налог на недвижимость

Відповісти
налоги
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 12 червня 2014, 13:39

Повідомлення налоги »

Добрый день! Наш университет-неприбыльное государственное учреждение образования, финансируемся из госбюджета. Мы являемся балансодержателями госимущества. Пожалуйста, разъясните, являются ли наши учебные корпуса объектами обложения налогом на недвижимость? В ст.266.2.2 НКУ написано, что не облагаются такие объекты, но налоговая инспекция говорит, что если мы сдаем в аренду части корпусов, то мы должны сдавать отчетность по этому налогу. Очень жду ответ.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 138 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Я не вижу оснований для уплаты налога на недвижимость при сдаче в аренду бюджетниками.
Действительно, в п.п. 266.2.2 НКУ четко написано:

266.2.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);


Теперь давайте вместе почитаем п.п. 266.4.2 НКУ.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:


об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).


Получается, что льготу по налогу на недвижимость теряют физлица в случае сдачи такой недвижимости в аренду. Ведь Вы сами видите, что в этом пункте НКУ речь идет только о физлицах

Таким образом, законодательных (т.е. в НКУ) оснований для уплаты налога на недвижимость при сдаче в аренду бюджетниками не предусмотрено.

налоги
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 12 червня 2014, 13:39

Повідомлення налоги »

Большое спасибо за быстрый ответ, уважаемая Виктория Олеговна, сомнений больше нет!

KTS1972
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 лютого 2015, 10:36

Повідомлення KTS1972 »

Дуже дякуємо Вікторії Олегівні за консультацію по цьому питанню по телефону.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 138 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Дякую! Завжди рада Вам допомогти

Відповісти

Повернутись до “Звітність до фіскальної служби”