657 0

Як встановити доплату за шкідливу працю?

Мінсоцполіики торкнулося питання щодо підвищеної оплати праці за роботу із шкідливими умовами праці.

Так, в Міністерсві нагадали, що згідно з ст. 100 КЗпП, на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними, географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається КМУ.

До затвердження такого Переліку в установленому порядку підвищена оплата праці за роботу із шкідливими умовами праці може здійснюватися за рахунок власних коштів підприємств на підставі ст. 7 Закону України «Про охорону праці».

Водночас в Мінсоцполітики повідомили, що робітникам, зайнятим на будівельних, монтажних та ремонтно-будівельних роботах із шкідливими і важкими та особливо шкідливими умовами праці, підвищена оплата праці встановлюється відповідно до Переліку робіт із важкими, шкідливими та особливо шкідливими умовами праці у будівництві, на яких встановлюється підвищена оплата, затвердженого постановою КМУ  від 12.07.2005 р. № 576.

Доплати за умови праці розраховуються і встановлюються відповідно до Типового положення про оцінку умов праці на робочих місцях і порядок застосування галузевого переліку робіт, на яких можуть установлюватися доплати робітникам за умови праці, затвердженого чинною в Україні постановою Державного комітету СРСР з праці і соціальних питань і Секретаріату ВЦРПС від 3 жовтня 1986 р. N 387/22-78.

Відповідно до п. 1.7 цього Типового положення доплати встановлюються по конкретних робочих місцях і нараховуються тільки за час фактичної зайнятості відповідних робітників на роботах із шкідливими умовами праці.

Такі роз’яснення приведені в листі Мінсоцполітики від 18.11.2014 р. № 523/13/116-14

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)