696 0

Враховуємо доходи від надання в оренду держмайна: роз’яснюють фіскали

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили в якому розмірі платник податку - балансоутримувач державного (комунального) майна враховує доходи від надання в оренду такого майна, якщо частина орендної плати зараховується до державного (місцевого) бюджету.

Фіскали зазначили, що якщо відповідно до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, орендна плата від надання в оренду державного (комунального) майна підлягає розподілу, а саме частина коштів повинна зараховуватись на рахунок платника податку - балансоутримувача такого майна, а частина — на відповідний рахунок державного (місцевого) бюджету, то при визначенні об'єкта оподаткування враховується лише та частина орендної плати, яка залишається у розпорядженні платника податку.

В свою чергу частина орендної плати, що перераховується на відповідний рахунок державного (місцевого) бюджету, у податковому обліку платника податку —балансоутримувача державного (комунального) майна не відображається.

Контролери також нагадали, що  у разі коли орендодавцем майна є Фонд державного майна, його регіональне відділення чи представництво, орендна плата спрямовується за нерухоме майно державних підприємств, організацій — 70% орендної плати до державного бюджету, 30% — державному підприємству, організації, на балансі яких перебуває це майно. У разі оренди майна бюджетних установ орендна плата спрямовується до держбюджету в розмірі, встановленому законом про Державний бюджет України на відповідний рік (п. 17 Методики).

Згідно БКУ, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном (крім орендної плати, визначеної п. 10 ч. 3 ст. 29 БКУ та абз. 3 ч. 5 ст. 19 Закону «Про оренду державного та комунального майна») належать до доходів загального фонду Держбюджету, а за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності — до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)