Затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб - держслужбовцям

Уряд прийняв постанову від 14.09.16 р. № 622 " Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".Законом України "Про державну службу", який набув чинності з 1 травня 2016 року, збережено право на призначення пенсії відповідно до попереднього законодавства про держслужбу для осіб, які на день набрання чинності прийнятим Законом:

  • мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби;
  • займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

З метою реалізації даної норми Закону Урядом прийнято постанову "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", якою затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб - державним службовцям, що мають відповідний стаж державної служби.


Документом встановлено, що тимчасово, по 31 грудня 2016 року:

  •  пенсії/щомісячне довічне грошове утримання особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), які працюють на посадах державної служби в державних органах, визначених Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу”, а також на посадах та на умовах, передбачених Законами України “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, не виплачуються;
  •  у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особам  відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу” (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2017 р. пенсія, призначена відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, у період роботи на посадах державної служби в державних органах, визначених Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу”, а також на посадах та на умовах, передбачених Законами України “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 травня 2016 року.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Валентина
21.09.2016
я так розумію,що простим людям як вішали лапшу так і вішають.Нарахування пенсії державним службовцям знову вернули назад, значить ми повинні отримувати 40% нарахування ,а їм вернули їхні всі 80.І кошти є.Це тільки для нас роблять показуху,що вони будуть отримувати пенсію як усі, сьогодні відміняють, а через декілька місяців усе вертають. От і вір їм дальше!!!
Ірина Валентина
27.09.2016
Вас "жаба" душить за чужі проценти? А Ви знаєте про те, що з держслужбовців утримувалось не 3,6%, як з "простих людей", а 6,1% внеску в ПФ, коли ще було утримання із зарплати? А з 1 січня цього року всіх зрівняли. Це, по-Вашому, справедливо? А зарплати у рядових держслужбовців - мінімалка, або трохи вище. А тепер у тих, у кого немає на 1 травня стажу 10 та 20 років, утримані раніше внески подаровані державі, пенсія призначатиметься "на загальних підставах". Чи багато це буде з мінімалки?
LEXXX
21.09.2016
Диявол криється в деталях. "Вернули" не 80%, а 60% і не всім, а лише тим у кого було (станом на 1 травня 2016р.) 10/20 років стажу держслужби (тобто тим, хто вже заробив, передбачену старим законом держпенсію, сплачуючи для цього більший за інших ЄСВ). Всім решту держслужбовцям пенсія виплачується на загальних підставах.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі