1335 0

Порядок подання податкової звітності профспілками: роз’яснює ДФСУ

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили порядок подання податкової звітності професійними спілками, їх об'єднаннями та організаціями профспілок.

Так як професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, віднесено до неприбуткових установ та організацій (код ознаки неприбутковості 0016), то вони зобов’язані подавати Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій.

Разом з цим, згідно з абз. 6 п. 57.1 ПКУ, неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

Виходячи з викладеного, професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок складають та подають Звіт за звітний (податковий) рік. Якщо такі організації разом із доходами від основної діяльності (пільгові доходи) одержують доходи від діяльності, спрямованої на отримання прибутку (оподатковувані доходи), то облік таких доходів має вестись окремо.

Частина I Звіту професійними спілками, їх об'єднаннями та організаціями профспілок не заповнюється. У частині II відображаються доходи, що підлягають оподаткуванню, та витрати, пов'язані з їх отриманням. Якщо протягом звітного (податкового) року відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню, то Звіт подається до органу податкової служби з прокресленнями.

Норми щодо ведення обліку доходів, які підлягають оподаткуванню, а також складання та подання Звіту за кожний звітний (податковий) період поширюються і на первинні профспілкові організації, що не мають звільнених членів виборних профспілкових органів та не отримують доходів, які є об'єктом оподаткування.загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)