396 0

В яких випадках Держфінінспекція не може проводити внутрішній аудит?

Фахівців Держфінінспекції не можна залучати до внутрішнього аудиту в установі, яка належать до сфери управління відповідного Міністерства. Причина цього — їх участь у здійсненні внутрішнього аудиту створює передумови для конфлікту інтересів і необ'єктивного проведення зовнішньої оцінки якості внутрішнього аудиту.

Таку думку висловила Держфінінспекція в роз’ясненні від 08.08.2014 р. № 21-14/438.

Також Держфінінспекція  нагадала, що відповідно пп. 1 ст. 8 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та пп. 3 п. 4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, Держфінінспекція здійснює контроль за станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів.

Крім того органи Держфінінспекції здійснюють контроль за станом внутрішнього аудиту шляхом оцінки якості внутрішнього аудиту центрального органу виконавчої влади, його територіального органу та бюджетної установи. Предметом оцінки якості внутрішнього аудиту є планування, організація та проведення такого аудиту, моніторинг виконання рекомендацій за результатами його проведення, дотримання посадовими особами підрозділів внутрішнього аудиту вимог стандартів внутрішнього аудиту та інших нормативно-правових актів з відповідних питань.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)