774 2

Надання відпусток «за власний рахунок» у примусовому порядку – порушення прав працівників!

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України наголошує, що надання роботодавцем працівникові відпустки без збереження заробітної плати без згоди працівника чинним в Україні законодавством не передбачено.

Законом України “Про відпустки”передбачено лише два види відпусток без збереження заробітної плати:

-         за згодою сторін;

-         за бажанням працівника в обов’язковому порядку;

Надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням підстав надання такої відпустки та її тривалості лише за умови письмової згоди працівника.

Якщо власник чи уповноважений ним орган, пропонує працівникові написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати, працівник має право відмовитись писати таку заяву.

Відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін надаються за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Таку відпустку працівник може брати частинами кілька разів протягом року, але загальна тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін протягом року не може перевищувати 15 календарних днів.

За матеріалами КМОППОіНУзагрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Викладач
19.12.2014
Нарешті! Тільки тут зміг знайти інформацію!
вихователь
17.01.2015
В Полтаві примусово відправляють за власний рахунок на 3-4 дні працівників дошкільно-навчальних закладів, починаючи з січня 2015 року.