У бюджетній сфері запровадать ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності будівель

Через незабезпеченість енергоефективності будівель втарти тепла складають 47%, 12% втрачається тепла через зношеність мереж, 5% - черз застаріле обладнання котелень. Щоб змінити ситуацію, Мінрегіон спільно з експертним середовищем підготували проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», яким передбачено заходи із забезпечення енергетичної ефективності будівель. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.


а його словами, проектом передбачені норми, що врегульовують питання термомодернізації будівлі, встановлення засобів обліку та регулювання споживання енергетичних ресурсів, модернізації систем опалення, постачання гарячої води, вентиляції, кондиціонування та освітлення, використання місцевих відновлюваних, альтернативних джерел енергії та здійснення інших заходів з енергоефективності.

Геннадій Зубко назвав ринок з енергозбереження привабливим для інвесторів, в тому числі і в бюджетній сфері (будівлі шкіл, дитячих садків, лікарень і т.п.). Тому Мінрегіон найближчим часом запропонує до розгляду Урядом, а потім парламентом законопроекти, які унормують питання здійснення закупівель енергосервісу (ЕСКО-механізм).

«Такий механізм надасть можливість енергосервісним компаніям інвестувати у термомодернізацію будівель бюджетних установ. Зобов’язання інвестора - скоротити споживання тепла такою установою на якийсь певний відсоток від існуючого споживання за чітко визначений термін. Застосування цього механізму, крім того, що дасть результати скорочення споживання тепла, енергоносіїв, продовжить також строк економічного життя будівель не менше, ніж на 15-20 років», - пояснив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра УкраїниПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі