Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті, аналітика, консультації

25.01.2021 р. введено в дію Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 р. № 931-IX. Він прийшов на заміну Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.95 р. № 239/95-ВР, який діяв чверть століття.
З виплатами, які розраховують виходячи з середньоденної зарплати, бухгалтери стикаються у роботі доволі часто. І тут важливо не заплутатися у порядку розрахунку такої зарплати. Адже виплати за середньою, за загальним правилом, належать до мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Сьогодні механізм обчислення середньої зарплати залежно від виду виплати регулюють два документи — Порядок № 1266 та Порядок № 100. Розібратися з тим, який із двох порядків слід застосовувати при розрахунку лікарняних, декретних, відпускних та інших виплат, які розраховують виходячи із середньої заробітної плати, вам допоможе цей тематичний випуск журналу «Податки & бухоблік».
Звільнення за власним бажанням — доволі поширена процедура прощання з роботодавцем. Про неї всі і все вже знають. Але це тільки на перший погляд. На практиці ж виявляється, що і фахівці відділу кадрів з досвідом, і новачки на цій посаді часто стикаються з різними суперечливими нюансами оформлення цієї процедури. Підтвердження цього — ваші запитання, що регулярно надходять до нашої редакції. Тож, запитували — відповідаємо.
Тема аліментів завжди актуальна для роботодавців. Адже саме вони мають утримувати та перераховувати ці виплати. Проте при виконанні такої роботи виникає чимало запитань. Знайти відповіді на них вам допоможе наша стаття.
Статтею 56 Бюджетного кодексу України передбачено, що бюджетні установи ведуть бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.
Ще на початку грудня Мінфін розмістив на своєму сайті проект Змін до НП(С)БО 128. І ось нарешті вже маємо його наказ від 27.01.2021 р. № 44.
Щоб правильно визначити суму індексації, потрібно знати основні правила її нарахування. Тому ми підготували для вас топ-10 «індексаційних» правил. Про тонкощі їх застосування розповімо у цій статті.
Для відповіді на це запитання перш за все слід зазирнути у Кодекс законів про працю України.
Фонд соціального страхування (далі — ФСС) активно проводить перевірки навіть під час карантину. Звісно, застрахуватися від них неможливо. Проте можна до них підготуватися. Наприклад, одна із улюблених «фішок» — вимога показати лікарняні листи, які були оплачені ще «за царя Панька». У таку ситуацію може потрапити кожен страхувальник. Тож скільки часу слід зберігати лікарняні листи та до яких наслідків може призвести їх відсутність? Давайте розбиратись. А допоможе нам у цьому Верховний Суд.
Вже всі бухгалтери в курсі, що нову звітність, яка об’єднує в собі два звіти, а саме ЄСВшну форму № Д4 та форму № 1ДФ, затверджену наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773, вперше доведеться подавати за 1 квартал 2021 року (не пізніше 11.05.2021 р.).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн