екоподаток

Аватар користувача
Культура-zv
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 123
З нами з: 10 липня 2012, 15:49
Регіон: Днепропетровская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення Культура-zv »

добрий день. бюджетна установа має власну котельню, окреме приміщення, в якому стоїть 2  котли, які забезпечують опаленням адмінбудівлі (бюджетний заклад). потрібно платити екоподаток? якщо ні то згідно яких документів. в 2013 році нам відповіли, що платити не потрібно, а тепер за 2015 рік кажуть, щоб ми зробили перерахунок+пеня та сплатили.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Дійсно, ваша установа є платником екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення. Підстава - ст. 240 Податкового кодексу.
Так, відповідно до підпункту 240.1.1  Кодексу платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
З цього питання було багато роз*яснень фіскалів

Аватар користувача
Культура-zv
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 123
З нами з: 10 липня 2012, 15:49
Регіон: Днепропетровская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення Культура-zv »

Матвєєва Вікторія писав:Дійсно, ваша установа є платником екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення. Підстава - ст. 240 Податкового кодексу.
Так, відповідно до підпункту 240.1.1  Кодексу платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
З цього питання було багато роз*яснень фіскалів
котли працюють на вугіллі. багато статей було про газ.

Аватар користувача
Культура-zv
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 123
З нами з: 10 липня 2012, 15:49
Регіон: Днепропетровская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення Культура-zv »

"предприятие, использующеe автономную систему отопления (котлы), имеeт объект обложения экологическим налогом — объeм загрязняющих веществ, которыe образовываются и выбрасываютcя в атмосферный воздух пpи сгорании топлива (газа, мaзута и т. п.), и являетcя плательщиком экологического налога (независимo oт получения разрешения нa выбросы загрязняющих веществ в aтмосферный воздух стационарными источниками загрязнения)." исходя их ст 240
податковий кодекс ст 14.1.141 та 215.3.4 класифікація пального
Востаннє редагувалось 19 січня 2016, 14:16 користувачем Культура-zv, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

По-перше, установа є платником екологічного податку (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) за обсяг забруднюючих речовин, що утворюються й викидаються в атмосферне повітря при згорянні палива (газу, мазуту тощо). Тобто незалежно від того, на якому паливі працює ваш котел.
По-друге, між паливом та пальним - є певна різниця.
І по-третє, Ваші посилання на Податковий кодекс (п.п. 14.1.141 та 215.3.4)  стосуються акцизу, а для екоподатку -ст. 242 , 243

rayrada
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 17 жовтня 2013, 09:23
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення rayrada »

Роз'ясніть будь-ласка, які бюджетні установи є платниками екологічного податку?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Платниками екоподатку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
В умовах ПКУ об’єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (п.п. 242.1.1 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).
До стаціонарних джерел забруднення можна також віднести генератори, міні-електростанції, газозварювальне обладнання (установки), що працюють на пальному, при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.
Отже, якщо на балансі бюджетної установи є будь-яке стаціонарне джерело забруднення, така установа є платником екоподатку

rayrada
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 17 жовтня 2013, 09:23
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення rayrada »

Дякую за допомогу.

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

Добрий день. Як розрахувати екоподаток , якщо ми використовували мініелектростанцію, яка працює на бензині А-92?

bogcpmsd
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 28 вересня 2017, 12:32
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення bogcpmsd »

доброго дня. Допоможіть будь ласка розрахувати екоподаток. ми новостворена бюджетна установа з 01.10 2017 року. розрахунок не проводили ще ні одного разу і не сплачували екоподаток. як це зробить , не знаю. може якісь посилання на нормативи.

belka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 124
З нами з: 22 січня 2012, 11:24
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Донецк
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення belka »

Всім добрий день.
Ми селищна рада, є платником екоподатку. Сталась така прикрість що ми невчасно сплатили платіж та нам нарахували штраф. Бухгалтер оплатила штраф від свого імені  22,02,2018 а треба було платником вказувати організацію. Тепер виходить що по установі недоїмка а по бухгалтеру переплата. Дзвонили в податкову пояснили ситкацію, наш платіж вони побачили, сказали написати листа що цей штраф було сплачено бухгалтером за установу. 01.03.2018 року віднесли в податкову листа. 
Скажіть як довго канцелярія буде обробляти цей лист, щоб він дійшов до потрібного відділу бо без цього листа податкова не перенесе платіж.?
Дуже потрібна відповідь?

Тетяна Гицина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 15 березня 2018, 16:56
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Тетяна Гицина »

Доброго дня.Ми сільська рада ,сплачуємо екоподаток(опалюється 2грубки в адмінбудинку та 4 в дошкільній установі) в середньому за опалювальний сезон використовуємо 10 тонн вугілля та 14скл.дров.Податкова затребувала дозволу на викиди забруднюючих речовин.Чи обовязково його отримувати при такій кількості використання палива?

Кузя
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 223
З нами з: 09 листопада 2012, 15:00
Регіон: Ровенская область
Звідки: Рівне
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 8 разів

Повідомлення Кузя »

Доброго дня ми сільська рада, придбали котел для опалення адмінприміщення, опалення плануємо розпочати з 01 січня 2019 року. Використовуватимемо для опалення лише дрова. Чи потрібен дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин?

Nata252627
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 01 серпня 2016, 10:37
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Nata252627 »

Добрий день. Бюджетна установа має власну котельню з двома котлами, які працюють вже багато років, сьогодні ми отримали листа де фіскали  кажуть, щоб ми зробили Звіт з екоподатку (та дод.1 за чотири квартали 2018 року та 2 квартали 2019 року) зробили перерахунок+пеня і пояснення чому не здавали звіт... За 2018 рік мені потрібно сплатити близько 247 грн без пені...Що в пояснення писати не знаю, окрім "Вибачте не знала"...Підскажіть мене чекає ще й штраф (і який штраф) крім перерахованого?

Alekso
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 104
З нами з: 31 травня 2012, 22:04
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Alekso »

Доброго дня. Підскажіть будь ласка, чи потрібно сплачувати екологічний податок за макулатуру та металолом? Дякую.

Відповісти

Повернутись до “Звітність до фіскальної служби”