Розрахунок допомоги по вагітності та пологах, якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше 6 місяців

Як здійснити обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі, якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше 6 місяців?


Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Нормою частини четвертої статті 19 Закону України від 23.09.99 N 1105-XIV визначено запобіжний механізм, який обмежує розмір матеріального забезпечення відповідно до цього Закону залежно від набутого страхового стажу за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку.

Згідно з частиною четвертою статті 19 Закону України N 1105 та пунктом 29 Порядку від 26.09.2001 N 1266, якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше 6 місяців, середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначається, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

Визначення середньої заробітної плати із розміру мінімальної заробітної плати та двократного розміру мінімальної заробітної плати проводиться шляхом ділення цих показників на середньомісячну кількість календарних днів - 30,44 (пункт 5 Порядку N 1266).

Керуючись попередньою інформацією, у разі, якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше 6 місяців, при перевищенні середньоденної заробітної плати, розрахованої із мінімальної заробітної плати, над фактичною середньоденною заробітною платою, подальший розрахунок страхової виплати (допомоги по вагітності та пологах) за основним місцем роботи здійснювати із середньоденної, обчисленої із мінімальної заробітної плати.

При цьому фактична середньоденна заробітна плата, яка перевищує середньоденну заробітну плату, розраховану із мінімальної заробітної плати, не може бути більшою за розмір середньоденної, розрахованої із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Додаток до листа ФССзТВП від 27.04.2017 р. N 2.4-38-740

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (10)
яна
05.05.2017
як розрахувати лікарняний по вагітності, якщо людина призначена на роботу 11 листопада 2016 року вперше. Лікарняний відкритий з 15 травня 2017 року.
Сергій яна
05.05.2017
Треба визначитись - чи є у жінки 6 місяців страхового стажу у 12-місячному періоді перед відкриттям лікарняного (довідка ф.ОК-5 не обов'язкова - вся зарплата і ЄСВ нараховані на вашому підприємстві).
Якщо 6 місяців є, то середній визначається виходячи і заробітної плати і календарних днів за розрах. період (грудень 2016 - квітень 2017), але не менше розрахункового мінімального (3200 / 30,44)
Якщо 6 місяців не має, то фактичний середній заробіток не повинен бути меншим за розрахунковий мінімальний (3200 / 30,44) і більший за подвійний розрахунковий мінімальний (6400 / 30,44)

Ольга
10.05.2017
А як розрахувати лікарняний по вагітності суміснику,що не має 6 місяців страхового стажу, і середньоденна заробітна плата ,розрахована з мінімальної зарплати ,перевищує фактичну середньоденну ?
Сергій Ольга
10.05.2017
Нарахування проводити із фактичного середнього заробітку.
Доплата суми допомоги до розміру мінімальної з/плати в такому випадку не ередбачена, через те що за працівника-сумісника не донараховується ЄСВ до мінінмального розміру
іванка
10.05.2017
Із лікарняного по вагітності та пологах усі податки утримуються ? маю сумніви по військовому.. на різних сайтах різна інформація.
Вікторія
10.05.2017
із лікарняних по вагітності та пологах ніяких податків не утримується
Виплачуєте те,що нарахували
Ира
10.05.2017
Підскажіть,будь-ласка, якщо жінка перебуваючи у декретній відпусці знову йде в декрет з 2ою дитиною. Як правильно нараховувати?
Сергій Ира
10.05.2017
Виходячи із розміру посадового окладу у місяці видачі лікарняного.
Оклад має бути поділений на 30,44 дні (середня тривалість календарного місяця).
Середнія з/плата помножується на 126 к.д.
Обмеження, передбачене ст. 19 ЗУ 1105, не застосовується, так як відпустка по догляду до 3-х років включається у страховий стаж
Ира Сергій
23.05.2017
ТОбто у людини 10тр. 2912грн. Виходим з мінімалки 3200/30,44=105,12грн
105,12*126=13245,12 сума декретних???
Тетяна Ира
31.05.2017
Ні. Ви повинні донараховувати допомогу до мінімальної заробітної плати окремо по кожному місяцю. Навряд чи у Вас вийде 13245,12. Наприклад, якщо в травні ви оплачуєте 10 днів допомоги то отримуєте 3200/31*10=1032,26грн. А якщо 10 днів будете оплачувати в червні то отримуєте 3200/30*10=1066,67грн. А це вже в підсумку зовсім різні суми.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі