491 0

Про зарахування до страхового стажу періоду роботи після призначення пенсії

Після призначення пенсії за віком два роки продовжую працювати на підприємстві, розташованому на території Російської Федерації. Чи маю я право на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, відпрацьованого після призначення пенсії?

Відповідно до ст. 1 Угоди про гарантії прав громадян держав – учасниць Співдружності Незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення (далі – Угода), підписаної 13.03.92, пенсійне забезпечення громадян держав – учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

Статтею 6 Угоди передбачено, що трудовий стаж, набутий громадянами на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою зараховується для встановлення права на пенсію.  Розмір пенсії за Угодою обчислюють із заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

Відповідно до норм чинного законодавства України (стаття 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"), перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам провадяться, зокрема, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду України.

Оскільки Угодою врегульовано питання обчислення стажу лише при призначенні пенсії та визначено, що пенсійне забезпечення громадян держав – учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають підстав для зарахування до страхового стажу періодів роботи після призначення пенсії за межами країни немає.

За матеріалами ПФУ 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)