1400 0

Оплата листка непрацездатності у випадку ліквідації (реорганізації) підприємства

У зв'язку з реорганізацією підприємства,установи, організації або ліквідації, почастішали звернення роботодавців з питанням, хто буде оплачувати матеріальне забезпечення по листках непрацездатності працівникам, у яких страховий випадок настав до реорганізації або ліквідації таких підприємств, установ та організацій?

Відповідно до ст. 30 Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування” №1105 від23.09.99р. (далі – Закон №1105) матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовоювтратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору, призначаються танадаються за основним місцем роботи крім допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності тапологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому КМ України.

У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації матеріальне забезпечення за страховимивипадками, які настали до їх ліквідації (реорганізації), виплачується застрахованим особам їх правонаступником, а в разівідсутності правонаступника – робочим органом Фонду за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства, установи, організації як страхувальника.

Водночас наголошуємо, якщо підприємство, установа, організація перебуває у стані припинення, про щосвідчать дані Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то ліквідатор зобов’язанийзвернутися за фінансуванням до робочого органу Фонду соціального страхування для отримання матеріальногозабезпечення за страховими випадками, які настали у застрахованих осіб.

Звертаємо увагу на те, що згідно зі ст. 34 Закону №1105 накладення арешту державними виконавцями на страхові кошти,зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейськеобслуговування бюджетних коштів не можливо. Кошти можуть бути використані страхувальником виключно на наданняматеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. А отже, страхові кошти не можуть бутиспрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якимиздійснюється стягнення відповідно до закону.

ФССзТВП



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)