Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Оплата праці

Верховна Рада прийняла держбюджет на 2024 рік*. Вже з 1 січня наступного року зросте розмір мінзарплати. У цій статті поговоримо про те, як таке підвищення вплине на зарплатні показники.
Ситуація: працівник звільняється і має невикористані дні відпустки. Перед звільненням він перебував у трудових відносинах декілька місяців, але не мав заробітку (відпустка без збереження зарплати). Як обчислити відпускну компенсацію?
Приймаємо працівника на опалювальний сезон. Як правильно його оформити? Чи є він сезонним або тимчасовим?
З 12.09.2023 Порядок № 100* діє в оновленому вигляді. Змінено механізми розрахунку середньої зарплати для обчислення сум компенсації за невикористані відпустки та матеріальної допомоги, якщо її сума обчислюється виходячи з середньої зарплати. Звісно, на небюджетних підприємствах виплата матдопомоги в розмірі середньої — велика рідкість. Тож зосередимося саме на компенсації.
Щоб правильно розрахувати суму лікарняних, треба врахувати багато нюансів. Зокрема, правильно визначити розрахунковий період, суму виплат, що візьмуть участь у розрахунку, та страховий стаж працівника (як загальний, так і за останні 12 місяців). Ну а після цього ще й застосувати обмеження. Як це зробити та не заплутатися й не помилитися при розрахунках, ви дізнаєтеся із сьогоднішньої статті.
Лист Мінекономіки від 29.09.2023 № 4707-05/52588-09, що коментується, - це відповідь на запит нашої редакції щодо визначення події, з якою пов’язаний розрахунок середньомісячної зарплати для нарахування суми матеріальної (грошової) допомоги на оздоровлення.
Кабмін змінив порядок розрахунку середньої зарплати для обчислення суми матеріальної (грошової) допомоги. Як тепер визначити розрахунковий період? Як обчислити середньоденний заробіток? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
КМУ постановою від 08.09.2023 № 957 вніс зміни до Порядку № 100. Вони діють з 12.09.2023. Що знову покращили? Чи всіх зачіпають зміни? Вас також цікавлять відповіді на ці питання? Тоді приєднуйтеся до розмови. Буде цікаво та корисно. А якщо ми ще не знайомі, то давайте знайомитися.
У бюджетних установах доволі часто проводять сторнування раніше нарахованої зарплати у зв’язку з нарахуванням лікарняних. Як це вплине на розрахунок середньої зарплати для наступних лікарняних, читайте у сьогоднішній статті.
У цій статті пригадаємо правила сплати ЄСВ з МЗП з доходу найманих працівників та відображення у Д1 донарахування ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×