484 0

Не нарахували ПДФО на середній заробіток мобілізованих робітників: чи буде відповідальність?

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили питання щодо того чи буде застосовуватись відповідальність за ненарахування та несплату ПДФО роботодавцями з середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, оскільки відсутній порядок компенсації з бюджету?

Фіскали зазначили що, так як відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ПКУ (15 % та/або 17 %).

При цьому роботодавець має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати (пп. 169.4.4 ПКУ).

В ДФСУ також зазначили, що відповідальність застосовуватись не буде, якщо сума недоплати ПДФО, яка виникла у результаті здійсненого перерахунку сум нарахованих доходів у вигляді середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, погашена роботодавцем.

Підстава для незастосування відповідальності — форма військового квитка, визначена Указом Президента України від 25.05.1994 р. № 263/94 (копія), та довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)