Статті: Податки та збори

«Залізне» ЄСВ-правило свідчить: якщо база нарахування ЄСВ щодо працівника не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата/дохід, то цей внесок сплачують з мінімалки. Проте чи в усіх випадках працює це правило? Коли його можна не дотримуватися? Зараз усе розкладемо по поличках, і в «мінзарплатно-ЄСВшних» питаннях ви почуватиметеся як риба у воді.
Земля — один із найважливіших ресурсів із тих, що їх має людство від Творця. Відповідно, використання землі оподатковується. У цій статті розглянемо і актуалізуємо сучасні правила оподаткування земельним податком.
З 01.01.2015 р. з’явилася вимога про необхідність нарахування ЄСA виходячи з мінімальної зарплати (далі — МЗП), якщо фактичний заробіток працівника менше МЗП (ч. 5 і 6 ст. 8 Закону № 2464). І якщо на початку року ця новина викликала паніку серед бухгалтерів, то вже зараз основні ситуації, коли застосовувати чи не застосовувати цю вимогу, підкріпилися офіційними листами ДФСУ, обросли роз’ясненнями і консультаціями профільних фахівців. Також наші статті і консультації приходили вам на допомогу*.
Листом ДФСУ від 24.02.2015 № 3931/6/99-99-17-03-01-15 надаються роз’яснення з приводу виплати лікарняного листка звільненому працівнику та сплати ЄСВ. На які важливі моменти варто звернути увагу в даному роз’ясненні?
Коли необхідно нараховувати, утримувати і перераховувати до бюджету податки, пов'язані з виплатою винагороди за цивільно-правовим договором (ЄСВ, ПДФО, військовий збір), - з моменту підписання акту виконаних робіт або з іншої дати? Людмила Гайдукевич, експерт ЛІГА:ЗАКОН Бухгалтер і Закон 20.04.2015 - 26.04.2015, № 16 (373)
Розрекламоване Прем’єр-міністром «покращення» для роботодавців у вигляді понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ не спрацювало так, як хотілося. Головною метою цього ноу-хау була детінізація фонду оплати праці. Однак «світити» «чорні» зарплати мало хто зважився через низку жорстких умов. У зв’язку з провалом першої спроби законодавці зробили другу (прийняли Закон № 219, який послаблює умови застосування понижуючого коефіцієнта). Чи готові ви піти на ці вимоги заради зменшення розміру ЄСВ? Для відповіді на це запитання давайте з’ясуємо, чого повинен дотримуватися роботодавець.
Наближається Новий рік. І для кожного це щось своє. Хтось вбачає його у вогниках новорічних гірлянд на вулицях, хтось у запаху мандарин у магазинах та кіосках. Для когось новорічні свята — це можливість відпочити від праці на благо роботодавця, а для когось період, коли робота перетворює тебе на зомбі-трудоголіка ☺. Усі ми різні. Але всі ми чекаємо на Новий рік приємних сюрпризів. Одним з них може бути подаруночок (а чом би й ні?!) від роботодавця або профспілки вам і вашим дітям. Не соромтеся, любі наші роботодавці та профспілки, даруйте! А обрати варіант, як такий дар «провернути», щоб податкове навантаження було і для вас, і для працівника/члена профспілки мінімальним, вам допоможе ця стаття.
Закінчується черговий рік. Поза сумнівом, багато хто перебуває в передсвятковому настрої. А ось бухгалтерам не судилося повною мірою розслабитися в період новорічно-різдвяних свят. Роботи в них ціла купа. Річний перерахунок зарплати та утриманого ПДФО — один з обов’язків бухгалтера. Ось про нього й поговоримо.
Під завісу ери широкого застосування Реєстру виданих та отриманих податкових накладних Мінфін підкоригував його форму («БТ», 2014, № 45, с. 5). Напевно це вже останні зміни у цьому документі, адже після запровадження електронного адміністрування ПДВ (з 01.01.15 р.) необхідність у веденні всеосяжних Реєстрів відпаде. Залишиться лише їх значно урізана версія. Сьогодні «віддамо шану» цьому документу та проаналізуємо останні зміни. Адже за грудень потрібно заповнити новий Реєстр.