Статті: Соціальний захист

Постанова КМУ від 08.09.16 р. № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»
За результатами аналізу надання житлових субсидій протягом опалювального періоду 2015/2016 років напрацьовано низку змін до деяких нормативно-правових актів, які знайшли своє відображення в постанові КМУ від 27.04.16 р. № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»1. Що змінилося для субсидіантів — розглянемо у цій статті.
Не секрет, що для оплати днів хвороби дуже важливий лікарняний лист: світло-зелений бланк із записами лікаря і різними печатками і штампами. Розберемося з цим документом і відстежимо його шлях від кабінету лікуючого лікаря до бухгалтерії підприємства.
21.07.15 р. набула чинності постанова КМУ від 26.06.15 р. № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій»1. Це дійсно в певній мірі революційне рішення: мало того, що субсидія призначається без звернення громадян, так і розмір доходу не потрібно вказувати. І це не єдиний крок назустріч людям. Розглянемо все по черзі.
Хто має провести розслідування нещасного випадку на виробництві? Якими документами оформляють його результати? Які документи мають додаватися до заяви-розрахунку в разі, якщо буде встановлено, що нещасний випадок не пов’язаний з виробництвом?
Автор: Меренкова Світлана, заступник начальника відділу — державний інспектор праці відділу контролю за дотриманням трудового законодавства Територіальної державної інспекції з питань праці в Харківській області
У квітні — травні населення чекає на значне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Все більше домогосподарств замислюються над отриманням державної допомоги у вигляді житлової субсидії. Держава змінила порядок призначення субсидій: спростила його та розширила коло осіб, які зможуть ними скористатися. В чому полягають нові правила отримання субсидії? Як правильно заповнити заяву та декларацію для її призначення? На ці та інші запитання ви знайдете відповіді у цій статті.
Відомий політичний діяч Бенджамін Франклін говорив: «Витрачайте менше, ніж заробляєте, — ось вам і філософський камінь». Судячи з усього, наші політичні діячі вирішили зробити цей вислів девізом нового бюджетного року. Але засмучує той факт, що менше витрачати вони вирішили на оплату праці бюджетників і соцсферу. Які ж «сюрпризи» чекають на нас у поточному році? Це питання детально обговоримо в цій статті.
На днях вступили в силу изменения в Порядок № 12, согласно которому предоставляются путевки от ФВПТ. В сегодняшней статье расскажем, кто из застрахованных работников может претендовать на путевки от ФВПТ, каким образом их можно получить с учетом последних изменений.
Летом у бухгалтеров предприятия появляется ряд «сезонных» бухгалтерских задач. Одной из них является отражение в учете операций по предоставлению путевок работникам и членам их семей. У многих работников есть возможность получить путевку за счет средств Фонда социального страхования по временной потере трудоспособности. Некоторые работодатели, заботясь о здоровье сотрудников, готовы взять расходы на приобретение путевки на себя (полностью или частично). На тех предприятиях, где есть профсоюз, можно воспользоваться путевкой за счет профсоюза. В сегодняшней статье рассмотрим порядок предоставления и налогообложения стоимости путевок, финансируемых за счет средств Фонда социального страхования. А в следующем информационно-аналитическом номере (№ 11(59)/2013) детально остановимся на порядке предоставления и учета путевок от профсоюза и за счет предприятия.