Інформація по темі "" | Публікації по тегу
author-avatar
Дар’я Кравченко
експертка з питань оплати праці журналу "Оплата праці"
ifactor
04.03.2024 працівниці оформлено лікарняний лист по вагітності та пологах. Однак протягом останніх 12 місяців вона перебувала лише у відпустках: спочатку у відпустці для догляду до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023), потім у безоплатній «воєнній» відпустці (27.10.2023 — 18.02.2024), а далі в оплачуваній щорічній відпустці (19.02.2024 — 03.03.2024). Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах такій працівниці?
З 1 квітня 2024 року розмір МЗП становитиме 8000 грн. Чи вплине таке підвищення мінімалки на розрахунок суми відпускної компенсації? З’ясуємо це в сьогоднішній статті.
04.03.2024 працівник іде у щорічну відпустку. У розрахунковому періоді (березень 2023 року — лютий 2024 року) працівник має повністю не відпрацьований місяць — квітень 2023 року. Оскільки: — з 1 по 14 квітня та з 17 по 28 квітня 2023 року він перебував у «воєнній» відпустці; — 15, 16, 29 та 30 квітня 2023 року — вихідні дні за графіком роботи працівника. Чи виключати при розрахунку відпускних квітень 2023 року повністю (всі 30 к. дн.)?
Після повернення із відрядження працівник має відзвітувати. Які документи при цьому він має заповнити та надати роботодавцю, з’ясуємо у сьогоднішній статті.
24.12.2023 набули чинності зміни в законодавстві щодо відпусток, передбачені Законом України від 22.11.2023 № 3494-ІХ (далі — Закон № 3494). У зв’язку з цим розширено перелік періодів, які не формують відпускний стаж працівника. Тож давайте розбиратися, які періоди тепер будуть зараховуватися у відпускний стаж для щорічної відпустки.
Є такі працівники, які не ходять у відпустки роками. Багато з них вважають, що невикористані ними дні відпочинку не пропадають, а накопичуються. А отже, їх можна використати згодом. Проте це не зовсім так. Пропонуємо сьогодні ще раз пригадати, які з відпусток згорають у новорічну ніч, а які ще можна буде використати у 2024 році.
Щоб правильно розрахувати суму лікарняних, треба врахувати багато нюансів. Зокрема, правильно визначити розрахунковий період, суму виплат, що візьмуть участь у розрахунку, та страховий стаж працівника (як загальний, так і за останні 12 місяців). Ну а після цього ще й застосувати обмеження. Як це зробити та не заплутатися й не помилитися при розрахунках, ви дізнаєтеся із сьогоднішньої статті.
У цьому відео ви дізнаєтесь як розрахувати суму відпускної компенсації працівнику-суміснику, якщо протягом розрахункового періоду він хворів. При цьому на роботі за сумісництвом йому були оплачені тільки перші 5 календарних днів тимчасової непрацездатності (за рахунок роботодавця).
Окрім особливостей надання щорічних основних відпусток, для працівників з інвалідністю також передбачені пільги та гарантії, що стосуються додаткових відпусток. Про них і поговоримо далі.
У цьому відео ви дізнаєтесь як розрахувати суму відпускної компенсації працівниці якщо протягом розрахункового періоду вона не мала заробітку. Зокрема, через відпустки без збереження зарплати та неявки з нез’ясованих причин.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×