3064 0

Відповіді на актуальні питання страхувальників надали фахівці обласного відділення ФССзТВП в Хмельницькій обасті

Семінар-навчання для головних бухгалтерів управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій і виконкомів міських рад провели заступник директора виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Н. Кокошко та головний спеціаліст сектору надання матеріального забезпечення І. Супрунова.

Зокрема, було надано відповіді на наступні запитання присутніх:

1. У нашій організації, яка фінансується за рахунок державного бюджету, без згоди працівників надали відпустки без збереження заробітної плати. Чи відносяться такі відпустки до поважних причин при розрахунку середньоденної заробітної плати для нарахування матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності?

У пункті 6 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719 передбачено право керівників центральних органів виконавчої влади в межах бюджетних призначень без згоди працівників надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін. Така норма передбачена й на 2015 рік. Такі відпустки відносяться до поважних причин.

2. Працівник надав нам листок непрацездатності виданий 10 липня 2015 року зі стаціонару, а сам працівник був звільнений від роботи з 3 по 10 липня. Яким чином здійснювати нарахування допомоги: по новим чи по старим правилам?

Постанова КМУ від 26.06.2015 № 439 набрала чинності з четвертого липня 2015 року. Тобто, якщо тимчасова непрацездатність наступила до 04.07.2015, середній заробіток потрібно розраховувати за нормами попереднього Порядку № 1266, після 04.07.2015 включно – за оновленими нормами. У зазначеному випадку листок непрацездатності розраховується за нормами, які діяли до четвертого липня 2015 року.

3. Якщо в місяці розрахункового періоду (червні) працівник 12 днів був на лікарняному, п’ять днів на роботі, а останні дев’ять днів – у відпустці без збереження заробітної плати, і в цьому ж місяці йому виплатили разову премію. Чи враховувати цю премію пропорційно відпрацьованому часу відповідно до норм Порядку № 1266 у новій редакції?

Сума разової премії включається в повному розмірі. Із 30 календарних днів червня виключаються з розрахункового періоду лише дні, невідпрацьовані з поважних причин: 12 днів тимчасової непрацездатності та дев’ять днів відпустки без збереження заробітної плати.

4. Чи змінились розміри виплат допомоги по вагітності та пологах?

Ні, не змінилися. Згідно статті 26 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV у редакції Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати, обчисленої в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

5. У цьому році наша працівниця була присутня на роботі лише 14 днів, решту днів вона була на лікарняному або на лікарняному по догляду за хворою дитиною. Що нам робити у цьому випадку?

Якщо лікарняні видані за одним діагнозом, термін видачі обмежується чотирма місяцями підряд, або п’ятьма місяцями з перервами. Загалом, радимо звертатися при підозрі видачі лікарями необґрунтованих листків непрацездатності з офіційним запитом до виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду, якою буде здійснена перевірка в оперативному порядку.

6. Молодий спеціаліст через тиждень після прийому на роботу захворів. Як зробити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності?

Якщо упродовж дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата для розрахунку виплат по тимчасовій непрацездатності визначається наступним чином:

- допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду та оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;

- допомога по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Тобто розрахунок потрібно робити виходячи з фактичної заробітної плати, але обмежувати мінімальною заробітною платою, встановленою в місяці настання страхового випадку (з 01.01.2015 вона становить 1 218 грн, з 01.09.2015 – 1 378 грн).

http://vd.fse.gov.ua



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)