Статті: Податки та збори
Ситуація. Бухгалтер підприємства завжди нараховував і виплачував відпускну компенсацію при звільненні в останній день роботи працівника. Відповідно цього ж дня сплачувалися податки та ЄСВ. Однак дізнавшися про те, що в разі нарахування компенсації в місяці, наступному після звільнення, можна уникнути сплати ЄСВ, він задався питанням: «А чи не зробити це постійною практикою заради економії?». Якщо вам також цікаво, чи можлива подібна економія, читайте нашу статтю.
Журнал «Податки & бухоблік»
№64 вiд 05.08.2024
За останні 4 роки ми мали два великих звільнення від штрафів за порушення щодо нарахування, сплати та звітування з ЄСВ. Але треба пам’ятати, що вже пів року як усе стало на старі штрафні рейки. Тож давайте згадаємо все!
Журнал «Оплата праці»
№5 вiд 14.03.2024
Податкова соціальна пільга (ПСП) надає можливість зменшити базу оподаткування ПДФО доходу у вигляді зарплати. В результаті ПДФО з такого доходу утримується в меншій сумі, а «на руки» працівник отримує більше. Проте можливість скористатися цією пільгою в останні роки мають переважно працівники з дітьми. Тому в цій статті відповімо на запитання, які виникають у разі застосування ПСП на дітей.
Журнал «Податки & бухоблік»
№8 вiд 22.01.2024
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№22 вiд 08.06.2023
Я — Лілія Ушакова, експерт журналу «Податки & бухоблік». Чи любите ви податкові перевірки так, як їх НЕ люблю я? А чи бачили ви новеньку Методику перевірки повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ та ВЗ, що затвердила ДПСУ наказом від 04.05.2023 № 322? Дуже цікавий документ я вам скажу. Та й корисний до того ж. Погодьтеся, завжди краще знати наперед, де «копатимуть» ті контролери, яка логіка в тих «розкопках». Хоча, податківці та логіка… Та про все за порядком.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№19 вiд 18.05.2023
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№18 вiд 12.05.2023
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№17 вiд 27.04.2023
Нещодавно Мінфін прийняв Порядок № 225*. Завдяки цьому документу установи — платники податків можуть підтвердити, що, дійсно, не мають змоги своєчасно виконати свої податкові зобов’язання. В яких випадках варто подавати таке підтвердження? Як це правильно зробити? Про це — у нашому матеріалі.