522 0

Відпустка у зв`язку з навчанням сумісника

Працівнику за основним місцем роботи надано оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням на заочній формі навчання на час сесії за викликом навчального закладу. Чи має він право отримати таку саму відпустку на роботі за сумісництвом?

Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється Постановою КМУ від 03.04.1993р. № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну від 28.06.1993р. № 43.

Відповідно до п. 6 даного Положення відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Оплата відпустки чи виплата компенсації за невикористану відпустку провадиться сумісникам відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ст. 215 КЗпП України працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, а також інші пільги, передбачені законодавством.

На період додаткової оплачуваної відпустки у зв'язку з навчанням, що надається працівнику за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом за бажанням працівника в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи (ч. 14 ст. 25 Закону України «Про відпустки»).

Статтею 217 КЗпП України визначено, що на час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Працівникам, які працюють за сумісництвом, оплата часу додаткових відпусток у зв'язку з навчанням не передбачена.

За матеріалами Миколаївської обласної рада професійних спілок



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)