Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті, аналітика, консультації

Працівник іде у відпустку у грудні 2014 року. Розрахунковий період для виплати відпускних: грудень 2013 року — листопад 2014 року. У грудні 2013 року він перебував у відпустці, але відпускні йому нараховані та виплачені в листопаді 2013 року. Чи враховувати тепер їх при розрахунку відпускних?
Наближається Новий рік. І для кожного це щось своє. Хтось вбачає його у вогниках новорічних гірлянд на вулицях, хтось у запаху мандарин у магазинах та кіосках. Для когось новорічні свята — це можливість відпочити від праці на благо роботодавця, а для когось період, коли робота перетворює тебе на зомбі-трудоголіка ☺. Усі ми різні. Але всі ми чекаємо на Новий рік приємних сюрпризів. Одним з них може бути подаруночок (а чом би й ні?!) від роботодавця або профспілки вам і вашим дітям. Не соромтеся, любі наші роботодавці та профспілки, даруйте! А обрати варіант, як такий дар «провернути», щоб податкове навантаження було і для вас, і для працівника/члена профспілки мінімальним, вам допоможе ця стаття.
Закінчується черговий рік. Поза сумнівом, багато хто перебуває в передсвятковому настрої. А ось бухгалтерам не судилося повною мірою розслабитися в період новорічно-різдвяних свят. Роботи в них ціла купа. Річний перерахунок зарплати та утриманого ПДФО — один з обов’язків бухгалтера. Ось про нього й поговоримо.
Основні засади проведення індексації, установлені Законом про індексацію і Порядком № 1078, такі.
Мінфін наказом від 02.09.2014 р. № 879 затвердив Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, яке опубліковане на с. 4 цього номера. Цей документ з 2015 року замінить Інструкцію з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затверджену наказом Головного управління Держказначейства від 30.10.98 р. № 90. Тож давайте розглянемо, які зміни необхідно очікувати установам з 2015 року при проведенні інвентаризації активів і зобов’язань та оформленні її результатів.
Під завісу ери широкого застосування Реєстру виданих та отриманих податкових накладних Мінфін підкоригував його форму («БТ», 2014, № 45, с. 5). Напевно це вже останні зміни у цьому документі, адже після запровадження електронного адміністрування ПДВ (з 01.01.15 р.) необхідність у веденні всеосяжних Реєстрів відпаде. Залишиться лише їх значно урізана версія. Сьогодні «віддамо шану» цьому документу та проаналізуємо останні зміни. Адже за грудень потрібно заповнити новий Реєстр.
Основні засади проведення індексації, установлені Законом про індексацію і Порядком № 1078
Працівник установи звільняється, про що повідомив у відповідній заяві. У ній він також вказав, що перед звільненням бажає піти у щорічну відпустку (є невикористані дні відпустки за поточний робочий рік). Чи необхідно виплатити у такому випадку матеріальну допомогу на оздоровлення?
У Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ передбачено субрахунок 115 «Тимчасові нетитульні споруди». Чули від колег, що зараз на цей субрахунок можна зарахувати малі архітектурні форми. Підкажіть, у якому документі визначено повний перелік об’єктів, які відносять до малих архітектурних форм? Часто вартість таких матеріальних цінностей перевищує 2500 грн. Чи означає це, що такі об’єкти необхідно відносити до основних засобів? Допоможіть визначити, який субрахунок правильно застосовувати для обліку зазначених об’єктів.
Загальноосвітня школа здає в оренду частину приміщення їдальні, в якій орендар розмістив буфет. З орендарем укладено довгостроковий договір. У період канікул буфет не працює, тому виникає запитання: як цей орендар має відшкодовувати вартість комунальних та експлуатаційних послуг в період канікул? Крім того, інші орендарі орендують приміщення школи в навчальний період погодинно для проведення занять у гуртках. Як у період канікул нараховувати орендну плату, суму відшкодування комунальних та експлуатаційних послуг таким орендарям-погодинникам?

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн