Роз'яснення щодо обмеження розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності

Запитання: Працівника прийнято на роботу 12.07.2017 року. Захворів – 05.10.2017 року. За даними трудової книжки та наданої співробітником довідки з Пенсійного фонду України за формою ОК-7 (індивідуальні відомості про застраховану особу) загальний страховий стаж у нього становить 9 років та 2 місяці. За останні 12 місяців перед настанням страхового випадку він має страховий стаж 4 місяці 12 днів. Просимо надати роз’яснення з якої середньоденної заробітної плати (фактичної чи розрахункової з розміру мінімальної заробітної плати) нараховувати допомогу по тимчасовій непрацездатності?


Відповідь: Частиною 1 та 2 ст. 21 Закону України від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі - Закон № 1105) "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім періодів: відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), які включаються до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що було чинне раніше.

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати.

У свою чергу, п. 1 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105 визначено, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Враховуючи вищезазначене, так як Ваш працівник не має за останні 12 місяців страхового стажу шість і більше місяців, розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності потрібно здійснювати з застосуванням обмеження (тобто середньоденний розмір допомоги не може бути  більший ніж 105,12 грн.). 

Кіровоградське обласне відділення Фонду соцстраху

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
Наталія
25.10.2017
тобто, якщо середньоденний розмір допомоги менший ніж розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, то платимо по середньоденному? чи як?



Наталя
25.10.2017
Тобто, обчислюємо з фактичного доходу, але якщо фактична середня більша ніж 105,12 , то платимо з середньої 105,12. так?
Вадим Наталя
25.10.2017
Саме так, якщо якщо немає 6 місяців стажу то порівнюємо фактичну середньоденну з/п із з/п з МЗП і платимо по тому що меньше.
Юлия
25.10.2017
Господи, какой бред! У человека общий страховой стаж более 9 лет, 100% оплата больничного листа, а ему обмеження...не более 105,12 и лечись на здоровье...

Сергій Юлия
26.10.2017
Очередной пример, как государство экономит на своих гражданах
Вит
02.11.2017
Что это значит "загальний страховий стаж та страховий стаж перед настанням страхового випадку" ? Был разрыв в 2 месяца между работами ?
ккк
03.11.2017
А раніше жінки, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мали страховий стаж менше шести місяців, мали право на допомогу по вагітності та пологах – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної, встановленої законом у місяці настання страхового випадку. Тепер обмеження нижньої планки розміром мінімальної ЗП відмінили.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі