Педагог працює неповний робочий день: як розрахувати лікарняні?

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз’яснив як розраховувати лікарняні педагогам, які працюють неповний робочий день.


Фонд зазначив, що у разі якщо педагогічному працівникові встановлено неповний робочий день у місяцях розрахункового періоду або в періоді, за який виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності, для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця слід застосовувати середньогодинну заробітну плату відповідно до п. 15 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Оплата праці за виконання роботи за тимчасово відсутнього працівника враховується при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, при цьому розрахунок здійснюється згідно з п. 14 Порядку, виходячи з середньоденної заробітної плати за відпрацьований час. Тільки у разі встановлення неповного робочого дня застосовується середньогодинна заробітна плата.

Крім того у Фонді зазначили, що у розкладі занять уроки вчителя можуть бути розподілені нерівномірно. У різні дні навчального тижня в одного і того ж учителя, як правило, буває різна кількість уроків. Слід зазначити, що в якийсь день тижня їх може не бути й зовсім.

Якщо педагогічний працівник виконує встановлене педагогічне навантаження (18 год. на тиждень) за три дні, то така робота не вважається роботою на умовах неповного робочого часу (тижня), оскільки ним виконується норма годин на ставку (лист Мінсоцполітики від 22.09.2010 р. № 837/13/84-10).

Для педагогічного працівника робочими днями згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності, вважаються робочі дні згідно зі встановленим індивідуальним графіком роботи, в які має нараховуватись заробітна плата відповідно до табеля обліку робочого часу, пропущені через непрацездатність.

Такі роз’яснення надав Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 10.04.2014 р. № 5.1-31-792.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі