1251 0

Оплата праці доцента, який не має відповідного вченого звання

«Старшого викладача ВНЗ ІV рівня акредитації, який не має вченого звання «доцент», перевели на посаду доцента з оплатою за 19-м тарифним розрядом. Згодом із ним укладено додатковий трудовий договір на роботу за внутрішнім сумісництвом ще на 0,25 ставки доцента. Який тарифний розряд треба йому встановити за внутрішнім сумісництвом – 19-й чи 17-й?»

Пунктом 9 статті 55 Закону «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556-VII передбачено, що посади науково-педагогічних працівників можуть займати особи, які мають науковий ступінь або вчене звання, а також особи, які мають ступінь магістра. Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 55 цього Закону статутом вищого навчального закладу можуть встановлюватися відповідно до законодавства додаткові вимоги до осіб, які можуть обіймати посади науково-педагогічних працівників.

Можливість роботи на посаді доцента без наявності у науково-педагогічного працівника відповідного вченого звання передбачена пунктом 6.2 Інструкції про оплату праці та розміри ставок заробітної плати професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 2 квітня 1993 року № 90, з урахуванням редакції наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26 вересня 2005 року № 557. Приміткою до пункту 2 цієї Інструкції передбачено, що науково-педагогічним працівникам, які обрані чи призначені на посаду доцента, але не мають відповідного вченого звання, один раз строком до двох років від часу першого обрання чи призначення встановлюється 19-й тарифний розряд. Якщо після закінчення двох років перебування на посаді професора чи доцента вчене звання не присвоєне, цим особам установлюється оклад асистента (викладача) з урахуванням наявності наукового ступеня, а при переході на ці посади з посад доцента, старшого викладача – оклад доцента, старшого викладача.

Тому науково-педагогічний працівник, який не має вченого звання доцента, може претендувати на заміщення посади доцента з установленням йому посадового окладу на рівні 19-го тарифного розряду на термін не більше двох років. Якщо за ці два роки працівник не здобуде вченого звання доцента, йому має встановлюватися тарифний розряд відповідно до посади, з якої він перейшов на посаду доцента, у цьому випадку – посади старшого викладача.

Якщо впродовж цих двох років між науково-педагогічним працівником і ректором укладено додатковий трудовий договір на роботу за сумісництвом у тому самому вищому навчальному закладі на посаді доцента з обсягом роботи на 0,25 штатної посади, такому науково-педагогічному працівникові теж установлюється посадовий оклад на рівні 19-го тарифного розряду.

 

Управління соціально-економічного захисту

Профспілка працівників освіти і науки України.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)