Андрій Рева: Проведення справедливої пенсійної реформи є першочерговим завданням влади

У Міністерстві соціальної політики працює робоча група, яка має напрацювати основні принципи проведення майбутньої пенсійної реформи.


На сьогодні остаточного варіанту пенсійної реформи немає. У  Міністерстві соціальної політики працює робоча група, яка обговорює різні принципи пенсійної реформи, де й дискутуються усі деталі.  Обговорювати  остаточний варіант можна буде  лише тоді, коли вона пройде громадські обговорення, розгляд у Кабінеті Міністрів України і  буде  внесена до  Верховної  Ради.

Але пенсійна реформа має розпочатися із осучаснення пенсій. За словами Міністра соціальної політики Андрія Реви, метою такої пенсійної реформи є повернення поняття справедливості пенсійного забезпечення. А саме: люди,  які все життя працювали й сплачували внески, не можуть бути в однаковому становищі з тими, хто  це робив не достатньо. Окрім того, пенсійна система гостро  потребує  створення стимулів для того, щоб кожен усвідомив необхідність  чесної сплати єдиного соціального внеску і, відповідно,  розраховував у майбутньому отримувати достойну пенсію.  

„Люди нам задають просте питання: „ Чому  я, відпрацювавши  40-50 років,  отримую таку саму пенсію, як і той, хто не має великого  стажу роботи?” -  зазначає Андрій Рева. -  Як так сталося, що з 12,5 мільйонів пенсіонерів 8,5 мільйонів отримують мінімальну пенсію? Ця суцільна зрівнялівка убиває стимул працювати й платити в Пенсійний фонд. Тому ми повинні дати  відповідь і через осучаснення пенсій забезпечити повернення соціальної справедливості. І той, хто працював більше і той, хто платив більше внесків, повинен отримувати більшу пенсію”.

У 2017 році дефіцит Пенсійного фонду складе 141,5 мільярда гривень.

„Так, це менше, ніж у попередньому році, коли дотація була 145 мільярдів гривень, але це більше, ніж на всю безпеку й оборону країни,  що складає 129 млрд грн на цей рік, - каже Міністр соціальної політики Андрій Рева. - Такий колосальний дефіцит Пенсійного фонду з одного боку унеможливлює  підвищення пенсій, з іншого -  створює загрозу національній безпеці України. І тому проведення справедливої пенсійної реформи є першочерговим завданням діючої влади. У цьому контексті хочу наголосити,  що реформу ми проводимо не для МВФ, не для зовнішніх кредиторів – ця реформа в першу чергу потрібна Україні”.

 На думку Міністра соціальної політики, ця реформа піде на користь і державі, і людям. 

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
ААА
17.01.2017
А як бути з тими працівниками, які працюють на приватних підприємствах і де керівники недобросовісно сплачують внески за своїх працівників??? А працівники про це навіть не знають!!! У мене була ситуація,коли я працював на приватному підприємстві 2 роки, а коли звільнився, а згодом став на облік до центру зайнятості,то виявилось, що 1 рік і 8 місяців я був у відпустці за власний рахунок,хоча я жодного дня не був у відпустці і навіть обіцяну компенсацію ніхто за невикористану відпустку не віддав?!
Игорь ААА
17.01.2017
В таких випадках потрібно звертатись до суду. Це грубе порушення трудового законодавства.
Лариса ААА
17.01.2017
Як бути? Вони будуть "віднесенні" до тих хто НЕ ПРАЦЮВАВ ДОСТАТНЬО!!! Щоб вони так жили як за нас усіх "думають". Говорити про ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ і ЯК ВСЕ МАЄ БУТИ ДОБРЕ. Але ж 145 млрд.грн. дотації..... все це не налазить на вуха. Маргинальна влада.
Людмила
17.01.2017
А як бути людям в селі? Де крім сільради і школи робочих місць взагалі немає? Де "взяти" роботу і страховий стаж?
Оксана
17.01.2017
Реформатор. Я еще 130 тыс грн не успела собрать' чтобы по их очередной реформе 15 лет пенсионного стажа "купить"! А тут опять покращення! Не успеваем в одном покращени пожить' а тут бац -еще краше! Дайте насладиться хоть в чем нибудь!
Олег
18.01.2017
Де Ви її бачили справедливу, 25 років суцільних реформ- результат Пенсійний фонд банкрут. Яка би не була реформа, мужикам приймати участь не вигідно. пенсійний вік зроблять 65 років, середній вік чоловіків 63 роки, 35 років стажу, -2 роки на пенсії.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі