Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Бюджетний процес

Міністерство фінансів листом від 10.03.2020 р. N 04320-07-2/7631 надало відповіді на питання застосування постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р. N 1070 "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти"

У сучасних умовах, коли в Україні працює безліч різноманітних фондів і організацій, які надають фінансову підтримку, спрямовану на вирішення проблем територіальних громад, грантова діяльність та залучення позабюджетних коштів може стати суттєвим джерелом додаткових фінансів для реалізації проектів розвитку територій.
Виникла необхідність внести зміни у паспорт бюджетної програми, а саме: змінити показники затрат та ефективності, при цьому зміни не будуть впливати на бюджетні призначення, які виділені на це завдання. Якою повинна бути послідовність дій для внесення таких змін? Чи потрібні документальне оформлення та погодження з фінорганом?
Що таке коди програмної класифікації? Як ці коди визначати при застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі?
Ось і наше видання вирішило долучитися до цієї теми, яка останнім часом активно обговорюється в нашому суспільстві. Вам, шановні читачі, вона має бути цікава і як представникам місцевої влади, і як представникам певних політичних сил (які були обрані на свої посади від місцевих організацій політичних партій), і, власне, як пересічним громадянам (виборцям). Більше того, ви як ніхто повинні бути обізнані з новою для нашої держави системою фінансування політичних партій, оскільки цим питанням нерідко маніпулюють і по-різному доносять його суспільству. Отже, щоб зняти більшість запитань і таким чином підготувати вас до запитань, які можуть виникати від ваших виборців, мешканців територіальної громади, ми й підготували цей матеріал.
1 та 12 вересня набрали чинності два закони, які встановлюють нові правила обігу інформації про публічні кошти. Оскільки ці новації безпосередньо стосуються місцевих бюджетів та діяльності розпорядників цих коштів, пропоную у цій статті більш детально проаналізувати зазначені новели.
Новий рік приніс нам багато нормативних новацій. Не став при цьому винятком і Бюджетний кодекс, в якому з’явились нові види субвенцій з державного місцевим бюджетам. Який порядок надання таких субвенцій? На які цілі їх можна використати? Хто їх одержувачі? Давайте разом розберемося з цими та іншими питаннями щодо надання субвенцій.
Хто має затверджувати кошториси відділів освіти при райдержадміністраціях?
В течение последних месяцев даже далеким от политики людям стало понятно, что системы государственной власти и местного самоуправления серьезно больны и нуждаются в неотложном лечении. Проблемы этих сложных «организмов» давно известны. Однако продолжительное время оздоровительные процедуры в основном осуществлялись на уровне шаманских обрядов и сеансов лечения словом.
Новое правительство в который раз обещает нам исцеление. И хотя должностные лица местного самоуправления уже не впервые слышат подобные обещания, в этот раз есть все основания верить, что по крайней мере часть из них будет выполнена, ведь отступать нам некуда. Вселяет надежду на серьезные изменения и то, что процедуру реформирования системы местной власти от имени Правительства будет курировать человек, знающий о местном самоуправлении не понаслышке. Речь идет о Вице-премьер-министре Украины — Министре регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Владимире Гройсмане. Именно к нему мы обратились с вопросами о том, какой руководство государства видит реформу местного самоуправления.

Очередной год вступил в свои права. Хочется верить, что он принесет всем нам только счастье и радость.

По традиции главный документ в начале года — закон о Госбюджете. Благо, законодатели в этом году «почти успели» с его принятием. Так, документ подписан 16 января, опубликован 21 января, но вступил в силу с начала года.

Проанализируем положения Закона о Госбюджете-2014, которые затрагивают вопросы оплаты труда работников бюджетных учреждений и организаций, а также социальной сферы. 


Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд