Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Оплата праці

Одночасно із закінченням процесу місцевих виборів збільшилася кількість звернень до редакції з питань прийняття (звільнення) зі служби в органах місцевого самоврядування1 та початку (закінчення) строку повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування. У цій статті згадаємо визначені законодавством підстави прийняття та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування, а також приділимо увагу особливостям документального оформлення цих дій.
Нова редакція Порядку № 1266 почала діяти з 04.07.2015 р. Ці зміни проходили під гаслом спрощення розрахунку лікарняних і декретних. Але як показує практика, «простіше простого» перетворюється на «складніше складного». У сьогоднішній статті, як за помахом чарівної палички, «складніше складного» ми перетворимо на «простіше простого».
Ще один рік добігає кінця. Його підсумки ми підіб’ємо за святковим столом, а ось підсумки утримання ПДФО із сум заробітної плати — у грудні 2015 року. Здогадалися про що йдеться? Так, про річний перерахунок з ПДФО. Уперше про нього почули — тоді неодмінно вивчіть наш матеріал. Ну а якщо добре з ним знайомі з досвіду минулих років, освіжіть у пам’яті порядок його проведення.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах i в організаціях незалежно від форми власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, установки, прилади та апарати, сировина та матеріали є потенційними шкідливими та небезпечними виробничими факторами, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також їхніх нащадків як зараз, так i в майбутньому.
Чи має право на податкову соціальну пільгу працівник, який був звільнений, а потім знову прийнятий на роботу в одному й тому ж місяці у того самого роботодавця? (м. Харків)
Нова редакція основоположного документа щодо розрахунку лікарняних і декретних, а саме Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266, набула чинності з 04.07.2015 р. Детально про усі нововведення ми вже розповідали на сторінках нашої газети*. Однак різноманіття ситуацій на практиці іноді є вражаючим. Тому у межах сьогоднішньої статті ми розглянемо приклади розрахунку лікарняних і декретних на підставі запитань, які надійшли від наших читачів до редакції та були порушені учасниками форуму http://budget.factor.ua.
У бюджетних установ особливий підхід до оформлення відряджень та компенсації витрат, понесених під час них. Ех, усе через пильну увагу контролерів до витрачання бюджетних коштів. Тож бухгалтери-бюджетники тримають у полі зору всі норми Інструкції про відрядження*. Ми повідомляємо: нормотворець уніс зміни до цього нормативного документа. Які саме? Про них ми розповімо у статті.
Обов’язки працівника прописують одразу у декількох внутрішніх документах (для надійності). Причому фіксують не тільки перелік власне посадових обов’язків працівника. Вимоги висувають і до дисципліни його праці: вчасно приходити на роботу, своєчасно виконувати розпорядження керівників… Працівник знає все це як таблицю множення і все одно спіткнувся — здійснив дисциплінарний проступок. Що робити роботодавцю? Є два варіанти розвитку подій: пожурити-пробачити працівника або притягнути його до дисциплінарної відповідальності. Перш ніж запустити кнопку «Пуск» на другому варіанті, ознайомтеся із цією статтею. У ній ми розглянули види дисциплінарних стягнень і механізми їх застосування.
Спекотна літня пора виправдовує свою назву: бухгалтери не устигають «охолонути» від одних змін, як з’являються інші. Цього разу оновили Порядок № 1266 — основний орієнтир при нарахуванні лікарняних та декретних. Крім того, Кабмін нарешті «причесав» Порядок оплати перших п’яти днів хвороби працівника за рахунок коштів роботодавця. Що новенького з’явилося, а що залишилось, як було, довідаєтеся в сьогоднішній статті.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×