Статті, аналітика, консультації

Через роботу ви почали відмовлятися від вихідних? Вам здається, що навколо стало більше похмурих і дратівливих людей? Дрібні неприємності на роботі або вдома все частіше вибивають вас із колії? У вас з’явилося відчуття, що життя проходить повз? Тоді скоріше йдіть у відпустку, — радять психологи. Тим більше попереду — літо — найбільш слушний для відпусток час.
Автор : Яременко Сергій, магістр державного управління, Яременко Олена, незалежний експерт
Щодо особливостей нарахування академічних стипендій за особливі успіхи у навчанні
Виникла необхідність внести зміни у паспорт бюджетної програми, а саме: змінити показники затрат та ефективності, при цьому зміни не будуть впливати на бюджетні призначення, які виділені на це завдання. Якою повинна бути послідовність дій для внесення таких змін? Чи потрібні документальне оформлення та погодження з фінорганом?
Динамічне працеоплатне та податкове життя не дає спокійно зітхнути бухгалтеру. Змінюються законодавство, нормативні документи, з’являються нові роз’яснення профільних відомств… Новинним «хітом» 2017 року стала доплата до МЗП.
Як кажуть: «Готуй сани влітку!». А ми перефразуємо: «Готуйся до перевірки як влітку, так і взимку!». А чому? Про це говоримо сьогодні на сторінках часопису.
Ходіння по відпустках — це, якщо «зійшлися усі зірки», не ходіння по муках, а дещо приємне, довгоочікуване, вимріяне, «випрацьоване»… Отже, якщо ваші працівники добре попрацювали (а деякі категорії працівників, можливо, ще й не встигли), то мають право на відпустку, а можливо, і не на одну. А якщо ці працівники ще й «особливі»: працюють у важких умовах, навчаються чи пишуть дисертацію, бажають одружитися або вже мають кількох дітей чи тільки хочуть народити (і бажано, щоб не на робочому місці), їх треба відпустити у відпустку, кого обов’язково, а кого — за згодою сторін. Ми провели інвентаризацію кількох десятків відпусток, на які працівники мають право, і систематизували їх у таблицях — для кращої наочності кадровику: кому, за що й на який період оформити відпустку.
Держслужбовець у серпні 2016 року використав 15 днів щорічної основної відпустки. З 1 березня 2017 року він знову іде у щорічну відпустку на 9 календарних днів. При цьому до виходу у відпустку він також написав заяву на надання йому компенсації за невикористані дні щорічної основної (за 6 календарних днів). Наказ керівника про надання щорічної відпустки та виплату суми невикористаної відпустки датовано 23.02.2017 р. Як правильно визначити розрахунковий період для відпускних та компенсації за невикористану відпустку?
Перший весняний місць, з яким ми вітаємо наших читачів, буде так само значимим у подіях, пов’язаних з реалізацією антикорупційної політики, як і два попередні зимові місяці. Підіб’ємо підсумки деяких подій, що мали місце у лютому, а також звернемо увагу читачів на очікувані події березня 2017 року.
Приводом для написання статті стало наступне запитання від читача: «Нашій сільській раді приватне підприємство хоче надати як благодійну допомогу автомобіль. Власних коштів у ради для такої дорогої покупки немає. Чи не буде це вважатись корупцією? Чи може рада прийняти від приватного підприємства автомобіль? Чи не краще прийняти допомогу грошовими коштами та придбати автомобіль самостійно? Якими нормативно-правовими актами керуватись у цих питаннях? Чи може благодійний фонд , який діє на території нашої громади, придбати талони на паливо для такого автомобіля та передати їх сільській раді?» Усі ці запитання ми розглянемо у статті.