Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Податки та збори

Я — Лілія Ушакова, експерт журналу «Податки & бухоблік». Чи любите ви податкові перевірки так, як їх НЕ люблю я? А чи бачили ви новеньку Методику перевірки повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ та ВЗ, що затвердила ДПСУ наказом від 04.05.2023 № 322? Дуже цікавий документ я вам скажу. Та й корисний до того ж. Погодьтеся, завжди краще знати наперед, де «копатимуть» ті контролери, яка логіка в тих «розкопках». Хоча, податківці та логіка… Та про все за порядком.
Нещодавно Мінфін прийняв Порядок № 225*. Завдяки цьому документу установи — платники податків можуть підтвердити, що, дійсно, не мають змоги своєчасно виконати свої податкові зобов’язання. В яких випадках варто подавати таке підтвердження? Як це правильно зробити? Про це — у нашому матеріалі.
Територіальна громада в особі селищної ради в серпні 2022 року продала об’єкт приватизації (нерухоме майно) на е-аукціоні через Prozorro.Продажі та отримала кошти в сумі 3268863 грн. Місцева податкова наполягає, що селищна рада повинна зареєструватися як платник ПДВ. Але ОМС не веде господарську діяльність, а є отримувачем та розпорядником місцевих податків та зборів. На якій підставі ми зобов’язані ставати платниками ПДВ? Чи мають рацію податківці?
Установа — платник ПДВ зареєструвала податкову накладну (далі — ПН) на покупця — неплатника ПДВ. Але незабаром з’ясувалося, що покупець усе ж таки є платником ПДВ. Як виправити цю помилку?
Війна змінює життя працівників. Когось вона змусила піти у відпустку без збереження зарплати, когось відправила у простій, а хтось пішов воювати. Як наслідок — зменшення розміру зарплати. А разом із ним завжди постає питання щодо застосування податкової соціальної пільги (ПСП). Як це зробити в нових умовах, розповімо на конкретних прикладах.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×