Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Діяльність органів місцевого самоврядування

Органи місцевого самоврядування у якості пожежно-рятувальних підрозділів можуть створювати як місцеву пожежну охорону, так і добровільну пожежну охорону. Що у цих підходах спільного і які є відмінності - у матеріалі експертів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
У сьогоднішній статті поговоримо про особливості надання відпусток працівникам органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). З’ясуємо, які види відпусток та якої тривалості можуть надаватись посадовим особам, службовцям та робітникам ОМС.
Перш ніж розглянути питання можливості проведення перевірок в закладах освіти нагадаємо одну норму, яку визначає Конституція України у ч. 2 ст 19 : «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України». Цю норму ми не дарма згадали. Вона визначає правовий порядок дій будь-яких державних органів та їх посадових осіб, зокрема тих, які уповноважені на здійснення перевірок.
Чи потрібно затверджувати окрему номенклатуру справ для військової адміністрації населеного пункту? Чи можливо скористатися номенклатурою ради та її виконавчого комітету?
На період увільнення працівника (мобілізація) в органі місцевого самоврядування беремо без проведення конкурсу нового працівника за строковим трудовим договором. Чи буде новий працівник посадовою особою, чи потрібно йому приймати присягу, встановлювати ранг?
Чи потрібно рішення сесії для відкриття нової функції за спецфондом для отримання благодійних внесків?
Ми — відділ освіти. Рішенням сесії місцевої ради нам виділили кошти залишку освітньої субвенції на закупівлю парт та стільців. Як відобразити ці кошти у паспорті бюджетної програми з урахуванням норм Порядку № 590* та постанови № 6**?
Законодавство не внормовує порядок оприлюднення актів органів місцевого самоврядування та вимоги до їхнього оформлення для опублікування. З цього приводу постійно точаться дискусії: як публікувати прийнятий акт - з підписом відповідної посадової особи чи, вказавши її посаду, прізвище та ім’я; з печаткою відповідного органу чи без, у якому форматі - як сканкопію, фото чи як документ, частини якого можна копіювати, та ін. Тож експерти Проекту USAID «ГОВЕРЛА» вирішили розглянути це питання детальніше.
Експерти Програми USAID DOBRE узагальнили відповіді на ряд запитань від територіальних громад щодо організації та забезпечення придбання паливної деревини для населення постраждалих від збройної агресії РФ територій, що здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
У сільській раді планують преміювати працівників до Дня місцевого самоврядування (далі — День МС). Чи надається така премія під час воєнного стану? Якщо так, то кому саме її можна виплатити?

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×