UA | RU

Статті: Оплата праці

Учитель вищої категорії загальноосвітнього навчального закладу (ЗНЗ) звільняється з роботи 19.03.2018 р. При звільненні йому має буде виплачена компенсації за 32 календарних дні невикористаної щорічної основної відпустки.
Розмір зарплати за першу половину місяця не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. А що буде, якщо роботодавець виплатить аванс у неповному розмірі? Чим це загрожує роботодавцеві?
«Декретний» лікарняний продовжили ще на 14 днів. Що потрібно знати бухгалтерові і кадровику, як розрахувати додаткову допомогу, показати у звітнос­ті? Йтиметься виключно про страхові випадки, коли процес пологів відрізняється від нормальних.
№16 вiд 12.04.2018
Чи має право роботодавець залучити працівника до роботи у вільний від роботи день, якщо і сам працівник не проти такого залучення? Якщо так, то як компенсувати працівникові його роботу у вільний від роботи день?
Для правильного визначення в першу чергу треба знати, для розрахунку яких виплат ми визначаємо період. Причина — у різній нормативній базі розрахунку «середньої» для певних виплат і різних правилах визначення розрахункового періоду в окремих ситуаціях.
Чи можна виплачувати премію до професійного свята (Дня місцевого самоврядування) і до святкового дня (Міжнародного жіночого дня) робітникам ОМС (прибиральникам, підсобним робітникам, гардеробникові)?
За традицією новий рік розпочинаємо з нових соціально-економічних показників. Вони впливають і на розміри посадових окладів (тарифних ставок). Які розміри окладів у працівників бюджетної сфери у 2018 році? Про найпоширеніші бюджетні категорії, а конкретно про розмір окладів для них, і розповімо.
Прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, ставки ПДФО і військового збору, розміри ПСП, максимальна величина бази нарахування ЄСВ, ЄСВ у підприємців, незалежних професіоналів, фермерів у 2018 році
№1-2 вiд 05.01.2018
Відразу звернемо увагу: йдеться про розрахунок суми декретної допомоги в ситуації, коли у працівниці, що збирається в декретну відпустку, за останні 12 місяців зароблений страховий стаж менше 6 місяців. А саме про те, чи діє правило за сумою середньоденної зарплати не менше 105,12 грн. для таких працівниць або ні.
Неповний робочий час установлюється на прохання працівника чи є необхідністю чи обов’язком роботодавця. Приймаєте працівника на роботу на неповний робочий час? Тоді давайте поговоримо про те, як розрахувати йому норму тривалості робочого часу.
№48 вiд 24.11.2017