі посадового окладу, а в липні стало відомо, що вже можна виплачувати у середньомісячному розмірі. Чи можуть мені зробити перерахунок?
Аня
08.11.2016
Чи виплачують оздоровчі за минулорічну невикористану відпустку, якщо цього року підеш у відпустку?
Джоні
30.11.2016
Добрий день, у мене склалася наступна ситуація: я влаштувався на роботу у квітні місяці, чи маю я право через пів року взяти матеріальну допомогу на оздоровлення? мені говорять, що оскільки я не був включений до графіку щорічних відпусток, коштів передбачених на оплату мені такої допомоги немає! Завчасно дякую.
Ангеліна
17.01.2017
Чи положена матеріальна допомога на оздоровлення шкільному бібліотекарю? Дякую.
Сніжанна
27.01.2017
Я працюю в психоневрологічному будинку інтернаті,санітаркою-палатною,чи маю право я на оздоровчі?
Наталія
07.02.2017
Я працюю на посаді держслужбовця, в серпні 2016 року мала відпустку в кількості 16 календарних днів та матеріальну допомогу,в лютому у звязку з виходомм у декрет забираю решту тобто ще 14 дніа з період з травня 2016-по травень 2017 року.Чи маю я право в лютому отримати матеріальну допомогу???
Наталія
23.03.2017
Чи можна надавати матеріальну допомогу на оздоровлення при додатковій відпустці за особливий характер праці?
Виталий
26.04.2017
Скажите пожалуйста!а не бюджетникам положена выплата на оздоровление?И если да,то как быть если отпуск уже отгулял?
Сергій
28.04.2017
Підкажіть будь-ласка!працівник звільняється,йому виплатили компенсацію щорічної відпустки,на мат.допомогу на оздоровлення він писав місяць до звільнення,допомога йому начислиться?чи тільки якщо використав відпустку?
Юлия
06.06.2017
Скажите пожалуйста, могут ли не дать материальной помощи (в период ухода в ежегодный отпуск), аргументируя тем, что в бюджете сельсовета нет лишних денег.?
Світлана Юлия
01.07.2017
Така ж ситуація.Чи вирішили це питання
Галина
17.06.2017
Чи може керівник установи скасувати виплату мат. допомоги на оздоровлення працівникам? Якщо так, то на якій підставі?
Катерина
26.06.2017
Добрый день! Подскажите пожалуйста, можно ли давать материальную помощь на оздоровление если берется 13 к.д. за прошлый период и 1 день за этот период? Ведь в сумме получается 14 дней. Спасибо!
наталия
30.06.2017
я работаю в школе-интернате уборщицей я имею право на оздоровление в отпуске.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі