Статті, аналітика, консультації



Є такі працівники, які не ходять у відпустки роками. Багато з них вважають, що невикористані ними дні відпочинку не пропадають, а накопичуються. А отже, їх можна використати згодом. Проте це не зовсім так. Пропонуємо сьогодні ще раз пригадати, які з відпусток згорають у новорічну ніч, а які ще можна буде використати у 2024 році.
Журнал «Оплата праці»
№23 вiд 14.12.2023
Установа планує встановити огорожу навколо адмінбудівлі. Чи потрібна проєктно-кошторисна документація (далі — ПКД) для виконання таких робіт? За яким КЕКВ проводити такі видатки? Як показати в обліку витрати на встановлення огорожі та обліковувати саму огорожу?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№26 вiд 07.07.2023
Амортизація - 2023
5915
1
Незабаром кожен бухгалтер зануриться у підготовчу роботу, яка передує складанню річної фінансової звітності. Одним із важливих етапів такої підготовки є нарахування амортизації необоротних активів. У цій статті розглянемо, як правильно нараховувати амортизацію та відображати такі операції в бухобліку і фінзвітності.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№45 вiд 04.12.2023
Журнал «Податки & бухоблік»
№94 вiд 27.11.2023
Вчителю школи установлено доплату за класне керівництво у розмірі 25 % посадового окладу. З 27.11.2023 він перебуває на лікарняному. Чи можна замінити класного керівника іншим вчителем та виплачувати йому доплату за класне керівництво? (запитання з чату на порталі «buhgalter.com.ua»)
Працівники підприємств та особи, що виконують роботи (надають послуги) за гіг-контрактами та іншими цивільно-правовими договорами, за яких сплачується ЄСВ, є застрахованими особами. Отже, у разі настання страхового випадку вони мають право на отримання визначених законодавством виплат. Сьогодні у фокусі нашої уваги будуть лікарняні, не пов’язані з нещасним випадком на виробництві, а також допомога по вагітності та пологах. А почнемо з того, хто може на них розраховувати і в яких ситуаціях.
Журнал «Податки & бухоблік»
№95 вiд 30.11.2023
Чи й досі «ходять» паперові лікарняні листи? Чи можна їх оплачувати? Коли листок непрацездатності вважається виданим роботодавцеві? Чи є якісь строки роботи з листками непрацездатності та чого чекати за їх невиконання? Вас також цікавлять відповіді на озвучені запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.
Журнал «Податки & бухоблік»
№95 вiд 23.11.2023
Що стосується абсолютно всіх бюджетних установ, так це кошториси. Тому ця тема не залишить байдужими жодного нашого читача. У цій статті розглянемо правила планування, затвердження, виконання кошторисів, а також внесення до них змін протягом бюджетного періоду. Нумо розбиратися разом.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№44 вiд 27.11.2023
Суміщення професій (посад)
3503
0
Що робити, якщо на вакантну посаду не вдається знайти необхідного співробітника? Можна, звичайно, додати обов’язки вже наявним працівникам шляхом внесення змін до їх посадових інструкцій. А можна зробити інакше: оформити додаткове навантаження працівника як суміщення професій (посад). Саме про суміщення ми й говоритимемо у цій статті.
Журнал «Податки & бухоблік»
№94 вiд 23.11.2023
Чи обов’язково вести табель обліку робочого часу? Чи передбачені штрафи за неведення табеля? Відповіді на ці запитання — у статті.
Журнал «Оплата праці»
№22 вiд 16.11.2023