Хто не отримає пенсію в Україні після реформи: відповіді на головні запитання

Уряд пропонує посилити вимоги для отримання пенсії в 60 років, однак всі українці, як і зараз, зможуть отримати пенсію за віком з 15 роками стажу


Уже восени в Україні розглянуть у другому читанні і в цілому урядовий проект пенсійної реформи. Документ передбачає цілу низку нововведень як для чинних, так і для майбутніх пенсіонерів. Вводиться "осучаснення" (5,6 мільйона пенсій перерахують, в результаті вони зростуть від 200 до більш ніж 1000 гривень), посилюються правила розрахунку стажу. Крім того, вводиться так званий "ефективний пенсійний вік" – частина українців вийде на пенсію в 63 або 65 років. Сайт "Сегодня"зібрав відповіді на головні запитання про пенсійну реформу в Україні. 

Якщо у мене немає 35 років стажу, я взагалі не отримаю пенсію?

Ні, отримаєте. Щоб заробити пенсію, досить мати 15 років стажу. Різниця тільки в тому, що зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а 2028-го, якщо реформу приймуть, виходитимуть на заслужений відпочинок в 65 років.

Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, його закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років зростатимуть 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, наступного року в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-го потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

Детальніше про те, як змінюватмуться вимоги до стажу, можна дізнатися, ознайомившись з інфографікою.

png_94_01

 

Кажуть, що стаж дозволить заробити тільки на мінімальну пенсію. Це так?

Це не так. Розмір пенсії визначатиметься індивідуально, і рахуватиметься за формулою. При цьому в законі вже зараз є норма – розмір пенсії за віком не може бути нижчим за прожитковий мінімум для непрацездатного. Саме цю суму (зараз 1312 гривень) і називають мінімальною пенсією. Якщо виявиться, що розмір пенсії, обчисленою за формулою, нижче 1312 гривень, за рахунок Пенсійного фонду її "дотягнуть" до мінімалки.

Пенсія обчислюється за формулою: середню зарплату за три минулих роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої по країні, помножити на стаж і на 1,35% зараз або 1% після реформи. Сайт "Сегодня" розробив калькулятор, який дозволяє розрахувати розмір пенсії за актуальними наразі показниками.  

Пенсійний калькулятор:
Скільки років стажу Ви встигнете напрацювати:
Розмір зарплати на даний момент:
Результат: -

  Щоправда, варто враховувати, що якщо ви маєте менше 15 років стажу, пенсія вам взагалі не передбачена, а якщо не встигнете заробити необхідний стаж, то на пенсію вийдете пізніше. Наприклад, через п'ять років "вчасно" на заслужений відпочинок вийдуть українці з 30 роками стажу. Якщо у вас буде тільки 25 років стажу, пенсію можна буде отримати тільки в 63 роки. 

Якщо я можу вийти на пенсію в 65 років, а очікувана тривалість життя в Україні всього 72 роки, виходить, я буду на пенсії всього сім років?

Дійсно, за останніми даними ВООЗ очікувана тривалість життя в Україні (і чоловіки і жінки) – 72 роки. При цьому жінки в середньому живуть на п'ять-сім років довше за чоловіків. Однак, до пенсійної системи ці цифри не мають ніякого відношення.

Справа в тому, що очікувана тривалість життя враховує смертність в будь-якому віці, в тому числі в ранньому дитинстві. Щоб приблизно розуміти, скільки українці живуть на пенсії, потрібно використовувати дані про тривалість життя після 60 років. Так ось, українці, які доживають до пенсійного віку (60 років), в середньому живуть ще 18 років.

В українця, який вийшов на пенсію в 65, є всі шанси прожити на заслуженому відпочинку в середньому 13 років. Порівняно з країнами західної Європи, це небагато. Однак, як кажуть демографи, біологічно українці нічим не відрізняються від німців чи французів. Якщо займатися фізкультурою, вчасно проходити медичні огляди і правильно харчуватися, на пенсії можна прожити не 18, а 30 років.

І вбивають українців насамперед не військові дії на Донбасі і шкідливі умова праці, а недбале ставлення до свого здоров'я. За статистикою, чоловік в країні ЄС в середньому проживе на 13 років довше українця. "Це дуже багато. Потрібно мати на увазі, що на біологію накладаються несприятливі соціально-економічні чинники, які або характерні для чоловіків, або більше на них впливають", – пояснює заввідділом досліджень демографічних процесів та демографічної політики Ірина Курило. 

А ті, у кого немає і 15 років стажу, повинні працювати все життя?

Ні. Пенсія таким українцям не покладена, а ось соціальну допомогу від держави вони отримати можуть. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують. Щоправда, відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію", розмір такої допомоги – всього 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Як розповіла експерт в сфері пенсійного забезпечення, кандидат економічних наук Лідія Ткаченко, якщо загальний дохід українця старше 60 років менше за мінімальну пенсію, він має право звернутися до органів соціального захисту та, крім соціальної допомоги, отримати доплату до рівня прожиткового мінімуму. 

А який стаж враховуватимуть? Навчання у ВНЗ теж враховується?

Йдеться тільки про страховий стаж, тобто про період, коли українці працювали і сплачували внески до Пенсійного фонду. Навчання в університеті не зараховується до стажу ще з 2004 року. Також до страхового стажу не відноситься декрет, служба в армії.

Таким чином, українець після закінчення навчального закладу повинен працювати практично безперервно. Експерти впевнені: вимога в 35 років стажу цілком відповідає міжнародній практиці. Максимальна вимога в країнах ЄС – 40 років стажу.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (71)
пережиток прошлого
15.08.2017
Это же надо так не любить свой народ! Вы, сегодняшняя правящая "элита", вы выросли на наши налоги, которые мы на протяжении своей жизни платили в бюджет государства, выучились, и теперь нас убиваете своим пенсионным законодательством. При этом оправдываете свои действия бедственным положением бюджета. Воруйте меньше!
Лариса
15.08.2017
Насмішило "Якщо ... правильно харчуватися, на пенсії можна прожити не 18, а 30 років."
На наші пенсії можна не вмерти з голоду. А правильно харчуватись можуть тільки ті, хто і на зарплату непогано харчується. Але ж не всі можуть бути народними обранцями, або мати доступ до кормушки.
Ольга
15.08.2017
"Якщо займатися фізкультурою, вчасно проходити медичні огляди і правильно харчуватися, на пенсії можна прожити не 18, а 30 років." Відпахати все життя та ще й на пенсії займатися фізкультурою, проходити медичні огляди за який кошт, ви хоч знаєте скільки коштує обстеження????? Правильно харчуватися тим г....м яке пруть з-за кордону, чи тим, що виготовляють тут????

josh_ua Ольга
15.08.2017
та мається на увазі на протязі свого життя - фізкультура, огляди, правильне харчування.
Ольга josh_ua
15.08.2017


Ви маєте на увазі зайнятися спортом після робочого дня??? То це для тих хто фізично не працює, бо фізично працюючі ноги витягнуть від графіку: робота-спорт-дім!!!! Ви коли прходили якісний медичний огляд? Скільки він коштує??? І чи достовірний він за ті гроші які ми можемо за нього заплатити??? За харчування я вже писала, що більшість харчів це - підробки та добавки, бо виробництво натурального дорого обходиться а це невигідно таким злидням як ми збувати адже за кордон така їжа не піде!!! Вирощувати своє графік буде дуже щільний: робота-спорт-дім-город, адеж впхати відпочинок???
Тетяна josh_ua
15.08.2017
З нашими зарплатами без дачної діляночки дуже скоро простягнеш ноги. Пенсійний фонд порадуєш, проте не хочеться достроково відчалювать на ПМЖ до ангелів. А все оце батрацтво (по-іншому не назвеш) на наших городах лікарі називають неправильним способом життя.Який махровий цинізм казати про "недбале ставлення до свого здоров'я"! Якщо немає хліба, їжте тістечка! Чим це обернулось свого часу, нам каже історія Франції.
Міша Ольга
19.08.2017
Як займатися фізкольтурою коли тобі в животі грає марш. спочатку скажіть як вижити на мінімальну песію як світло газ за нас зїдають всю пенсію.
Н.В.
15.08.2017
Утримання депутатів та чиновників проводиться за кошти, зароблені народом - це податки. То чому уряд та депутати свої зарплати не прирівнять до бюджетних галузевих умов оплати праці? Пільги відмінять за народні кошти, лікування, оздоровлення - чому народ повинен за це сплачувати, а натомість отримувати антинародні реформи?
Сергій
15.08.2017
"...в українця, який вийшов на пенсію в 65, є всі шанси прожити на заслуженому відпочинку в середньому 13 років...". А як же - є всі "ШАНСИ прожити")))
квітка
15.08.2017
Помогите государству - умрите раньше пенсии.
Порохобот
15.08.2017
Пи**сы при власти. Это не пенсионная реформа, а геноцид народа. Единственным выходом вижу выезд заграницу, там хоть как-то можно прожить.
Альбіна
15.08.2017
В Україні суцільне безробіття.Ліквідовуються організаціїї, скорочують працівників.Де заробити 35 років стажу?????
Оксана Альбіна
22.08.2017
А еще не понятно, с какого года страховой стаж. С 2004??? Так нам пахать и пахать. В Конституции записати, что имеет пожизненное почетное право работать. Хотя..... где????!!!!!
Елена Е.
15.08.2017
"Пенсія обчислюється за формулою: середню зарплату за три минулих роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої по країні, помножити на стаж і на 1,35% зараз або 1% після реформи..." Фраза убила вообще-"за три минулі роки"!!! На каком основании не за весь стаж работы? Когда мы еще молоды и имеем нормальные зарплаты, а не тогда, когда "еле душа в теле" дотянем до пенсии и сколько платят и за то спасибо. СВОЛОЧИ!!!!!!!!!!!!
Елена Е.
15.08.2017
Я в шоке: ВУЗ и декрет не входят в стаж!!!! Значит женщинам рожать нельзя?! Пенсии не заработаешь!?
Ольга
15.08.2017
Вчитись не можна, дітей народжувати не можна??? Працювати, працювати і працювати на НИХ!!!!!!
Елена
15.08.2017
до страхового стажу не відноситься декрет, служба в армії. Если у женщины 2 детей, она работает наравне с мужем, по вечерам занимается воспитанием детей и бытом - за это она должна работать на 6 лет больше мужчины? Классная реформа!!! Кто захочет рожать детей и сидеть в декрете? Геноцид чистой воды!


Елена Е.
15.08.2017
А кто ставит минусы под комментариями? Обоснуйте ваше оптимистическое отношение к реформе.
Тетяна Елена Е.
15.08.2017
Маю надію, що просто помилились. Буває...
Тетяна
15.08.2017
Маю в 50 років 35 років стажу, коли я зможу вийти на пенсію
Елена Е. Тетяна
15.08.2017
Ого! А як Ви так?! Дай боже Вам здоров я. А я ось закінчила ВУЗ, народила дитину і у 43 роки тільки 17 років стажу, де брати ще 18?! А нерви вже ни к черту.
Тетяна Елена Е.
11.09.2017
я теж працюю з 18 років, народила 2 дітей в декретній відпустці була в цілому 4 роки, мені 39 років и якщо зняти 4 роки декрету то в мене всього 17 років стажу.а здоровя вже зараз нема, я думаю, що ця реформа розрахована на те щоб люди просто не доживали до пенсіїї, а помирали раніше. Одне шкода що в моїх дітей немає ніякої перспективи в майбутньому, тому що голозаді Українці ніде не потрібні, ні в Європі ні в Росії, всюди наш народ дурять як самі хотять навіть "вельмишановні" керівники нашої держави.
Ольга Тетяна
15.08.2017
У Вас що страховий стаж з 15 років і трудову Вам виписали в 15 років, це - парадокс, не віриться.
Наталья Ольга
15.08.2017
Ольга, браво!!! Я думаю, что это бред! Или нам уже и институты не нужны, сразу , с не оконченным средним образованием-в поле с тяпкой(((((. Чем восславим рiдненьку Неньку?((((
Рильська Л.І. Ольга
21.08.2017
Училась в техникуме с 15 лет. А до 2004 года он входит в стаж.

Елена Тетяна
15.08.2017
На пенсию можно будет выйти не раньше 60 лет, пенсия будет больше с учетом стажа
Олександр
15.08.2017
Чому все прирівнюють до ЄС - ціни, пенсії, стаж все крім заробітної плати, ні в одній краіїні ЄС немає заробітної плати в 180 євро і пенсії в 50 євро?
Ольга Олександр
15.08.2017
Прирівнюють те, що вигідно.
Люда Олександр
16.08.2017
В Європі пенсіонери подорожують, а за нашу пенсію прохарчуватися не можна, зарплата нормальна, городів і дач немає. А ми маємо гарувати на роботі, а потім після роботи на город чи дачу, бо по інакшому не можна прожити.
Оксана Олександр
22.08.2017
Поддержую. Но только и 180 евро, это слишком большая цыфра. У большинства, по крайней мере в районе где я живу зарплата минимальная, тоесть по курсу 109 евро
Ірина
15.08.2017
Мені здається, що ті хто це придумав навіть не в курсі як живуть люди в Україні. Завжди рівняються на інші країни. Там зовсім інший рівень життя. Яка фізкультура, який медогляд, яке правильне харчування?щоб проходити медогляд, по-перше потрібні лікарі, які розуміють, що вони кажуть ( у нас таких можна на пальцях перерахувати), по-друге, гроші. Люди в Україні поки не впадуть, не йдуть до лікарні, бо нема за що. Так цікаві, за мінімалку потрібно заплатити комунальні, поїсти ,одягтися....а у кого є діти, то я взагалі мовчу. А мінімалка у половини населення. А ті, що працюють без стажу, а для того, щоб прокормити свою родину, то й взагалі пенсію не отримають. Читаєш, і просто страшно, як нас гноблять.
Марія
15.08.2017
А пільгову пенсію жінкам, які народили 5 дітей чи дитину - інваліда, вихід якої у 50 років, відмінено чи ні , після пенсійної реформи ?
АННА Марія
15.08.2017
НЕТ, не отменили.
АННА
15.08.2017
Шановний, пане президент! Вернить той добрий документ, де жинка , жинкою була. Не бомжувала, а жила. У 55вонаж цвела, а не обузою була. Та скільки можно нам терпити? Вви ж жинку _ Берегиню роду, запрягли , мав коня в підводу, добавили пенсійний вік, це жинка - МАТИ, а не бик. Колись ішли в 55, робочий стаж був -25. Тоді ж у всіх була робота, була належная турбота, а в 56 -куди ідти? Роботу гарну де знайти?Заводи все попросирали, жинок у ссіх повигоняли.2роки стажу не хватає-і все і пенсіі немає, У місті ще б куді не йшло, а у селі- одне село? Ще б очи й руки всеб робили, а ноги _ вже немає сили.... Йдуть балачки про 63! Вже зовсім з розуму зійшли? Рівняются на заграниці, так там жінки як те жар-птиці. Як бі они как ми пахали, давно уже в гробу лежали! Шановний пане президент, вернить жинкам о той момент, де 55вона цвела, не бомжувала, а жила.
Наталья АННА
15.08.2017
Анна, БРАВИСИМО !!! Вы за всех женщин Украины задали вопрос!!!
Лінк АННА
16.08.2017
Чому верніть у нас як би емансипація рівні права чоловіків і жінок
Олена АННА
12.09.2017
Анна - БРАВО!!!
на
15.08.2017
А куди йде пдв 20% ??????? цей податок кожен платить майже на всі витрати свого доходу, легального чи нелегального!
Ольга на
22.08.2017
В карманы монополистов (крыша для остальных мелких работодателей), "работодателей", начальников всех государственных учреждений, департаментов, мэров, начальников ГАИ, заведующих садиков, начальников районных отделений полиции (стихийные рынки, казино, воры, наркоманы - их сфера влияния) и т.д и т.п.
Руслана
16.08.2017
Значит, если я 11 лет училась, потом родила 3 детей то про пенсию вообще можно забыть. Спасибо нашему государству, за то что так приветствуете медиков и матерей!!!!!!!!!
Руслана
16.08.2017
У меня мама в 55 негде устроится не может, ее не берут на работу, потому что "старенькая " уже, а вы про 63 говорите.....
Лінк
16.08.2017
Чому ви плачетесь? Ми самі своїми діями або бездіяльністю дозволяємо нашій владі робити що завгодно, як захотіли в Європу то цілий майдан створили, а як про пенсійний вік плакатись то тільки в коментарях або на кухні.
бухгалтерія це любов
16.08.2017
які наівні, невже ви думаєте, що колись десь народ міг щось зробити проти влади, народу по - барабану в європі ми чи без неї - я різниці не відчула. а взагалі - поясніть хоть хтось мені ХТО ТАКИЙ НАРОД.
Вікторія бухгалтерія це любов
16.08.2017
Ті люди, котрі існують іще на землі українській, котрих потрібно чим поскоріше з неї прибрати.Спосіб не має значення
Лінк бухгалтерія це любов
16.08.2017
Народ може зробити проти влади багато чого але народу не завадить трішки а може і не трішки а багато згуртованості.
Карл Лінк
16.08.2017
Народ у нас "продажний" ось і вся відповідь, який у нас народ. У кожного своя хата з краю, а якщо є можливість обдурити державу то всі раді старатись. Чому владі можна красти, а мені наприклад не можна. Те саме на виборах людей купують. Вироспа ціла нація на корупції, яка звикла до лікаря йти платити, вчителю платити, чиновнику платити. Відкати, офшори, тіньовий та нелегальний бізнес, які покриває поліція прокуратура та СБУ, тільки на цьому можна було отримати величезні доходи , які враз могли би піднять зарплати і пенсію людям, якщо не в 3 то в 2 рази. Для того щоб це все поміняти потрібно, щоб до влади прийшли ідейні, щоб в людей була мрія покращити Україну, а не вкрасти. А зараз у нас демократія олігархів, коли владна верхівка використовує Закон та постійно його порушує для власного збагачення, а прості люди яких більшість в тей час на жаль все більш деградують до простої біомаси, що і потрібно "властьимущим".
Анна Карл
16.08.2017
Еще хуже будет, сейчас эти подонки переписывают историю , молодому поколению задуривают головы всем западным, американским, Опыт Украины показал, что бы развалить свою страну враги не нужны, достаточно своих "патриотов".
Ольга Карл
17.08.2017
Не "звикли платити" а ВИМУШЕНІ ПЛАТИТИ, щоб лікарі та вчителі звернули на нас увагу, бо інакше і на прийом не попадете!!!!!!
Лінк
16.08.2017
Згідно зі статисткою, громадяни України витрачають 50% від доходів на їжу, в Німеччині на продукти харчування витрачають 14%, а у Польщі - 25%. "Коли ми говоримо про те, що німці витрачають (на харчування), 14% а ми 50%, то тут система пріоритетів", - сказав Рева. Міністр вважає, що ціни на продукти харчування в Німеччині та Україні приблизно однакові. Але німці просто їдять менше, ніж українці. "Німці їдять трохи по-іншому. У них інший раціон. Їх культура харчування дуже відрізняється від нашої. Враховуючи, що ціни на продукти приблизно однакові в Німеччині та Україні. Вони (німці) їдять менше не тому, що у них немає можливості, а тому що така культура. І тому вони витрачають менше порівняно з нашими людьми", - сказав Рева.
Олена Лінк
17.08.2017
А може у німців доходи вищі ніж у українців? "Средняя зарплата одинокого бездетного немца на 2017 год составляет 33 396€ в год до вычета налогов. " Тоб то середньмісячна зарплата одинокого німця 2785€, а у українця з дітьми - 7360 грн. (245,74€). А ціни майже однакові. То хто їсть більше і якісніше пане Рева?
Лінк Олена
17.08.2017
рева думає що Українці ідіоти
Ирина Олена
22.08.2017
Вы еще очень оптиместически написали что у нас зарплата 7360грн)))))У меня лично зарплата минимальная+(если директор снизойдет) то будет доплата до 4000грн(это с налогами)!А у некоторых в нашем городе не превышает зарплата 2000грн в месяц!!!Даже умудряются меньше минималки заплатить по ЦПХ!!!
И такой зарплаты хватает едва погасить комуналку, и покушать не шикуя.....
А о том чтобы одеться достойно....наши "Бутики" это социальные магазины и секенды)))))))
Ольга Лінк
17.08.2017
У німців мабуть якісна їжа, якою можна насититись а не хімічні пурхалки як у нас!!!!!!!!!!!!
Ольга Лінк
22.08.2017
Немцы жрут одно мясо (колбасы,рульки и снова мясо,мясо).Какая бабулька купит на котлетки мясо за 120 грн.?
Ольга
17.08.2017
А як же те, що закон зворотньої дії не має? Чому не ввійдуть в стаж армія, дикрет та навчання по новій реформі? Нехай вже не входять з дня запровадження її в дію. Вони навмисне забирають в людей стаж. От після запровадження цієї рефоми нехай люди вибирають, що їм робити: йти в армію, навчатись, народжувати дітей чи зразу арбайтен???????????? Заднім числом лишають людей стажу, який до цього часу входив для призначення пенсії.
сс
17.08.2017
Я живу у західній частині країни, в нас багато дуже магазинчиків з контрабандними європейськими харчами, німецьких, окрім сосичок та пива нічого не привозять, та й то 6 тоненьких сосисок за 150 грн не знаю, хто бере! Італійські продукти до того як євро взлетів були самі ходові, вони відсотків на 30 дешевеші за німців, потім польські, на 40-50% дешевші за італійські. Зараз в осноному польскі харчі возять та продають, бо вони доступніші покупцю. Але все одно польскі дорожчі за українські, не набагато правда, на 5-15%. Але стверджувати, що німецькі та українські продукти приблизно однакові по вартості - курам на сміх, вже не кажучи про ЯКІСТЬ харчів. О, а ще в супермаркетах огірки та помідори турецькі, а де наші ділись? Не уродили чи пішли на експорт, а нам каки турецькі продають?
Олена сс
18.08.2017
Так, пенсія посмертно. Тобто її отримають одиниці. І не факт , що хтось із нас. Кому підуть відрахування з нашої зарплатні?
Знову все помножиться на НОЛЬ , як вклади СРСР, приватизаційні сертифікати. Побудував будинок чи квартиру(економ варіант, але не собачу будку), «батрача» на чужині як раб , плати податок на нерухомість. Хоча посольство, коли щось траплялось , казало що вони нас не посилали туди, а президент Кучма взагалі в інтерв’ю заявив , що на чужину їдуть тільки жінки легкої поведінки. Теж не врахував, що прості люди ввозять валюту, а не вивозять з України в офшори, і в більшості за рахунок свого життя та здоров’я, а не за рахунок легкої поведінки .
Олена сс
18.08.2017
Купив товар чи харчі, плати ПДВ 20% кожен день. Медицина та освіта далеко не безкоштовні, розкриваність злочинів низька.. Ось і стає питання, а нащо взагалі щось відраховувати? Таке враження, що живуть за рахунок народу і нас за людей не мають.
Чому не повернути в державу всі стратегічні об’єкти, як підприємства які видобувають природні копалини(газ, вугілля, бурштин та ін.), електростанції та підприємства, які постачають електроенергію та газ. Податки від реалізації газу, електрики, природних копалин направити на пенсію, охорону здоров’я, освіту, армію. До мінімуму скоротити бюрократичний апарат в бюджеті та податки, зменшити кількість довідок , звітів та перевірок, перестати кожен день міняти законодавство. Дати можливість людям заробляти в Україні достойно, а не відбирати у них останнє. А що б народ платив податки, народним виборцям треба подати приклад , разом з деклараціями показувати, які податки вони та їх родичі платять в Україні. А то вони їх видумують, а самі їх уникають як можуть.
Олена сс
18.08.2017
Площі, фонтани, ковані забори, квіточки , це звісно добре, але це як макіяж на тяжко хворому. Стратегічними завданнями має бути мир, суверенітет, добробут людей. А ось тоді можна і подорожувати до Європи
А то щось не зрозуміло , що ми збудували за 26 років, що у нас покращилось і в чому наша незалежність, якщо ми від всіх залежимо починаючи від паперових серветок, виготовлених в Китаї до космічних супутників, запущених іншими країнами.
Юлія
18.08.2017
