1946 0

Актуально з форуму: чи потрібно бюджетникам в 2015 році планувати кошти на відрахування профспілкам?

Стаття 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» зобов’язує роботодавців відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу. Чи обов'язково планувати ці кошти на 2015 рік бюджетній установі?

Дійсно у ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV визначено, що роботодавці зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3 % фонду оплати праці з віднесенням цих сум на валові витрати, а у бюджетній сфері — за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань.

Але, в той же час, п. 26 Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 р. № 79-VIII встановлено, що положення цієї статті застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Тож планувати у 2015 році ці кошти слід виходячи з наявних фінансових ресурсів.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)