Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті, аналітика, консультації

Є такі працівники, які не ходять у відпустки роками. Багато з них вважають, що невикористані ними дні відпочинку не пропадають, а накопичуються. А отже, їх можна використати згодом. Проте це не зовсім так. Пропонуємо сьогодні ще раз пригадати, які з відпусток згорають у новорічну ніч, а які ще можна буде використати у 2024 році.
Установа планує встановити огорожу навколо адмінбудівлі. Чи потрібна проєктно-кошторисна документація (далі — ПКД) для виконання таких робіт? За яким КЕКВ проводити такі видатки? Як показати в обліку витрати на встановлення огорожі та обліковувати саму огорожу?
Незабаром кожен бухгалтер зануриться у підготовчу роботу, яка передує складанню річної фінансової звітності. Одним із важливих етапів такої підготовки є нарахування амортизації необоротних активів. У цій статті розглянемо, як правильно нараховувати амортизацію та відображати такі операції в бухобліку і фінзвітності.
Вчителю школи установлено доплату за класне керівництво у розмірі 25 % посадового окладу. З 27.11.2023 він перебуває на лікарняному. Чи можна замінити класного керівника іншим вчителем та виплачувати йому доплату за класне керівництво? (запитання з чату на порталі «buhgalter.com.ua»)
Працівники підприємств та особи, що виконують роботи (надають послуги) за гіг-контрактами та іншими цивільно-правовими договорами, за яких сплачується ЄСВ, є застрахованими особами. Отже, у разі настання страхового випадку вони мають право на отримання визначених законодавством виплат. Сьогодні у фокусі нашої уваги будуть лікарняні, не пов’язані з нещасним випадком на виробництві, а також допомога по вагітності та пологах. А почнемо з того, хто може на них розраховувати і в яких ситуаціях.
Чи й досі «ходять» паперові лікарняні листи? Чи можна їх оплачувати? Коли листок непрацездатності вважається виданим роботодавцеві? Чи є якісь строки роботи з листками непрацездатності та чого чекати за їх невиконання? Вас також цікавлять відповіді на озвучені запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.
Що стосується абсолютно всіх бюджетних установ, так це кошториси. Тому ця тема не залишить байдужими жодного нашого читача. У цій статті розглянемо правила планування, затвердження, виконання кошторисів, а також внесення до них змін протягом бюджетного періоду. Нумо розбиратися разом.
Що робити, якщо на вакантну посаду не вдається знайти необхідного співробітника? Можна, звичайно, додати обов’язки вже наявним працівникам шляхом внесення змін до їх посадових інструкцій. А можна зробити інакше: оформити додаткове навантаження працівника як суміщення професій (посад). Саме про суміщення ми й говоритимемо у цій статті.
Чи обов’язково вести табель обліку робочого часу? Чи передбачені штрафи за неведення табеля? Відповіді на ці запитання — у статті.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×