Не, ну правильно зачем нам пенсия вообще? Скоро с такой эколгией и качеством продуктов питания которые мы едим, в 65 лет будем выходить на пенсию вперед ногами.
катя
22.08.2017
Потрібно спочатку забезпнчити людей роботою, щоб цей стаж був. А ни чиновники сидять у кріслах і придумують..Самі собі нагребуть і ним не потрібно іти на пенсію..., а ті люди, що тяжко роблять бідолашні не доживають до пенсії.
Чиновники задумайтеся про людей, а не тільки за себе..
Ирина
22.08.2017
Скажите пожалуйста, если у мужа стаж 24 года, а сейчас работает на севере (трудоустроен) ему будет это считаться в пенсию?
Ольга Ирина
12.09.2017
На севере Украины?????
Лина
22.08.2017
ШОК!!!!!!!!!!! Моя дочь родила ребенка, позже поступила в университет (заочная форма обучения). На работу никто не брал и не берет. У всех одни отговорки: маленький ребенок - с ним будешь на "больничные" ходить, студентка - будешь ездить на сессии. Так без работы и сегодня. Ребенку скоро 8 лет, дочери -28 лет!!!!!. Извините, "господа-придумщики", где ей и таким как она, взять стаж?????? И за какие средства правильно питаться??????
Н.В.
22.08.2017
Останні новини по телепбаченню - чиновники Мінюсту за останній квартал отримували мілліонні зарплати від 2 до 7 млн. грн. з державного бюджету, в якому невистачає коштів на зарплату, фінансування бюджетних установ по всіх КЕКВ, що зумовлює скорочення працівників, збирання благодійної допомоги на утримання закладу відповідно санітарним нормам, лікування хворих за власний рахунок і т.д. А народ це все платить своїми заробленими коштами та ПІДВИЩЕННЯМ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ. Скільки буде тривати такий грабіж народу та держави???
Совесть-Анна
22.08.2017
А пусть Рева и все остальные безумные политики скажут, что делать людям которые из военных областей. Ведь их жизнь, жизнь их близких оборвалась в один миг. А про стаж я уже молчу (где его брать?). Я хоть и не являюсь жителем этих областей, но мне жаль всех адекватных людей.
Ирина
22.08.2017
Жаль страну...жаль людей.....Надежды что вообще выйду на пенсию нет!!!Еще пару смен власти и пенсию отменять вообще!А по факту зачем она нужна то???Есть силы -работай!Нет сил-сдыхай!!!!Мы ж для этой власти -рабы,быдло!!!Я росла и уже воспитывали в нас что:" Вон тот сын или дочь того уважаемого человека,ему все дороги открыты,а Вы пыль на их пути...."А теперь все открыто ,на показ !кто при власти у них сумочки и туфельки за 10тыс евро, а кто простой работяга, тот на свою зарплату прожить месяц не может достойно!!!
Так и живем......
Наталія
22.08.2017
Вірно говорив мені один знайомий: Віднесуть на кладовище і в останній промові прозвучать слова: " ПОСМЕРТНО присвоюється звання ПЕНСІОНЕР"!!!!
Елена
29.08.2017
Очень прекрасно, полстраны- а это куча молодежи т постарше, те кто был сокращён в связи с закрытием предприятий стояло вокруг рынков и сидело на рынках 10 лет реализаторами, чтобы как то заработать копейку на проживание и конечно стажа пшик, и где его взять-все без трудоустройства и теперь после поднятия интервала стажа от 5 лет до 35 - куда податься , на настоящее время время от 40 лет и выше уже нигде не берут , ну только уборщицей, посудомойкой. Сама стояла год на бирже труда и ничего не предлагали по специальности-опять же низкооплачиваемые работы. И вот теперь уже конкретно не нужны такие люди -сразу говорят, если бы вы были помладше... Да ещё и к 60 годам вообще стажа без отчислений набирается всего года 4-5 и куда теперь .....????
ігорі
08.10.2017
Пенсійна. Реформа. Через пару. Років. Стане. Новим. Майданом.
Светлана
31.10.2017
12 лет работала частным прдпринимателем на едином налоге А при выходе на пенсию насчитали только три года пенсионного стажа Но .обещали иначе
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі