Статті: Звітність



Навіть уважні бухгалтери не застраховані від помилок у звітності, особливо в такій громіздкій, як Об’єднаний звіт. І тут головне — не панікувати. Все можна виправити. У статті розглянемо, як додати загубленого працівника в Д1 та що робити, якщо завищили додаткову базу нарахування. Розповімо також про те, як роз’єднати зарплату й лікарняні, якщо вони були зазначені однією сумою, та як відкоригувати статус працівника. Порядок виправлення покажемо на прикладах.
Журнал «Податки & бухоблік»
№49 вiд 23.06.2025
Нарахування зарплати за минулі місяці або її сторнування — поширена ситуація, яка потребує уважності при складанні об’єднаної звітності. У статті ви дізнаєтесь, як показати такі виплати правильно в Д1 і 4ДФ, коли додаток не потребує виправлень, а коли необхідне від’ємне значення за конкретний місяць. Цікаво? Обов’язково прочитайте та зберігайте до скарбнички підказок.
Журнал «Оплата праці»
№11 вiд 12.06.2025
Помилки у звіті 4ДФ зазвичай виправляють через коригування. Але є ситуації, коли це зовсім не обов’язково. У яких випадках можна обійтись без уточнюючого 4ДФ?
Спеціаліст державного органу проходить військову службу за призовом під час мобілізації. Чи зараховується період військової служби до стажу держслужби? Чи потрібно заповнювати додаток Д6 до Об’єднаного звіту на мобілізованого державного службовця?
Журнал «Оплата праці»
№7 вiд 10.04.2025
Бюджетна установа — платник ПДВ згідно з рішенням міської ради передає комунальному підприємству — платнику ПДВ основні засоби та малоцінні необоротні матеріальні активи. Як у такому разі установі, яка передає майно, правильно оформлювати податкову накладну (далі — ПН)?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№39 вiд 17.10.2024
У Д1 поданого і прийнятого Податкового розрахунку помилково у січні 2025 року не показали додаткову базу нарахування внеску і ЄСВ на неї, а у лютому 2025 року показали зайву додаткову базу. Як виправити помилки у цих місяцях, якщо коригування відбувається у березні 2025 року до спливу граничного строку подання звіту за лютий 2025 року?
Журнал «Оплата праці»
№6 вiд 27.03.2025
Додаток 4ДФ подаємо у складі Податкового розрахунку. Він містить інформацію про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору. При його заповненні іноді трапляються помилки. Як виправляти самостійно виявлені помилки у 4ДФ поданого та прийнятого Податкового розрахунку, розглянемо у статті.
Журнал «Оплата праці»
№6 вiд 27.03.2025
Кампанія з декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого 2024 року, наразі у розпалі. Проте подавати річну декларацію про майновий стан і доходи слід далеко не всім. Час розібратися, хто саме зобов’язаний задекларувати доходи і яка відповідальність очікує їх у разі ігнорування цього обов’язку. Поговоримо й про те, в яких випадках доцільно добровільно подати декларацію.
Журнал «Податки & бухоблік»
№24 вiд 24.03.2025
У попередній статті* ми розглянули, за якою формою проводити коригування раніше поданих і прийнятих звітів та порядок заповнення періоду та номера коригуючого Податкового розрахунку. У цій статті поговоримо про механізм проведення коригувань самостійно виявленої помилки в поданому та прийнятому контролерами Об’єднаному звіті.
Журнал «Оплата праці»
№5 вiд 13.03.2025
Як визначити код адміністративно-територіальної одиниці для цілей Об’єднаного звіту? Що буде, якщо не вказати назву відокремленого підрозділу? Кого враховувати при визначенні кількості працівників у заголовній частині Об’єднаного звіту? Чи можна виправитися, якщо у ній помилилися? Чи є ще довідкові звіти? Всі ці запитання стосуються реквізитів так званої шапки Об’єднаного звіту. Дати відповідь на них — мета цієї статті.
Журнал «Податки & бухоблік»
№21 вiд 10.03.2025