Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Оплата праці

Вже майже рік минув відтоді, як законодавці «удосконалили» порядок розрахунку середньої зарплати для визначення суми матеріальної допомоги. Утім питання навколо цієї теми і досі не вщухають. Сьогодні розглянемо найактуальніші з них.
На початку вересня 2024 року Кабмін прийняв постанову № 1008*, яка вносить зміни до порядку виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Пропонуємо разом розглянути, що саме змінилось.
У закладі освіти медична сестра працює на 0,5 ставки. В якому розмірі їй виплачувати допомогу на оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки: повний оклад чи пів окладу, тобто пропорційно зайнятості?
Доволі часто, окрім середньої відпускної зарплати чи середньої непрацездатної зарплати, бухгалтеру потрібно розрахувати «іншу» середню чи, як її ще називають, середню за 2 місяці. Тож поговоримо, коли саме потрібна така середня? Як розрахувати її суму? Ну і, звісно, без прикладів вас не залишимо.
Держслужбовцям надають щорічну основну відпустку збільшеної тривалості. Також вони мають право на додаткову відпустку за держстаж. Порядок використання цих видів відпусток у 2024 році має свої особливості. Розкажемо про усе це детальніше у нашій статті.
Лист Мінекономіки від 16.05.2024 № 4707-05/36086-09, що коментується, — це відповідь на запит нашої редакції щодо порядку визначення середньомісячної зарплати для допомоги на оздоровлення, коли розрахунок проводиться виходячи з посадового окладу або МЗП.
Про правила оподаткування перехідних відпускних ми розказали у статті «Перехідні відпускні: теорія оподаткування». А тепер настав час підкріпити це прикладом.
У бюджетних установах доволі часто проводять сторнування раніше нарахованої зарплати у зв’язку з нарахуванням лікарняних. Як це вплине на розрахунок середньої зарплати для наступних лікарняних, читайте у сьогоднішній статті.
Кабмін підвищив розміри окладів посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). У цій статті поговоримо про те, як застосувати зазначене підвищення на практиці при нарахуванні зарплати за травень 2024 року.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×