Нашi сайти:

Статті, аналітика, консультації

Незважаючи на те, що минув певний час від затвердження постановою КМУ від 07.12.2016 р. № 921 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних1, дотепер в ОМС виникають запитання щодо організації і ведення військового обліку. Нещодавно до редакції журналу надійшло запитання з приводу того, на кого саме з працівників ОМС повинні бути покладені обов’язки із ведення персонального військового обліку військовозобов’язаних працівників відповідної ради за наявності в штаті і завідувача військово-облікового бюро, і спеціаліста з юридичних питань. Пропоную розібрати ситуацію детально.
Відразу зазначимо, що ЄСВ-правило, яке вимагає сплачувати ЄСВ з «мінімалки», якщо в працівника зарплата менше мінімальної зарплати (далі — МЗП), не змінилося. Із січня 2019 року збільшився тільки розмір МЗП (з 3723 грн. до 4173 грн.). А це означає, що збільшилася й сума ЄСВ з МЗП. Про те, які правила потрібно врахувати при нарахуванні ЄСВ з МЗП, поговоримо далі.
Бухгалтер 911 №6 вiд 04.02.2019
За вікном уже січень-2019. Здавалося б, уже всі замовники мали закупити електроенергію на 2019 рік, адже це такий товар, потреба в якому має бути забезпечена безперервно, тобто з 1 січня цього року. Але, на жаль, на закупівельному ринку електроенергії не так все ідеально, і більшість замовників чекали нових законодавчих змін у сфері ринку електроенергії. Чому ж так хотілося цих змін? Розберемось із цим сьогодні.
У новий рік з новими окладами! Це вже стало традицією. Адже нові соціально-економічні показники впливають на розмір окладів (тарифних ставок). Але чи усіх працівників бюджетної сфери чекає підвищення окладів (тарифних ставок) з 1 січня 2019 року? Якими вони будуть у поточному році? Про найпоширеніші бюджетні категорії, а конкретно про розмір окладів для них, і розповімо.
Зарплата не може бути менша за мінімальну. Це правило знають усі. Але підсумований облік робочого часу висуває певні нюанси до виконання цієї вимоги трудового законодавства. Про них і поговоримо у нашій статті.
Під час річної інвентаризації у бюджетній установі було виявлено торішню помилку в облікових записах.
Розрахунок лікарняних — тема завжди актуальна. А в осінньо-зимовий період вона набуває особливої популярності, адже у холодну пору року наш організм найбільш схильний до дії різних вірусів, що викликають захворювання. Тому саме в цей період до редакції нашого журналу надходить найбільша кількість запитань щодо оплати працівникам періоду тимчасової непрацездатності. У межах сьогоднішньої статті ми відповімо на найпоширеніші з них. Для зручнішого сприйняття інформації ми підготували спеціальну таблицю, у якій зліва наведено запитання, яке стосується порядку оплати лікарняних, а справа — нашу відповідь.

У листі, що коментується, Держпраці заявляє, що заміна щорічної відпустки грошовою компенсацією є порушенням трудового законодавства, зокрема ст. 80 і 83 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП), ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). За таке порушення роботодавцеві «світить» штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати згідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП (нині — 3723 грн.), а посадовим особам — адмінштраф на підставі ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х. У загальному випадку розмір адмінштрафу становить від 510 до 1700 грн.

Газета «Оплата праці» №24/1 вiд 27.12.2018